Informacje

Pijani wandale zatrzymani

Policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch młodych wandali. Pijani mężczyźni kopiąc i uderzając rękoma próbowali wyładować swoją agresję na lampach oświetlających jasielski deptak. Straty, jakie spowodowali, wstępnie wyceniono na 10 tys. zł. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, gdzie czekają na zarzuty.

Zniszczone przez wandali latarnie

Zniszczone przez wandali latarnie

Fot. © KPP JASŁO

W minioną sobotę dyżurny komendy odebrał sygnał, że dwóch mężczyzn idących ul. Rynek w Jaśle niszczy lampy oświetleniowe. Po chwili na miejscu był policyjny patrol. Funkcjonariusze potwierdzili, że ktoś zniszczył kilka lamp i uszkodził murek biegnący wzdłuż alei spacerowej.

Policjanci, dzięki relacji świadka zdarzenia, ustalili rysopisy sprawców i rozpoczęli ich poszukiwania. Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać przyległy teren. Po kilku minutach, na ul. Kościuszki dostrzegli dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał opisowi wandali. Na widok radiowozu młodzi ludzie zaczęli uciekać. Po chwili zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.

Podejrzanymi okazali się dwaj 20-letni mieszkańcy Jasła. Byli pijani. Mieli po dwa promile alkoholu w organizmach. Straty, jakie wyrządzili, oszacowano wstępnie na 10 tys. zł. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzut zniszczenia mienia – przestępstwa zagrożonego karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Pijani wandale zatrzymani”

  1. niech mame chwyci za kłaki i niech ją szarpie . a drzewka i oswietlenie zostawi . i nie 10 tys zł , tylko potroic to . bedzie miasto miało zyski . . . parszywe ziomale Jasielskie .