Kultura | rozrywka | edukacja

Jasielski zespół R-Revolution wśród nagrodzonych w Andrzejkowych Spotkaniach Tanecznych

15 dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych z województwa podkarpackiego i małopolskiego wzięło udział w XI Andrzejkowych Spotkaniach Tanecznych, które odbyły się 30 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury. W młodszej grupie wiekowej wygrał zespół „Groszki” ze Szkoły Tańca EL-BO w Dębicy, w starszej – tak jak rok temu – „Colibri” z Rzeszowskiego Domu Kultury.

IX Andrzejkowe Spotkania Taneczne
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Przegląd rozpoczął przygotowany specjalnie na tę okazję przez zespół R-Revolution efektowny układ „Magical”, oddający magię zarówno andrzejkowego dnia, jak i tańca.

Następnie każda z biorących udział w konkursie grup tanecznych przedstawiła dwa układy (inscenizacja taneczna oraz taniec nowoczesny), które oceniła komisja artystyczna w składzie: Laila Arifulina – tancerka, choreografka, reżyserka widowisk baletowych, założycielka i pedagog Studia Baletowego w Rzeszowie; Dorota Dudys-Stasik – instruktorka tańca współczesnego i animatorka kultury, obecnie nauczycielka tańca w jasielskim MDK; Aleksandra Drzazga z Rzeszowa – instruktorka, tancerka i choreografka tańca nowoczesnego. Jurorki przyznały nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: do 12 lat oraz 13 i więcej lat.

W opinii komisji artystycznej, poziom prezentacji był bardzo zróżnicowany: od występów nowatorskich, niezwykle interesujących, dopracowanych w każdym szczególe, po proste układy.

Zespoły nagrodzone w XI Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Andrzejkowe Spotkania Taneczne w JDK”: kategoria wiekowa do 12 lat: 1. „Groszki” (Szkoła Tańca EL-BO w Dębicy), 2. „Rytm” (MDK w Łańcucie), 3. „Gest” (Zespół Szkół w Grabownicy Starzeńskiej); kategoria powyżej 12 lat: 1. „Colibri” (Rzeszowski Dom Kultury), 2. „Strecz” (Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie), 3. R-Revolution (JDK).

Ponadto jury wyróżniło 2 zespoły ze starszej grupy wiekowej: „Rytm” (MDK w Łańcucie) i „Kleks” (RCKP w Krośnie) oraz przyznało nagrody indywidualne: tancerce Annie Puzio (zespół „Colibri”) za najciekawszą osobowość sceniczną i instruktorce Elżbiecie Zymróz-Bodziany (zespół „Groszki”) za najlepszą choreografię przeglądu.

Nagrody – statuetki – wręczyła trzem najlepszym zespołom w każdej grupie Helena Gołębiowska, p.o. dyr. JDK wraz z jurorkami. Wszystkie uczestniczące w przeglądzie grupy otrzymały dyplomy i atrakcyjne upominki.

Główną organizatorką całości była Katarzyna Korona, tancerka i choreografka, instruktorka tańca w JDK, prowadząca zespół R-Revolution, która wcieliła się również w rolę konferansjerki.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Jasielski zespół R-Revolution wśród nagrodzonych w Andrzejkowych Spotkaniach Tanecznych”

  1. Prawda jak spokojnie i bezstresowo pracuje się bez Krystyny Kasprzyk – to do pracownikow JDK