Informacje

Pożar w Osobnicy: spłonął budynek mieszkalny

Kolejny poważny pożar w ciągu ostatnich godzin. Tym razem wybuchł w jednorodzinnym budynku mieszkalnym w miejscowości Osobnica (gmina Jasło). Płomienie strawiły praktycznie jego całe wnętrze. Na szczęście żaden z domowników nie został poszkodowany w trakcie ratowania własnego dobytku.

Pożar w Osobnicy
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Jak poinformował zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle starszy kapitan Rafał Rutyna, zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania około godziny 13:10. Dyżurny operacyjny zadysponował niezwłocznie zastępy zawodowej straży, jak również Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Jasło.

W akcji ratowniczo-gaśniczej brało udział ponad dwudziestu strażaków.

W pierwszej fazie nasze działania polegały na gaszeniu pożaru. Pożarem objęty był cały budynek, łącznie z poddaszem. W tej chwili trwa ewakuacja ocalałego mienia i następnie przystąpimy do częściowych prac rozbiórkowych poddasza, które grozi zawaleniem. – relacjonuje strażak.

Zastępca dowódcy JRG nie był w stanie na chwilę obecną jednoznacznie określić przyczyny zaistniałego zagrożenia. – Na miejscu pracuje policyjny technik, który będzie starał się określić tą przyczynę. – powiedział.

Na miejscu było sześć samochodów ratowniczo-gaśniczych: trzy z JRG PSP Jasło oraz trzy z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z Trzcinicy i Osobnicy, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle st. bryg. Wiesław Latoszek, patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz Pogotowie Energetyczne.

Pożar w Osobnicy

Pożar w Osobnicy

Pożar w Osobnicy

Pożar w Osobnicy

Pożar w Osobnicy

Pożar w Osobnicy

Pożar w Osobnicy

Pożar w Osobnicy

Pożar w Osobnicy

Pożar w Osobnicy

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Pożar w Osobnicy: spłonął budynek mieszkalny”

  1. i ciula to dalo jak gnyby nie przyszly. a jeden gnyb sie wozil autem zamiast przyjsc do strazy i pomoc…