Informacje

Uczniowie z Bieździedzy laureatami ogólnopolskiego konkursu ekologicznego

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy zwyciężył w I-szej edycji ogólnopolskiego konkursu „Chroń przyrodę dla przygody”.

Zbiórka zużytego sprzętu
Fot. © ARCHIWUM SZKOŁY

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zorganizowana przez FUNDACJĘ NASZE ŚRODOWISKO trwała od 2 lutego do 15 czerwca 2011 roku.

Niewielka wiejska szkoła okazała się, jak określili organizatorzy, bezkonkurencyjna. Z ilością 30,542 ton elektrośmieci wyprzedziła Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim (10,679 ton) i Szkołę Podstawową nr 199 w Łodzi (10,363 ton), wygrywając tym samym nagrody rzeczowe o łącznej wartości 10 000 PLN. Według nieoficjalnych informacji odbiór nagród planowany jest przez fundację na przyszły tydzień.

Także w konkursie indywidualnym uczniowie z Bieździedzy nie mieli sobie równych. Mateusz Hendzel, Karol Kaleta i Patryk Fara zdobyli kolejno trzy pierwsze, premiowane lokaty.

Dyrekcja ZSPiG w Bieździedzy doceniła jednakże każdego ucznia, który wziął udział w konkursie „Chroń przyrodę dla przygody” fundując symboliczne nagrody – kolorowe, ekologiczne torby.

Sukces na ogólnopolską skalę możliwy był dzięki zaangażowaniu i współpracy pracowników szkoły, uczniów, rodziców oraz społeczności gminy Kołaczyce. W akcję informacyjną włączyli się proboszczowie parafii Bieździedza, Kołaczyce, Sowina, Lublica i Sieklówka. Ogromnego wsparcia merytorycznego i logistycznego udzielił Tomasz Kaleta i miejscowy Zakład Gospodarki Komunalnej, dzięki któremu możliwy był odbiór ZSEE spod posesji mieszkańców gminny i przewóz na teren składowania.

Druga edycja konkursu „Chroń przyrodę dla przygody” planowana jest od 1 września do 31 grudnia.

Strona fundacji: //www.naszesrodowisko.org/

Renata Stelmach
(ZSPiG w Bieździedzy)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Uczniowie z Bieździedzy laureatami ogólnopolskiego konkursu ekologicznego”