Informacje

Handlował podrobionymi perfumami

Perfumy i wody toaletowe z podrobionymi oznaczeniami znanych producentów zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyznę, który oferował podrobiony towar mieszkańcom Jasła. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Od pewnego czasu do policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą napływały informacje o handlu perfumami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności ustalili, że nielegalnym procederem prawdopodobnie zajmuje się 24-letni mieszkaniec Jasła, który był już wcześniej notowany w związku z popełnianiem przestępstw.

Policjanci wkroczyli do mieszkania, w którym przebywał podejrzany. Typowanie okazało się trafne. W trakcie przeszukania domu ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt flakonów podrobionych perfum i wód toaletowych znanych marek. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W toku prowadzonego postępowania śledczy potwierdzili, że 24-latek perfumy sprzedawał na terenie Jasła. W obliczu zgromadzonych dowodów przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów ustawy prawo własności przemysłowej, które zabraniają wprowadzania do obrotu wyrobów z podrobionym znakiem towarowym. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratury zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Handlował podrobionymi perfumami”

  1. Jesli chlopak nie mial pracy to kombinowal jak moze. nie wszyscy maja prace taka , ze wsiadaja w radiozwoz , jada w fajne miejsce, siedza w samochodzie , grzeją sie bawia sie telefonami kom , spotykaja sie z kolegami po fachu, i za to im płaca . i do tego maja jeszcze prace zalatwiona po tatusiach . a chlopak ze bez znajomosci to robił cos zeby życ . nie kradł a perfumów sam nie wyprodukował ., ciekawe dlaczego Jasielska policja nie zajmie sie udawaczami ktorzy udają chorych i żebraja , albo rumunami którzy sprzedaja piły motorowe od 700 zł cena wywoławcza a sprzedadzą nawet za 150 zł . to mnie ciekawi ,. smród w tym jasle i to wszystko