Informacje

Zatrzymani za narkotyki

Policjanci zatrzymali 20-latka, który uprawiał konopie, ustalili również 18-latka, który kupił od niego narkotyk. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali się dobrowolnie karze.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W miniony poniedziałek do policjantów dotarł sygnał, że 18-latek z gminy Kołaczyce może mieć narkotyki. Młody człowiek został zatrzymany na jednej z ulic Jasła. W trakcie legitymowania zaczął się nerwowo zachowywać. Wkrótce okazało się, co było tego powodem. W plecaku nastolatka funkcjonariusze znaleźli susz roślinny oraz szklaną lufkę. Po użyciu testera potwierdzili, że jest to marihuana.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili źródło pochodzenia narkotyku. Okazało się, że marihuanę sprzedał nastolatkowi 20-letni mieszkaniec tej samej gminy. Młody człowiek został zatrzymany. W trakcie przesłuchania przyznał się, że uprawiał konopie, a część otrzymanej z nich marihuany sprzedał 18-latkowi.

Podejrzani usłyszeli zarzuty i podali się dobrowolnie karze.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii:
– kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3,
– kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3,
– kto, wbrew przepisom ustawy, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia albo umożliwia ich użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Zatrzymani za narkotyki”

  1. łapać młodych dilerów łapać cwaniaków . ZIOMAAALE!!! wisi pory , trawa i już ziom! i cwaniak sie huśta po mieście .