Kultura | rozrywka | edukacja

Mindfield, Tug Boat i Humanoid charytatywnie (zapowiedź)

2 grudnia w Klubie Muzycznym „Biały Kot” przy ulicy Staszica 20 zagrają: Mindfield, Tug Boat i Humanoid. Dochód uzyskany ze sprzedaży biletów wstępu na koncert zostanie w całości przeznaczony na leczenie i rehabilitację oraz zakup wózka inwalidzkiego dla Adama Bednarskiego z Jasła.

Zapowiedź wydarzenia
POD NASZYM PATRONATEM MEDIALNYM

56-letni Adam Bednarski jest osobą niepełnosprawną. Jego świat zawalił się, kiedy przeszedł operację kręgosłupa. Podczas zabiegu wszczepiono mu wirusa żółtaczki typu „C”. Od tego momentu u mężczyzny zaczęły ujawniać się kolejne choroby: cukrzyca typu II, wrzodziejące jelito grube, choroba wieńcowa serca, nadciśnienie tętnicze, zapalenie dwunastnicy i woreczka żółciowego, refluks, łojowate zapalenie skóry, łuszczyca paznokci i depresja.

„Nim zachorowałem byłem pogodnym, pracowitym człowiekiem. Moje życie od czasu choroby jest bardzo szare i beznadziejne. Moja żona i dzieci, dla których jestem ciężarem, są dla mnie najważniejsi” – mówi.

Mężczyzna marzy w tej chwili o zakupie nowego wózka inwalidzkiego, który kosztuje w granicach dwóch tysięcy złotych. Ze względu na niewielką rentę oraz wysokie koszty leczenia i rehabilitacji nie stać go w tej chwili na tak wysokie wydatki.

Trzy jasielskie zespoły: Mindfield (www.myspace.com/mindfieldjaslo), Tug Boat (www.myspace.com/tugboatpl) i Humanoid postanowiły wspólnie dać koncert, a środki uzbierane w trakcie sprzedaży biletów przeznaczyć na rzecz Adama Bednarskiego.

„Należy zawsze pomagać osobom potrzebującym, gdyż nigdy nie wiemy co nas spotka w przyszłości. Dlatego nie rozumiemy zespołów, które za takie koncerty żądają pieniędzy” – mówią członkowie zespołu Mindfield.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18:30. Bilety w cenach: 8 złotych (w przedsprzedaży) i 12 złotych (w dniu koncertu) są dostępne w sklepie Mona Lisa i Klubie Muzycznym „Biały Kot”. Na miejscu będzie można nabyć płyty, koszulki i gadżety zespołów, a tuż po koncercie odbędzie się after party z zespołami przy klimatycznej muzyce. Portal regionalny terazJaslo.pl jest jednym z patronów akcji.

Osoby, które chciałyby pomóc mężczyźnie, mogą wpłacić chociażby symboliczną „złotówkę” na konto warszawskiej Fundacji „Zdążyć z pomocą”, Bank BPH S.A., numer konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem: „4903 Bednarski Adam Stanisław darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.

Link do wydarzenia na Fejsbuku: https://www.facebook.com/event.php?eid=159929444103466.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Mindfield, Tug Boat i Humanoid charytatywnie (zapowiedź)”

  1. WARTO POMAGAC BO DOBRO POWRÓCI DO NAS.DZIŚ NIKT NIE JEST PEWNY DNIA .NIESZCZĘŚCIE,CHOROBA MOŻE SPOTKAĆ KAŻDEGO Z NAS.SERDECZNIE ZAPRASZAMY.