Sport | rekreacja | turystyka

Zapowiedź środowego meczu ligowego z Cosmosem Nowotaniec

W III kolejce spotkań o mistrzostwo IV ligi podkarpackiej Czarni 1910 Jasło podejmować będą na własnym terenie beniaminka rozgrywek – Cosmos Nowotaniec.

Herb Czarnych Jasło

Jeszcze nie dawno obie drużyny rozgrywały mecze w tej samej klasie rozgrywkowej. W sezonie 2009/2010 awans do IV ligi wywalczyli jasielscy piłkarze, rok później tą samą drogą podążyli gracze z Nowotańca. Wygrali zasłużenie Krośnieńską Okręgówkę, z przewagą 9 punktów nad drugim w tabeli GKS Krościenko Wyżne/Pustyny.

Cosmos Nowotaniec pierwsze dwa mecze w nowej lidze rozegrał przed własną publicznością, która biła rekordy frekwencji na podkarpackich stadionach. O ile po inauguracyjnym starciu z Żurawianką Żurawica (3:2) wszyscy mogli być zadowoleni, to już w następnej kolejce Crasnovia Krasne dała miejscowym lekcję gry w piłkę (1:5).

Zupełnie na odwrót wyglądały pierwsze spotkania drużyny Czarnych Jasło. Pechowa porażka na starcie rozgrywek ze Stalą Nowa Dęba (0:1), a następnie udana rehabilitacja w Dębicy z Wisłoką (3:1).

Statystyki dotychczasowych pojedynków przemawiają za drużyną Roberta Hapa. W pierwszym roku wspólnej rywalizacji, Cosmos jako jedyny zespół nie przegrał z Czarnymi meczu ligowego. W Nowotańcu padł remis 2:2, na Śniadeckich było 1:1. Dwa lata później rywale stracili w dwóch spotkaniach mistrzowskich 14 bramek (4:0, 10:0), nie strzelając przy tym ani jednej.

Pierwszy gwizdek sędziego w najbliższą środę, o godzinie 17. Zapraszamy!

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Zapowiedź środowego meczu ligowego z Cosmosem Nowotaniec”