Sport | rekreacja | turystyka

Były piłkarz Czarnych Jasło Jan Kosiek nie żyje

Dzisiaj w południe do naszej redakcji napłynęła smutna informacja. Zmarł Jan Kosiek, wieloletni piłkarz Jasielskiego Klubu Sportowego „Czarni”, Ludowego Klubu Sportowego Czeluśnica oraz Karpat Krosno. Miał 55 lat.

Jan Kosiek
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Informację o śmierci pana Jana przesłał na naszą skrzynkę redakcyjną jeden z Czytelników. „Był leczony w Rzeszowie i tam niestety zmarł” – poinformował nas „gmajka”.

7 sierpnia, z inicjatywy zarządu LKS Czeluśnica, na stadionie przy ulicy Śniadeckich 15 w Jaśle rozegrano mecz charytatywny pomiędzy dwoma klubami, w których swoją piłkarską karierę rozwijał pan Jan. Dzięki piłkarzom i działaczom obu zespołów oraz wspaniałym kibicom, którzy dopisali na spotkaniu, cały dochód (bilety wstępu oraz licytacje klubowych gadżetów) przeznaczono na jego kosztowne leczenie.

Tak wspominał zawodnika radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Bogdan Rzońca: „Pamiętam jako kibic pana Kośka. Był ogromnie wszechstronnym zawodnikiem, znakomitym snajperem, to było takie „żywe srebro” na boisku. Kiedy kibicowaliśmy to wiedzieliśmy, że jeśli Kosiek był w dobrej formie to Czarnym szło wszystko dobrze”.

Obojętni na cierpienie swojego dawnego kolegi z boiska nie byli także działacze Karpat Krosno, którzy włączyli się do akcji charytatywnej poprzez licytację dwóch pakietów klubowych gadżetów (koszulki polo z haftowanym herbem Karpat oraz zdjęcia drużyny z autografami zawodników, kubkiem oraz kalendarzem 2011 rok) prowadzoną na ich oficjalnej stronie internetowej.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 15:30 od przejścia konduktu żałobnego z Domu Żałoby w Czeluśnicy do miejscowego kościoła parafialnego. Po mszy świętej nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz parafialny.

Rodzinie oraz przyjaciołom zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Były piłkarz Czarnych Jasło Jan Kosiek nie żyje”

  1. Był świetnym piłkarzem, grał w piłkę 40 lat, kochał sport. Kondolencje dla rodziny..