Kultura | rozrywka | edukacja

Wiesław Hap w Klubie „Michalina” (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.

Zapowiedź wydarzenia

Gościem listopadowego spotkania będzie Wiesław Hap, historyk, autor wielu publikacji dotyczących Jasielszczyzny. Wśród nich znajdują się: Ziemia jasielska naszą małą ojczyzną, Przewodnik po Jaśle i Jasielszczyźnie, Mam szczerą wolę, Poczet wybitnych jaślan i ludzi związanych z regionem.

Wiesław Hap to postać niewątpliwie kultowa w naszym regionie. Zapalony działacz harcerski, społecznik, całym sercem oddany pracom nad historią regionu. Jego publikacje cechuje rzetelność i dbałość o szczegóły. Wielokrotnie był zapraszany przez MBP w Jaśle do różnych działań czytelniczo-edukacyjnych. W tejże placówce promowano też jego książki. Od maja br. jest prezesem Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego a od wielu lat w zarządzie.

Wiesław Hap podzieli się uwagami na temat warsztatu pracy historyka i opowie o swoich pasjach.

Spotkanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 17 listopada (czwartek) 2011 r., ul. Kołłątaja 1, godz. 15.30.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Wiesław Hap w Klubie „Michalina” (zapowiedź)”

  1. „Jego publikacje cechuje rzetelność i dbałość o szczegóły”. Bez przesady i zbytniej euforii, mógłbym wskazać w jednej z wymienionych wyżej książek wiele błędów i to poważnych… Więc gdzie tu rzetelność i dbałość o szczegóły?