Kultura | rozrywka | edukacja

„Noworoczny Dar 2012”: jasełka na dworcu

Występ młodzieży z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle zainaugurował prezentacje odbywające się na scenie Jasielskiego Domu Kultury w ramach XV akcji charytatywnej Noworoczny Dar. W czwartek (22 bm.) Koło Teatralne ZS nr 4 wystawiło „Jasełka na dworcu”, przygotowane pod kierunkiem siostry Diany Jonczyk.

Jasełka
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Uczniowie przedstawili historię trójki bezdomnych mieszkających na dworcu, która miała zainspirować widzów do przemyśleń, że Bóg rodzi się w sytuacjach dnia codziennego, poprzez pomoc innym ludziom, a szczególnie najuboższym i bezdomnym.

XV Noworoczny Dar, którego organizatorami są ojcowie Franciszkanie i Jasielski Dom Kultury, oficjalnie rozpocznie się kwestą uliczną (15 stycznia), prowadzoną przez wolontariuszy z jasielskich szkół. Dotychczas Noworoczny Dar organizowany był w pierwszą niedzielę po Nowym Roku. Tym razem, ponieważ Nowy Rok wypada w niedzielę, a tydzień później zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, organizatorzy Noworocznego Daru przenieśli swoje przedsięwzięcie na niedzielę 15 stycznia.

Jak co roku akcji, której celem jest zbiórka funduszy na wsparcie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, towarzyszyć będą prezentacje artystyczne uczniów i przedszkolaków w JDK oraz w szkołach, przedszkolach i kościele kolegiackim. Pierwsze z nich już się odbyły: 22 grudnia w JDK wystąpili uczniowie ZS nr 4, a dwa dni wcześniej (20 bm.) zespół „Żabki” z Przedszkola Miejskiego nr 10 wystawił w swoim przedszkolu jasełka „Witaj nam Jezuniu”. Kolejne szkoły i przedszkola zaprezentują swoje programy po Nowym Roku.

Akcję zakończy koncert finałowy 22 stycznia 2012 r., w czasie którego dyrekcji jasielskiego szpitala przekazany zostanie czek z uzbieraną kwotą.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE