Na drogach

Przepełnionym niesprawnym busem przewoził pasażerów

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali przepełnionego kursowego busa. Nieodpowiedzialny kierowca przewoził ośmiu pasażerów ponad dopuszczalny limit. Ponadto, pojazd którym kierował był niesprawny technicznie.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Informację o przeładowanym busie przekazała dyżurnemu Policji mieszkanka gminy Jasło. Kobieta nie kryła oburzenia, co do warunków przewozu osób tym pojazdem. Zgłoszeniem zajęli się policjanci z jasielskiej drogówki.

Kierującego mercedesem 52-latka, realizującego przewozy na linii Niepla-Jasło, funkcjonariusze zatrzymali na ul. Lwowskiej. Gdy sprawdzili pojazd okazało się, że w busie przystosowanym do przewozu 28 osób, znajduje się 36 pasażerów. W czasie kontroli stanu technicznego pojazdu ujawnili też, że bieżnik opon jest nadmiernie zużyty. Policjanci nie dopuścili busa do dalszej jazdy. Przewoźnik musiał podstawić zastępczy sprawny pojazd.

52-letni kierowca został ukarany wysokim mandatem karnym za przewożenie większej liczby osób niż wynika to z liczby miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym, dodatkowo niesprawnym technicznie busem. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny mercedesa.

W najbliższym czasie funkcjonariusze jasielskiej drogówki przeprowadzą akcję pod nazwą „Bus”. Działania będą miały na celu poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z przewozów. Policjanci ruchu drogowego sprawdzą stan techniczny pojazdów i ich obowiązkowe wyposażenie. Skontrolują, czy kierowcy posiadają wymagane dokumenty i nie przewożą nadmiernej liczby pasażerów. Każdorazowo sprawdzą trzeźwość kierujących.

Apelujemy również do osób, które są świadkami naruszania zasad dotyczących bezpieczeństwa przewożonych osób o zgłaszanie takich sytuacji Policji.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Przepełnionym niesprawnym busem przewoził pasażerów”