Na drogach

W Krajowicach kolizja dwóch samochodów osobowych. Kierowca BMW ukarany mandatem

W niedzielne popołudnie w Krajowicach (gmina Kołaczyce) doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca jednego z nich został ukarany mandatem karnym.

Kolizja w Krajowicach
Fot. © terazJaslo.pl / DANIEL BARON

Do kolizji doszło przed godziną szesnastą na drodze krajowej nr 73 relacji Jasło-Pilzno. Z informacji uzyskanych na miejscu zdarzenia wynika, że obydwa pojazdy poruszały się od strony Kołaczyc w kierunku Jasła. Kierujący Fordem Fiestą chciał zjechać z drogi głównej w boczną uliczkę. W trakcie wykonywania manewru, jadący w tym samym kierunku samochód osobowy BMW nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył Forda.

W wyniku zderzenia na szczęście żadna z osób podróżujących pojazdami nie odniosła obrażeń ciała. Obydwoje kierujący byli trzeźwi.

Policjanci ukarali sprawcę zdarzenia mandatem karnym w wysokości 500 złotych i sześciu punktów karnych.

Na miejscu pracował jeden zastęp (samochód ratownictwa technicznego) z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz uprzątnęli jezdnię z rozbitych elementów karoserii pojazdów.

Pojazdy biorące udział w kolizji zablokowały jeden pas jezdni w kierunku Kołaczyc. Na czas prowadzonych czynności ruch na drodze krajowej nr 73 odbywał się wahadłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W Krajowicach kolizja dwóch samochodów osobowych. Kierowca BMW ukarany mandatem”