Informacje

Łysa Góra: zwarcie instalacji elektrycznej przyczyną pożaru niezamieszkałego budynku

Blisko pięć godzin strażacy walczyli z pożarem, który wybuchł w niezamieszkałym drewnianym budynku z częścią gospodarczą w Łysej Górze (gmina Nowy Żmigród).

Państwowa Straż Pożarna
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Zgłoszenie o powstałym zagrożeniu wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Jaśle we wtorek po godzinie 22. Do akcji ratowniczej zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Nowy Żmigród – w sumie siedem samochodów gaśniczych. Jako pierwsi do działań przystąpili strażacy z miejscowej jednostki.

Jak relacjonuje bryg. Wacław Pasterczyk, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, w chwili przyjazdu jednostek na miejsce pożarem objęta była część budynku i cała konstrukcja dachu.

Strażacy odłączyli zasilanie prądem przez odcięcie linek przyłącza elektrycznego. Odcięto także dopływ gazu do budynku. Następnie przystąpiono do gaszenia pożaru podając wodę na dach i do wnętrza budynku oraz prowadząc przeszukanie budynku czy wewnątrz nie znajdują jakieś osoby. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych ze względu na silne zadymienie w budynku. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki budynku i usunięcia spalonego siana, słomy i dogaszania. Cały budynek sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej. – powiedział rzecznik.

Według wstępnych ustaleń strażaków pożar wywołało zwarcie instalacji elektrycznej znajdującej się w budynku.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Łysa Góra: zwarcie instalacji elektrycznej przyczyną pożaru niezamieszkałego budynku”