Informacje

III Rajd Pieszy na Górę Liwocz

W ramach Święta Niepodległości, już po raz trzeci odbył się III Rajd Pieszy na Górę Liwocz, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Jaśle, II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. Józefa Modrzejewskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Jego głównym celem było kształtowanie postaw patriotycznych wśród lokalnej młodzieży.

Rajd na Liwocz
Fot. © MDK Jasło / Dariusz Tęcza

W rajdzie udział wzięła kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jasielskiego wraz z nauczycielami oraz uczestnicy zajęć stałych przy Młodzieżowym Domu Kultury. Młodzi turyści szli z Ujazdu do celu żółtym szlakiem. Na miejscu zostali przywitani przez Wacława Błasika, dyrektora II LO w Jaśle i ks. Gerarda Stanulę z parafii w Błażkowej oraz poczęstowani gorącym posiłkiem.

Ksiądz Stanula przedstawił zebranym historię powstania Sanktuarium Chrystusowego Krzyża i Matki Bożej Królowej Pokoju na Górze Liwocz, a po nim wystąpił Paweł Urban, który opowiedział zebranym o kultywowaniu tradycji kawalerii II RP w czasach współczesnych.

Na zakończenie Rajdu uczestnicy pomodlili się w intencji Ojczyzny, a pod tablicą upamiętniającą żołnierzy I Batalionu 5 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej, którzy walczyli i polegli podczas Akcji „Burza” w lasach Liwocza zostały złożone kwiaty.

Katarzyna Pacwa
(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “III Rajd Pieszy na Górę Liwocz”