Na drogach

Kolizja autobusu z motorowerzystą

Po godzinie trzynastej na ulicy Fabrycznej w Jaśle doszło do kolizji autobusu z motorowerem. „Jednoślad” przewrócił się na jezdnię, a jego kierowca został poszkodowany.

Kolizja na ulicy Fabrycznej

Kolizja na ulicy Fabrycznej

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Jak poinformował terazJaslo.pl podkom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, autobus jechał drogą krajową nr 28 od strony Krosna. W trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo w kierunku ulicy Fabrycznej, kierujący pojazdem nie zachował należytej ostrożności, „ściął” zakręt i uderzył w czekającego na włączenie się do ruchu motorowerzystę.

Kierujący „jednośladem” odniósł obrażenia ciała i został zabrany przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich stwierdzono u niego uraz głowy. Mężczyzna został wypisany do domu.

Policjanci ustalili, że kierowcy uczestniczący w kolizji byli trzeźwi.

Na miejscu pracowały: jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (samochód ratownictwa technicznego), zespół ratownictwa medycznego oraz Policja. Na czas prowadzonych czynności ratowniczych jeden pas ulicy Fabrycznej był wyłączony z ruchu.

Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE