Na drogach

Zderzenie w Łężynach: jeden z poszkodowanych kierowców nie żyje

Znamy wstępne okoliczności porannego wypadku komunikacyjnego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Łężyny (gmina Nowy Żmigród). Stan jednego z kierowców uczestniczących w zdarzeniu jest bardzo poważny. Doznał obrażeń wielonarządowych i w stanie nieprzytomnym został hospitalizowany w jasielskim szpitalu.

Wypadek w Łężynach
Kierujący Mercedesem zmarł po kilku godzinach w szpitalu.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
FOTOPRZESTROGA FOTOPRZESTROGA:
Wypadek w Łężynach na DW992

Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowali policyjni specjaliści techniki kryminalistycznej, którzy zabezpieczali ślady powstałe w wyniku zderzenia się pojazdów, wykonali dokumentację fotograficzną i ustalili świadków zdarzenia.

O wstępnych przyczynach mówi podkomisarz Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle: – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem 190, 41-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród, wyjechał z drogi podporządkowanej prowadzącej do centrum miejscowości na drogę relacji Jasło – Nowy Żmigród. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, skręcając w lewo w drogę dojazdową do prywatnych posesji, zderzył się z wyprzedzającym go bmw.

Siła uderzenia była tak duża, że oba pojazdy znalazły się poza osią jezdni, a BMW przed przyjazdem służb ratowniczych znajdowało się na dachu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano: policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz dwa specjalistyczne zespoły ratownictwa medycznego z Jasła i podstacji w Nowym Żmigrodzie.

W wyniku wypadku poszkodowani zostali obaj kierujący. Mężczyźni zostali zabrani przez Pogotowie Ratunkowe do jasielskiego szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich, u 25-latka z BMW stwierdzono złamanie uda. Natomiast w bardzo poważnym stanie znajduje się 41-latek z Mercedesa.

Jak powiedział w rozmowie telefonicznej z reporterem portalu terazJaslo.pl dr n.med. Szymon Niemiec, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego ds. lecznictwa, mężczyzna doznał rozległych obrażeń wielonarządowych, w tym stłuczenia mózgu, obrzęku płuc, stłuczenia klatki piersiowej oraz złamania żeber i w stanie głęboko nieprzytomnym został hospitalizowany na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

Od kierowców została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.

Przez kilka godzin droga wojewódzka nr 992 relacji Jasło-Nowy Żmigród była całkowicie zablokowana. Samochody osobowe omijały miejsce zdarzenia boczną drogą.

Szczegółowe okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez policjantów w toku prowadzonego postępowania.

[AKTUALIZACJA, g. 16:58]: jak dowiedział się nasz reporter Daniel Baron, 41-letni kierowca Mercedesa zmarł w jasielskim szpitalu, nie odzyskawszy przytomności.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

Na prośbę rodziny tragicznie zmarłego możliwość dodawania komentarzy do artykułu została zablokowana przez Redakcję.

SŁOWA KLUCZOWE