Informacje

Jaki był 2011 rok? Przeżyjmy to jeszcze raz (foto)

Za nami 2011 rok. Czym żyli mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego przez ostatnie dwanaście miesięcy? Oto skrót najciekawszych wiadomości i relacji pojawiających się na głównej stronie Portalu.

STYCZEŃ

Potrącił i odjechał, piesza zmarła
Policjanci z Jasła ustalili, kto prawdopodobnie kierował samochodem, który dziś rano potrącił kobietę w Siedliskach Sławęcińskich. Piesza nie żyje. Kierowca odjechał nie udzieliwszy pomocy swej ofierze. W miejscu, w którym doszło do wypadku, została tablica rejestracyjna.
Więcej…

XIV Noworoczny Dar 2011: Jaślanie dla swojego szpitala
13 312 zł, 10 funtów brytyjskich i 5 euro uzbierała jasielska młodzież kwestująca przed kościołami i na ulicach miasta w pierwszą niedzielę po Nowym Roku (2 bm.), w ramach kolejnej, 14 już akcji charytatywnej Noworoczny Dar. Pieniądze jak zwykle wesprą Szpital Specjalistyczny w Jaśle.
Więcej…

Areszt dla sprawcy drogowego dramatu. Policja poszukuje świadków
Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 45-letni mieszkaniec Szerzyn koło Jasła. Mężczyzna jest podejrzewany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Dzisiaj podczas przesłuchania odmówił składania zeznań. Policja poszukuje świadków, którzy pomogliby wyjaśnić okoliczności dramatu.
Więcej…

Leżał na chodniku, miał 5,5 promila alkoholu
41-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Tarnowiec, był tak pijany, że mógł przypłacić to życiem. Mężczyzna leżał na chodniku, policjanci wezwali karetkę, która zabrała go do szpitala.
Więcej…

Trzy miliony złotych strat u miejskiego przewoźnika
Niespełna trzy dni po objęciu stanowiska pierwszego zastępcy burmistrza miasta przez Andrzeja Kachlika wystarczyły mu na zapoznanie się z sytuacją finansową Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle. A ta – według dzisiejszej informacji przekazanej przez władze miasta – jest dramatyczna. Miejski przewoźnik wygenerował w ubiegłym roku około trzech milionów złotych strat.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W Jaśle powstanie drugi kompleks boisk sportowych „Orlik 2012”?
Urzędnicy z Jasła będą aplikować o środki na realizację budowy drugiego w mieście kompleksu boisk sportowych „Orlik 2012”. Poczyniono już pierwsze kroki: dzisiaj w budżecie miasta zabezpieczono odpowiednie środki na ten cel.
Więcej…

Półtora miliona złotych dotacji do MOSiR-u
Na poziomie z ubiegłego roku została ustalona kwota dotacji przedmiotowej dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Na funkcjonowanie siedmiu obiektów Ośrodek dostanie 1 573 500 złotych. Kwota nie przekracza łącznie 50 procent jego wydatków.
Więcej…

Gmina Jasło inwestuje w Ochotnicze Straże Pożarne
Gmina Jasło jest jednym z kilkudziesięciu beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, w ramach którego poprawia bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Dzięki zdobytemu dofinansowaniu z unijnego budżetu udało się zakupić nowy wóz bojowy do Warzyc, a w Trzcinicy wybudowano miejscowym strażakom nową remizę.
Więcej…

Od lutego zapłacimy więcej za wodę i ścieki
Od 1 lutego wchodzi nowa taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na 2011 rok. Podwyżkę stawek opłat, zaproponowaną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jaśle, zatwierdziła już Rada Miejska.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W Jaśle orkiestra wielkich serc zagrała na całego. Padł rekord!
Dobre wieści napływają z jasielskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas dzisiejszego rekordowego finału akcji udało się zebrać ponad 46 tysięcy złotych. Fundusze zostaną przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
Więcej…

WOŚP w Skołyszynie. Można było przyjrzeć się pracy strażaków
Od 2006 roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie czynnie włącza się w zbiórkę funduszy w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku po raz pierwszy w historii gminy sztab akcji mieścił się w nowej remizie. I po raz pierwszy udało się zebrać tak dużą sumę pieniędzy – do puszek wolontariuszy trafiło ponad cztery tysiące złotych!
Więcej…

W Jaśle orkiestra Jurka Owsiaka zagrała rekordowo. Mamy ponad 50 tysięcy!
Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jaślanie pokazali, że mają wielkie serca. Na koncie jasielskiego sztabu udało się zebrać rekordową jak do tej pory sumę pieniędzy: popołudniu przekroczyła magiczną liczbę 50 tysięcy złotych. Do puszek trafiło również 47,13 euro oraz 4,06 dolara.
Więcej…

W Jaśle od czwartku wchodzą jednodniowe karty parkingowe
Od jutra (tj.13 stycznia) można będzie kupić jednodniowe karty parkingowe. Koszt takiej karty to 7 złotych. Do tej pory w sprzedaży dostępne były karty jednogodzinne za 1 zł, bądź miesięczne za 100 zł.
Więcej…

Ogólnopolski ranking szkół. Technikum lepsze od liceum
W ogłoszonym właśnie najnowszym ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych dziewiąte miejsce w województwie podkarpackim oraz sto dziewiętnaste w całym kraju zajmuje obecnie Technikum nr 4 w Jaśle, wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 4, czyli popularnego „Ekonomika”. Dla porównania: I Liceum Ogólnokształcące zajęło 244 miejsce w Polsce.
Więcej…

W jasielskim muzeum: zobacz tradycyjne szopki ludowe z terenu Pogórza
„Z szopką po kolędzie” to tytuł ekspozycji przygotowanej przez Muzeum Regionalne w Jaśle. Do połowy lutego placówka chce przypomnieć mieszkańcom regionu o zanikających tradycjach ludowych związanych z okresem Bożego Narodzenia.
Więcej…

Nowy kierownik oświaty w Urzędzie Miasta
Aleksandra Dacyl została nowym kierownikiem Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Jaśle. Swoje obowiązki zacznie pełnić od 20 stycznia br.
Więcej…

Podatki i opłaty lokalne bez zmian
W tym roku nie wzrosły stawki podatków i opłat lokalnych. Podatek od nieruchomości, podatek od środków transportowych oraz opłata od posiadania psa pozostają na poziomie ubiegłorocznym.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Nowy dyrektor ZMKS wyłoniony: „będzie naprawiał przedsiębiorstwo”
40-letni Piotr Wojnarowicz wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle. Przed nowym szefem przedsiębiorstwa poważne zadanie: ratowanie zadłużonego miejskiego przewoźnika przed likwidacją.
Więcej…

Prezes Czarnych Jasło: „celujemy w trzecią ligę!”
Z Marcinem Węgrzynem, prezesem czwartoligowego klubu piłkarskiego Gamrat Czarni 1910 Jasło, rozmawia Damian Palar.
Więcej…

Burmistrz Jasła będzie szefował Związkowi Gmin Dorzecza Wisłoki
Burmistrz Jasła Andrzej Czernecki po czterech latach przerwy został wybrany na Przewodniczącego Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Za jego kandydaturą opowiedziało się siedemnastu samorządowców reprezentujących miasta i gminy zrzeszone w Związku, jeden głos był przeciwny, natomiast dwie osoby wstrzymały się od głosu.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Nowy most spiął dwa brzegi rzeki Wisłoki
Mieszkańcy dwóch gmin: Brzyska i Kołaczyce korzystają już z nowego mostu na Wisłoce. Obiekt został czasowo dopuszczony do użytkowania. W przyszłości będą mogły się nim poruszać pojazdy o masie do 40 ton.
Więcej…

Cięcia w oświacie. Dziesięć szkół w dwóch gminach do likwidacji?
Samorządowcy z Tarnowca szukają oszczędności w budżecie gminy. W pierwszej kolejności cięciu mają ulec środki wydatkowane na funkcjonowanie sieci szkół. Do likwidacji wytypowano sześć z jedenastu działających szkół podstawowych. Podobna sytuacja w gminie Kołaczyce, w której z edukacyjnej mapy ma zniknąć jedna „podstawówka” i cztery gimnazja.
Więcej…

Nietrzeźwa matka opiekowała się córką
Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miała matka, która opiekowała się swoją trzyletnią córeczką. Okazało się, że 29-letnia matka nie po raz pierwszy zaniedbuje swoje obowiązki.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Problemy w oświacie. Publiczne szkoły przejmą społeczne stowarzyszenia?
Rada Miejska w Kołaczycach podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji z dniem 31 sierpnia 2011 roku Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krajowicach oraz trzech gimnazjów w: Sieklówce, Lublicy i Sowinie. Rodzice uczniów nie załamują jednak rąk i chcą prowadzić placówki na własny rachunek, zakładając stowarzyszenia oświatowe.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W Niegłowicach zderzyły się dwie „osobówki”. Dwie osoby trafiły do szpitala
W Niegłowicach (gmina Jasło), na drodze powiatowej Jasło – Dębowiec – Folusz, późnym popołudniem doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca i pasażer jednego z pojazdów zostali przewiezieni do szpitala.
Więcej…

Sześć „podstawówek” w gminie Tarnowiec do likwidacji
Będzie likwidacja sześciu szkół podstawowych na terenie gminy Tarnowiec. Rodzice uczniów, którzy prawdopodobnie od nowego roku szkolnego będą musiały dojeżdżać po kilka kilometrów do sąsiednich placówek, są rozgoryczeni decyzją radnych gminnych. Ci zasłaniają swoją decyzję względami ekonomicznymi.
Więcej…

(Nie)będzie więcej punktów sprzedaży alkoholu w Jaśle?
Budząca w ostatnich dniach kontrowersje wśród mieszkańców Jasła uchwała w sprawie zwiększenia liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5 procent alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży została zdjęta z porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.
Więcej…

Będą zapobiegać skutkom przemocy w rodzinie
Przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaśle zostanie powołany Zespół Interdyscyplinarny, którego zadaniem będzie realizowanie działań określonych w opracowywanym miejskim programie przeciwdziałania pomocy w rodzinie i ochrony ofiar przemocy w rodzinie oraz koordynowanie działań przedstawicieli podmiotów i specjalistów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Więcej…

LUTY

Podsumowanie roku 2011

Miejscy rajcy zarobią więcej. Diety wzrosły o ponad 42 procent!
O dziesięć procent wzrosła dieta przewodniczącego Rady Miejskiej Jasła. Każdego miesiąca zarobią więcej również pozostali członkowie rady – o ponad czterdzieści dwa procent. Samorządowcy właśnie zmienili uchwałę, która zakłada podwyżkę uposażenia za udział w pracach Rady Miejskiej. Henryk Rak z klubu Prawa i Sprawiedliwości protestuje: „według mnie jest to niemoralne”. Uchwała weszła w życie głosami koalicji.
Więcej…

Inwestycje i remonty w mieście
Prawie 500 tysięcy złotych mają wartość inwestycje, których realizację Miasto Jasło rozpoczęło końcem ubiegłego roku. Cztery z pięciu zostały zakończone, finalizacja ostatniej planowana jest na kwiecień br.
Więcej…

Zlot motocyklowy „Hubala” wróci do Jasła w tym roku?
Jest szansa, że po kilku latach przerwy, w Jaśle zostanie zorganizowany zlot motocyklowy imienia majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Impreza, której w tym roku przypada już dziewiąta edycja, cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników jednośladów z całej Polski i staje się okazją do promocji walorów turystycznych ziemi jasielskiej. Pomoc w organizacji zapowiedziały już władze samorządowe miasta.
Więcej…

Nowa era w ochotniczych strażach pożarnych w gminie Dębowiec
Z remiz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy Dębowiec oraz Osiek Jasielski nie będą już wyjeżdżały do akcji ratunkowych wysłużone Żuki czy Stary. W ich miejsce trafiły nowoczesne wozy bojowe, zakupione przez samorządy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Nowy sprzęt pozwoli szybciej i skuteczniej interweniować strażakom podczas pożarów czy miejscowych zagrożeń.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Odwołano dyrektora DPS w Foluszu. Ruszyła powyborcza machina zmian?
Rafał Gużkowski nie jest już dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. We wtorek, wraz z początkiem nowego miesiąca, został odwołany przez Zarząd Powiatu w Jaśle, który jest organem prowadzącym placówkę, z pełnionego stanowiska. Starostwo Powiatowe nabrało wody w usta i nie komentuje sprawy.
Więcej…

Znany jasielski lekarz konsultantem wojewódzkim w dziedzinie dermatologii
Lek. med. Zbigniew Turek został nowym konsultantem wojewódzkim w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Powołanie na to stanowisko wręczyła mu dziś wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz.
Więcej…

Proces w sprawie brutalnego morderstwa mieszkanki Jasła
Przed Sądem Okręgowym w Krośnie ruszył dziś proces w sprawie brutalnego morderstwa sześćdziesięciokilkuletniej mieszkanki Jasła. Sprawcy chcąc zatrzeć ślady zbrodni ukryli ciało ofiary w grobowcu, na cmentarzu wojennym w pobliskich Warzycach. Sąd odrzucił wniosek obrony o utajnienie procesu, bo jego zdaniem informacje o karaniu tak brutalnych zbrodni powinny być nagłaśniane.
Więcej…

Znęcał się nad rodziną i zwierzętami
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Nowego Żmigrodu. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad rodziną oraz szczególne okrucieństwo wobec zwierząt. Sąd Rejonowy w Jaśle tymczasowo aresztował go na okres trzech miesięcy.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Sześciolatki na akademickich wykładach: powstał Jasielski Uniwersytet Dziecięcy
26 lutego o godzinie 10-tej w siedzibie Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. błogosławionego księdza Władysława Findysza wystartuje Jasielski Uniwersytet Dziecięcy. Celem projektu jest rozbudzanie aktywności poznawczej, popularyzowanie wiedzy i podtrzymanie pierwotnej ciekawości świata u dzieci w wieku 6-9 lat z terenu miasta poprzez ich udział w interaktywnych wykładach.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Na Szkolnej powstanie w tym roku drugi „Orlik”
Miasto Jasło znalazło się na liście beneficjentów do uzyskania dofinansowania na realizację programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Drugi, po wybudowanym w ubiegłym roku na terenie Ogródka Jordanowskiego, kompleks boisk piłkarskich o sztucznej nawierzchni powstanie obok Zespołu Szkół Miejskich nr 3 przy ulicy Szkolnej.
Więcej…

Narodowy Spis Powszechny już od 1 kwietnia
Już 1 kwietnia do naszych domów mogą zapukać rachmistrzowie spisowi w celu przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.
Więcej…

Jaślanie czekają na nowoczesną halą sportową
Jest na papierze, a od wielu lat nie może doczekać się realizacji. Mowa o projekcie nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej. Tak długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja póki co jest jedną z deklaracji wyborczych nowego-starego burmistrza. Czy miastu, które na tle swoich sąsiadów odstaje w wielu dyscyplinach sportowych, uda się w najbliższych latach wybudować obiekt z prawdziwego zdarzenia?
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Przełom w jasielskiej „drogówce”: oznakowany radiowóz z wideorejestratorem
Od piątku „piraci drogowi” będą musieli mieć się na baczności – jasielska „drogówka” otrzymała kolejną broń do skutecznej walki z niesfornymi kierowcami łamiącymi przepisy ruchu drogowego. To oznakowany radiowóz Alfa Romeo z wideorejestratorem. Pierwsze sześć takich pojazdów właśnie trafiło do taboru podkarpackiej Policji.
Więcej…

29-latek z Krosna odpowie za uwodzenie przez Internet
Posługując się fikcyjnym kontem na portalu społecznościowym umawiał się na spotkania z nastolatkami. 29-letni pedofil z Krosna wpadł w ręce Policji. Funkcjonariusze z Jasła i komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zabezpieczyli w jego mieszkaniu dużą kolekcję pornograficznych zdjęć z udziałem małoletnich. Na Podkarpaciu to pierwsza sprawa, w której przedstawiono zarzuty „groomingu” – to nowe przestępstwo, które w lecie ubiegłego roku wprowadziła nowelizacja kodeksu karnego.
Więcej…

Likwidacji szkół w gminie Osiek Jasielski nie będzie. Przez rok
Nie będzie likwidacji trzech szkół podstawowych w gminie Osiek Jasielski. Przynajmniej przez najbliższy rok, bo o taki okres czasu radni gminni odłożyli proces reorganizacji sieci placówek oświatowych. Najbliższe miesiące mają pozwolić samorządowcom na spójne wypracowanie planu, który pozwoliłby na „załatanie dziury” budżetowej środkami zaoszczędzonymi w wyniku reorganizacji szkół.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Józef Biernacki nadal szefuje JKMiRD
Józef Biernacki został ponownie wybrany na prezesa Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków wybrało też pozostałych członków pięcioosobowego zarządu, trzyosobowy skład Komisji Rewizyjnej oraz delegatów na okręgowy zjazd Polskiego Związku Motorowego.
Więcej…

Karpacka Troja zaprasza w czerwcowy długi weekend
Znamy oficjalną datę otwarcia Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy! Obiekt zostanie udostępniony turystom podczas 3-dniowej imprezy inauguracyjnej, która odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2011 r.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Akcja „Noworoczny Dar”: w tym roku na zakup sprzętu dla OIOM-u
Na ręce dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle trafił dzisiaj symboliczny czek opiewający na kwotę 26 759,86 złotych. To efekt kolejnej – czternastej już edycji lokalnej akcji charytatywnej „Noworoczny Dar”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu medycznego, który poprawi komfort leczenia pacjentów przebywających w jasielskiej lecznicy.
Więcej…

Jest wstępny bilans otwarcia kadencji. Przerost w administracji publicznej
Niewłaściwy rozkład etatów w administracji publicznej, zaniedbania w infrastrukturze komunikacyjnej miasta, problemy z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, czy brak konkretnych decyzji dotyczących działań mających na celu zabezpieczenie przeciwpowodziowe miasta – to najbardziej zaniedbane przez poprzednią władzę obszary przedstawione dzisiaj przez burmistrza Jasła we wstępnym bilansie otwarcia kadencji. Szczegółowa analiza dotycząca obecnego stanu miasta ma być gotowa w połowie marca br.
Więcej…

Będzie kontrola wewnętrzna w Jasielskim Domu Kultury
Sprawdzenie skuteczności realizacji zaleceń zawartych w protokole po przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną Rady Miejskiej Jasła ubiegłej kadencji kontroli w Jasielskim Domu Kultury zapowiedział dzisiaj burmistrz miasta Andrzej Czernecki.
Więcej…

Starosta jasielski odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi
Starosta Jasielski Adam Kmiecik uhonorowany został Brązowym Krzyżem Zasługi za zaangażowanie w niesienie pomocy podczas akcji przeciwpowodziowej w trakcie powodzi jak nawiedziła Powiat Jasielski w ubiegłym roku. Odznaczenie przyznane zostało przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.
Więcej…

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z 2003 roku
Policjanci Wydziału Kryminalnego nie zapominają o umorzonych sprawach sprzed wielu lat. Dzięki ich pracy operacyjnej zatrzymano 27-letniego mieszkańca Jasła, który w 2003 roku ukradł biżuterię.
Więcej…

Honorowy Obywatel Miasta Jasła odznaczony
Ksiądz dr Stanisław Marczak został odznaczony Krzyżem Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Jasło ma budżet na 2011 rok. Radni PiS-u odrzucili dokument
Uchwalono budżet miasta Jasła na 2011 rok. Dokument – jak podkreśla burmistrz Andrzej Czernecki – w głównej mierze przygotowany przez jego poprzedniczkę Marię Kurowską – z uwzględnionymi dwiema autopoprawkami poparło piętnastu radnych, dwóch wstrzymało się od głosu, natomiast trzech było przeciwko.
Więcej…

Do 2015 roku Jasło bez obwodnicy „północnej”
Miasto nie będzie miało obwodnicy „północnej” co najmniej do 2015 roku – poinformował w środę burmistrz Jasła Andrzej Czernecki. Nie mamy się też co łudzić z powstaniem drogi głównej o symbolu KG 2, która miała połączyć ulicę Piłsudskiego z rondem „Solidarności”. Obie inwestycje nie znajdują się na liście priorytetowych inwestycji w rozwoju sieci dróg krajowych.
Więcej…

Miasto planuje rondo na ulicy Jagiełły
W lutym Miasto Jasło wykonało wstępną koncepcję ronda na skrzyżowaniu ulic Bednarskiej – Koralewskiego i Jagiełły w Jaśle wraz z wyceną budowy. Orientacyjny koszt budowy wraz z wykonaniem projektu będzie wynosił ok. 300 000 zł.
Więcej…

W kwietniu turnieje BRD i motoryzacyjny. Młodzież wie, jak poruszać się po drogach
Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Jaśle, jest organizatorem finałów powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum oraz Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół średnich. Finały będą miały miejsce w kwietniu w Jaśle oraz Nowym Żmigrodzie.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Sztandar koła Związku Inwalidów Wojennych w zbiorach jasielskiego muzeum
Zbiory Muzeum Regionalnego w Jaśle wzbogaciły się o sztandar koła Związku Inwalidów Wojennych Rzeczpospolitej Polskiej. Dla tych, którzy przeżyli wojenną zawieruchę, to niezwykły symbol świadczący o ich niezłomnej walce o wolność Ojczyzny. Dla historyków – niezwykle cenny eksponat posiadający znaczące wartości historyczne i patriotyczne dla naszego miasta i regionu.
Więcej…

Jaślanin wyróżniony Medalem imienia doktora Henryka Jordana
Prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki, na wniosek zarządu oddziału powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Jaśle, został uhonorowany prestiżowym medalem imienia doktora Henryka Jordana.
Więcej…

Co trzeci Jaślanin sięgnął do zbiorów biblioteki w ubiegłym roku
W 2010 r. co trzeci mieszkaniec korzystał z wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, 11 280 osób wypożyczyło 210 152 woluminy. W Polsce i województwie podkarpackim średnio tylko co piąty mieszkaniec korzysta z wypożyczalni.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Przez lata wychowali synów na wzorowych obywateli. Teraz zostali odznaczeni
W Starostwie Powiatowym w Jaśle wręczono srebrne medale „Za zasługi dla obronności kraju”. Odznaczenia trafiły do rodziców, których co najmniej troje dzieci pełni lub pełniło nienagannie czynną służbę wojskową.
Więcej…

W sierpniu 2013 roku wygasną technika i „zawodówka” w Nowym Żmigrodzie
Rada Powiatu w Jaśle podjęła dzisiaj uchwały w sprawie zamiaru likwidacji z dniem 31 sierpnia 2013 roku technikum, technikum uzupełniającego dla dorosłych i zasadniczej szkoły zawodowej działających w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie. Udało się natomiast uratować internat funkcjonujący przy placówce.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Powołano nową Radę Społeczną szpitala
Od 1 marca Rada Społeczna Szpitala Specjalistycznego w Jaśle będzie miała nowy, jedenastoosobowy skład. Odpowiednią uchwałę podjęli dzisiaj radni powiatu jasielskiego.
Więcej…

Zmiany w organizacji starostwa. Wzmocnione „inwestycje” i „pozyskiwanie funduszy”
W Starostwie Powiatowym w Jaśle obowiązuje nowy regulamin organizacyjny. Dokument, opracowany w oparciu o wdrożony w instytucji w ubiegłym roku system zarządzania jakością oparty o normy ISO, wszedł w życie dzisiejszą uchwałą Rady Powiatu.
Więcej…

Jasło na grze planszowej? Potrzebne są Wasze głosy!
We wrześniu na sklepowych półkach pojawi się kolejna wersja popularnej gry MONOPOLY. Jest szansa, że na planszy pojawi się miasto Jasło! Wystarczy, że oddasz swój głos na specjalnej witrynie internetowej monopoly.pl. Nasze miasto walczy tam o tzw. „dziką kartę”. Wielkie głosowanie trwa do 20 marca.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

„Całe Jasło Czyta Dzieciom”. terazJaslo.pl wśród wyróżnionych
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle podziękowała sprzymierzeńcom akcji „Całe Jasło Czyta Dzieciom” za rok szkolny 2009/2010, którzy na różne sposoby wspierali działania placówki w mieście i powiecie jasielskim w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W gronie wyróżnionych partnerów biblioteki znalazła się redakcja portalu regionalnego terazJaslo.pl.
Więcej…

Bezpiecznie na drogach powiatu: mniej wypadków i ofiar śmiertelnych
W 2010 roku na drogach powiatu jasielskiego doszło do 68 wypadków drogowych, których skutkiem była śmierć pięciu osób, a osiemdziesiąt dziewięć odniosło obrażenia – wynika z rocznej informacji o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie jasielskim przedstawionej przez komendanta powiatowego Policji w Jaśle mł. insp. Roberta Woźnika.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Dzieci w murach wyższej uczelni
W sobotę (26 bm.) w murach Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. błogosławionego księdza Władysława Findysza zainaugurowano rok akademicki na Juniwersytecie, czyli Jasielskim Uniwersytecie Dziecięcym. Tym samym Jasło dołączyło do elity polskich miast, które poprzez zabawę oferują swoim najmłodszym mieszkańcom innowacyjne formy kształcenia.
Więcej…

Nie zapominają o tradycjach kulinarnych naszych przodków
Wójt Gminy Dębowiec i Regionalne Stowarzyszenie Folklorystyczne „Wrzos” byli organizatorami IV Gminnej Biesiady Artystycznej „Tradycja w żywieniu i kulturze mieszkańców ziemi dębowieckiej”, która odbyła się w sobotę (26 bm.) w Wiejskim Domu Kultury w Cieklinie.
Więcej…

Powiat jasielski otrzymał prawie pięć milionów na odbudowę dróg po powodzi
Podkarpackie samorządy otrzymały w poniedziałek (28 bm.) z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji promesy na odbudowę infrastruktury drogowej zniszczonej w wyniku ubiegłorocznej powodzi. Pula środków z budżetu państwa, z jaką szef resortu przyjechał dzisiaj do Rzeszowa, wynosi ponad 86 milionów złotych.
Więcej…

MARZEC

Podsumowanie roku 2011

W powiecie jasielskim jest bezpiecznie
Powiat jasielski to wciąż jeden z bezpieczniejszych w województwie podkarpackim. W minionym roku zmniejszyła się liczba przestępstw, w tym przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu. Policjanci wykryli i zatrzymali sprawców ponad 81 % przestępstw.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W szpitalu „prześwietlają” już nowym aparatem RTG
W Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle pacjenci od kilku tygodni diagnozowani są za pomocą specjalistycznego aparatu rentgenowskiego do zdjęć kostno-płucnych i prześwietleń. Został zakupiony w miejsce wysłużonego urządzenia, które po blisko dwóch dekadach funkcjonowania wyeksploatowało się.
Więcej…

TVN24: Zatrzymany przez pomyłkę popełnił samobójstwo
Marcin Lawera miał 21 lat, kiedy odebrał sobie życie. Rodzice uważają, że samobójstwo syna to następstwo policyjnej pomyłki i brutalnego zatrzymania syna pod zarzutem morderstwa. Według prokuratury funkcjonariusze działali w granicach prawa i nie da się wykazać związku między ich postępowaniem a śmiercią Marcina.
Więcej…

POszukują najlepszych kandydatów na listy wyborcze. Kobieta „jedynką”?
Do wyborów parlamentarnych pozostało jeszcze kilka miesięcy, natomiast wewnątrz partii politycznych trwa debata nad kandydatami, którzy wypełnią czołowe miejsca na listach wyborczych. W naszym okręgu Platforma Obywatelska chce postawić na sprawdzonych polityków. Zgodnie z partyjnymi parytetami, „jedynkę” na liście miałaby otrzymać kobieta.
Więcej…

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Jaśle oraz Nowym Żmigrodzie
Dwie placówki medyczne: Szpital Specjalistyczny w Jaśle oraz Samodzielny Publiczny Gminny Ośrodek Zdrowia w Nowym Żmigrodzie wygrały ogłoszony przez Podkarpacki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie konkurs na świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu jasielskiego.
Więcej…

Będzie popowodziowa odbudowa dróg powiatowych w mieście
2,5 miliona złotych pochłonie realizacja projektu pod nazwą „Odbudowa powiatowej infrastruktury drogowej na terenie miasta Jasła – ulice Mickiewicza, Szopena, Szajnochy, Jagiełły”. Inwestycja ma być w stu procentach zrealizowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w ramach specjalnego rozdania środków dla trzech podkarpackich gmin, które najbardziej ucierpiały w wyniku powodzi z czerwca ubiegłego roku.
Więcej…

Przystosują szkolnictwo zawodowe do potrzeb współczesnego rynku
W Jaśle powstanie Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania. Rada Powiatu podjęła dzisiaj stosowną uchwałę w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na realizację projektu ujętego w indykatywnym wykazie indywidualnych projektów kluczowych województwa podkarpackiego na lata 2007-2013. Zadanie, które ma być zrealizowane do 2013 roku, pochłonie ponad 3,3 miliona złotych.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Mieszkańcy Desznicy: kiedy znikną ograniczenia na moście?
Kiedy z naszego mostu zniknie ograniczenie tonażu – dopytują mieszkańcy Desznicy. Od stycznia 2009 roku na prowadzącym do niewielkiej miejscowości w gminie Nowy Żmigród drewnianym moście wprowadzono ograniczenie do pięciu ton.
Więcej…

W jasielskim muzeum: efekty polsko-słowackiej współpracy
W marcu i kwietniu Muzeum Regionalne zaprasza miłośników sztuki na wystawę „Orest Dubay – Grafika”. Ekspozycja, przygotowana przez współpracujące z jasielską placówką Vlastivedne Muzeum w Humennem, prezentuje wybrane prace graficzne nieżyjącego już wybitnego słowackiego artysty.
Więcej…

Ratują projekt na Foluszu. Skąd się wzięło niedoszacowanie inwestycji?
Jak to się stało, że ta inwestycja była tak niedoszacowana – pytają o realizację rozbudowy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego zdziwione władze powiatu jasielskiego. I zapowiadają wewnętrzną kontrolę, chcąc wyjaśnić na jakim etapie inwestycji doszło do pomyłki, która budżet powiatu będzie kosztowała dodatkowych kilka milionów złotych.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

„Osobówka” w rowie. Kierowca w szpitalu
Strażacy i policjanci przywrócili już płynność ruchu na drodze wojewódzkiej 992 po tym, jak nad ranem na obrzeżach miasta doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego. Kierowca pojazdu trafił do szpitala.
Więcej…

Miasto doczekało się wyjątkowej publikacji. Ukazała się „Encyklopedia Jasła”
4 marca 2011 r. ukazało się drukiem, w nakładzie 200 egzemplarzy, pierwsze w dziejach miasta kompendium wiedzy o Jaśle p.t. „Encyklopedia Jasła”. Tym samym Jasło dołączyło do grona 7 polskich miast, które posiadają tematyczną encyklopedię (w województwie podkarpackim jedynie Rzeszów posiada „Encyklopedię Rzeszowa”).
Więcej…

Imprezowali na torach kolejowych
Trzech pijanych chuliganów zatrzymali policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego. Młodzi ludzie urządzili sobie libację alkoholową w rejonie przejazdu kolejowego. W czasie imprezy rozpalili ognisko na torach.
Więcej…

Pijany kierowca ucieczkę zakończył dachowaniem
Ponad 1,5 promila alkoholu, taki wynik wskazało badanie trzeźwości kierowcy opla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jazda 19-latka zakończyła się dachowaniem. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Uderzyli w betonowy przepust i uciekli z miejsca wypadku
Trwają poszukiwania uczestników wypadku, do którego doszło wieczorem w miejscowości Święcany (gmina Skołyszyn), gdzie osobowy „maluch” zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Nie wiadomo w jakim są stanie, natomiast sądząc po śladach pozostawionych na miejscu zdarzenia mogli odnieść poważne obrażenia.
Więcej…

Nielegalny tytoń rozdrabniali w niszczarkach do papieru
Policjanci z jasielskiego wydziału do spraw przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się nielegalną produkcją i handlem wyrobami tytoniowymi. Funkcjonariusze w mieszkaniach podejrzanych zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów liści tytoniu i krajanki tytoniowej. Towar do sprzedaży mężczyźni przygotowywali za pomocą niszczarek do papieru.
Więcej…

„Radosna szkoła”: maluchy będą miały nowe place zabaw
Przy trzech jasielskich „podstawówkach” powstaną nowoczesne place zabaw. Zaprojektowane z myślą o prowadzeniu z dziećmi rozmaitych zajęć ruchowych mają służyć nie tylko najmłodszym uczniom klas 1-3, ale także dzieciom z pobliskich osiedli, w obrębie których zostaną zlokalizowane. Jak zapewniają dyrektorzy placówek, maluchy będą mogły korzystać z urządzeń zabawowych już od nowego roku szkolnego.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W ramach „schetynówki” przebudują ulicę Sikorskiego
Na wiosnę ruszy gruntowna przebudowa ulicy Sikorskiego w Jaśle. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na wykonanie prac budowlanych. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008-2011, z którego miasto otrzyma pięćdziesiąt procent dofinansowania wartości zadania po przetargu.
Więcej…

Gmina Jasło stawia na kulturę i rekreację: pomagają środki zewnętrzne
Chrząstówka, Trzcinica i Osobnica – w trzech miejscowościach gminy Jasło samorządowcy inwestują w rozwój bazy rekreacyjno-kulturalnej. Z efektów ich pracy mieszkańcy będą mogli częściowo skorzystać jeszcze w tym roku.
Więcej…

Najlepsi sportowcy i trenerzy Podkarpackiego Trójmiasta: Jaślanie w czołówce
Jaślanka Agnieszka Sobczyk trenująca w UKS Akademia Sportów Walki Judo Jasło zwyciężyła w II Plebiscycie na najpopularniejszych sportowców i trenerów Podkarpackiego Trójmiasta – Jasła, Krosna i Sanoka w 2010 roku organizowanym przez burmistrza Jasła Andrzeja Czerneckiego, prezydenta Krosna Piotra Przytockiego i burmistrza Sanoka Wojciecha Blecharczyka pod patronem medialnym Nowego Podkarpacie.
Więcej…

Uszkodził radiowóz, bo… odcięto mu prąd w domu
Do policyjnego aresztu trafił pijany mężczyzna, który uszkodził radiowóz. Rozbił zewnętrzne lusterko samochodu, by wyładować złość po tym, jak odcięto mu prąd w mieszkaniu. Dzisiaj usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W Warzycach będzie generalna przebudowa „drogi rzeszowskiej”
W kwietniu ruszy przebudowa „starej” drogi wojewódzkiej w Warzycach. Inwestycja, która pochłonie ponad 920 tysięcy złotych, zostanie w znacznej części sfinansowana ze środków unijnych. 70 procent to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostała kwota zostanie wyasygnowana z budżetu gminy Jasło. Radni zabezpieczyli ją w budżecie na 2011 rok.
Więcej…

Reorganizacja w jasielskim magistracie
16 marca 2011 r. został podpisany przez burmistrza Andrzeja Czerneckiego regulamin organizacyjny Urzędu Miasta w Jaśle. Regulamin ten określa nowe zasady funkcjonowania urzędu oraz nową strukturę organizacyjną. W wyniku dokonanych zmian zostały przekształcone stare lub powstały nowe komórki organizacyjne urzędu (wydziały).
Więcej…

Wprowadzali w obieg fałszywe pięćdziesięciozłotówki
Policjanci z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch nastolatków, którzy wprowadzali do obiegu fałszywe pieniądze. Policjanci zabezpieczyli również sprzęt, za pomocą którego jeden z nich podrabiał banknoty. Za popełnione przestępstwa grożą im surowe konsekwencje.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W „Szkole odkrywców talentów” odkrywali talenty… dziennikarskie
Młodzi adepci dziennikarstwa z całego województwa podkarpackiego szlifowali swój warsztat podczas organizowanego przez Gimnazjum nr 4 w Jaśle III Podkarpackiego Pleneru Dziennikarskiego im. Marcina Pawłowskiego. Dzisiaj podglądali pracę i zadawali pytania znanym z ogólnopolskiej stacji TVN reporterom: Renaty Kijowskiej oraz Leszka Kabłaka, którzy byli honorowymi gośćmi konkursu.
Więcej…

W jasielskim magistracie będzie urzędował nowy sekretarz miasta
Paweł Rzońca, dotychczasowy kierownik Wydziału Administracyjnego Urzędu Miasta w Jaśle, został powołany w czwartek na stanowisko Sekretarza Miasta Jasła. Zastąpił Józefa Bajorka, który decyzją burmistrza Andrzeja Czerneckiego pozostanie w jasielskim magistracie na innym stanowisku pracy.
Więcej…

Dwa posterunki Policji do likwidacji. Mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo
Posterunek Policji w Jaśle, którego funkcjonariusze zapewniali bezpieczeństwo mieszkańcom zamieszkałym na obszarze gminy Jasło, zostanie zlikwidowany a pracujący tam do tej pory policjanci przeniesieni do Komendy Powiatowej Policji, gdzie zostaną im przydzielone nowe zadania. Powód? Cięcia w budżecie centralnym Policji, a co za tym idzie braki kadrowe. Z taką sytuacją ma do czynienia większość jednostek na terenie całego kraju.
Więcej…

Dziesięciolecie działalności JKMiRD w publikacji książkowej
Ukazała się monografia Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. Publikacja wydana w nakładzie tysiąca egzemplarzy zawiera chronologicznie opisane społeczne dokonania działaczy organizacji w latach 1997-2007. Autorami opracowania są Józef i Sebastian Biernaccy.
Więcej…

Zbigniew Dranka odznaczony przez Polskie Stowarzyszenie Wychowania Pozaszkolnego
Zbigniew Dranka, radny Rady Powiatu Jasielskiego, uhonorowany za wybitne zasługi dla rozwoju wychowania pozaszkolnego dzieci i młodzieży. W sobotę otrzymał Odznakę Honorową przyznaną przez zarząd Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego im. Aleksandra Kamińskiego. Do tej pory wyróżnionych tym odznaczeniem zostało łącznie dziesięć osób z całej Polski.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Leszek Znamirowski zastępcą burmistrza Jasła. Będzie dbał o oświatę
Leszek Znamirowski został powołany w poniedziałek na drugiego zastępcę burmistrza miasta Jasła. Będzie odpowiedzialny za sprawy oświatowe i kulturalno-sportowe w mieście. Nominacja dla radnego klubu Platformy Obywatelskiej to efekt wcześniejszych deklaracji powyborczych.
Więcej…

Karetka pogotowia zderzyła się z terenowym mitsubishi
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Nowym Żmigrodzie. Na skrzyżowaniu ulic karetka pogotowia zderzyła się z terenowym mitsubishi. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.
Więcej…

Uchwalono program przeciwdziałania przemocy w rodzinie dla miasta Jasła
Rada Miejska Jasła przyjęła w poniedziałek Miejski Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2011-2015. Dokument jest spójny z programami: krajowym i wojewódzkim.
Więcej…

W lecie jasielski Rynek rozkwitnie ogródkami kawiarnianymi?
Do jasielskiego magistratu można składać wnioski dotyczące organizacji letnich ogródków kawiarnianych w południowej części Rynku.
Więcej…

Dwa projekty MBP w Jaśle zostały dofinansowane przez Ministra Kultury
Instytut Książki ogłosił wyniki naboru wniosków na Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2011 r. W bieżącym roku Programy cieszyły się rekordowym zainteresowaniem i w związku z pełnym wykorzystaniem limitów finansowych w pierwszym terminie składania wniosków nie będzie kolejnego naboru.
Więcej…

W przyszłym tygodniu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa
W dniach od 4 kwietnia do 8 czerwca 2011 r., na terenie powiatu jasielskiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa, której podstawowym celem będzie określenie stopnia zdolności do czynnej służby wojskowej mężczyzn i kobiet podlegających temu obowiązkowi.
Więcej…

Władze miasta nie stworzyły zagrożenia powodziowego w Jaśle
Władze miasta minionej kadencji nie stworzyły zagrożenia powodziowego dla Jasła – wynika z kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną przy Radzie Miejskiej Jasła, która została wszczęta po skardze w sprawie zaniedbań władz odpowiedzialnych za zabezpieczenie powodziowe miasta, złożonej do Najwyższej Izby Kontroli przez jednego z mieszkańców.
Więcej…

KWIECIEŃ

Pożar w Baltic Woodzie. Straty oszacowano wstępnie na 40 tysięcy złotych
Ponad osiem godzin trwała akcja gaśnicza po pożarze, do którego doszło w zakładzie Baltic Wood przy ulicy Fabrycznej. W pomieszczeniu kotłowni doszło do zapalenia się drewnianych zrębków. Ogień zauważyli na monitoringu pracownicy ochrony i powiadomili niezwłocznie straż pożarną. Do zdarzenia doszło w minioną środę (30.03) nad ranem. O sytuacji powiadomił nas jeden z Czytelników.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Pracowity czwartek dla strażaków: aż 35 wyjazdów do pożarów traw
Pełne ręce roboty mieli w ciągu minionej doby jasielscy strażacy. Przez cały czwartek walczyli ze skutkami ludzkiej bezmyślności – pożarami traw i nieużytków rolnych. W Powiatowym Stanowisku Kierowania w Jaśle urywały się telefony ze wszystkich zakątków powiatu z prośbą o interwencje.
Więcej…

„Barka” rozbrzmiała na Rynku. Młodzi Jaślanie oddali hołd Janowi Pawłowi II
W samo południe na jasielskim Rynku rozbrzmiała „Barka”. Ulubioną pieśń papieża Polaka Jana Pawła II wykonało kilka tysięcy osób, w głównej mierze byli to przedszkolaki oraz uczniowie miejskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W sobotę mija szósta rocznica śmierci naszego ukochanego Ojca Świętego.
Więcej…

Walka o prawa pracownicze będzie dłuższa i bardziej kosztowna?
Po ponad dwudziestu pięciu latach funkcjonowania z dniem dzisiejszym w Sądzie Rejonowym w Jaśle przestał istnieć Wydział Pracy. Mieszkańcy powiatu jasielskiego będą musieli dochodzić teraz swoich praw pracowniczych w odległym o kilkanaście kilometrów Krośnie.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Jasielski magistrat ma nowego rzecznika prasowego
Agata Koba wygrała konkurs na stanowisko rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Jaśle. Będzie odpowiedzialna za kreowanie polityki medialnej burmistrza i jego zastępców oraz podległych mu komórek organizacyjnych.
Więcej…

Kolejna wojenna nekropolia w Osobnicy doczeka się renowacji
Zapomniany i zdewastowany „zębem czasu” cmentarz pamiętający czasy I wojny światowej położony malowniczo w Osobnicy, tuż przy drodze do Dębowca, może stać się wizytówką miejscowości. Jeszcze w tym roku ruszą prace przy odrestaurowaniu nekropolii. Gotowa jest już specjalistyczna dokumentacja, która pozwoli szczegółowo odwzorować detale tak, jak wyglądały one po zagospodarowaniu terenu w 1915 roku.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W Jaśle powstanie piąte rondo
Piąte rondo w Jaśle powstanie w miejsce dotychczasowego skrzyżowania obok kościoła przy ulicy świętego Jana z Dukli, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 992 łączącej miasto z granicą państwa. Inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w tym roku.
Więcej…

Są środki na opiekę nad trzylatkami. Gminy mogą aplikować do programu „Maluch”
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dedykuje jednostkom samorządu terytorialnego szczebla gminnego z całego kraju resortowy program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do trzech lat. Na realizację zadania pod wdzięczną nazwą „Maluch” w bieżącym roku przeznaczono kwotę 40 milionów złotych. Samorządowcy, którzy zechcą stworzyć na swoim terenie infrastrukturę do opieki nad najmłodszymi obywatelami, mają czas na aplikację dokumentów do 20 kwietnia.
Więcej…

W Błażkowej zostanie dokończona budowa „środkowego” mostu
Już we wrześniu bieżącego roku kierowcy będą korzystali z nowego mostu na rzece Iźwince w miejscowości Błażkowa. Inwestycja zakończy tym samym modernizację układu komunikacyjnego na drodze powiatowej łączącej bezpośrednio gminę Brzyska z sąsiadującym powiatem dębickim i dalej w kierunku Tarnowa.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Sprzeciw Rady Powiatu wobec zachowania Witolda Lechowskiego
Rada Powiatu w Jaśle podjęła w czwartek (07.04) oświadczenie w sprawie wyrażenia dezaprobaty wobec zachowania radnego klubu Prawa i Sprawiedliwości Witolda Lechowskiego podczas spotkania w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie, którego tematem była dyskusja nad planami Zarządu Powiatu w sprawie wygaśnięcia niektórych typów szkół funkcjonujących w placówce.
Więcej…

W Jaśle oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Kulminacja obchodów w niedzielę
W Jaśle rozpoczęły się w czwartek (07.04) obchody pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Jako pierwsi pamięć tragicznie zmarłym oddali radni Rady Powiatu Jasielskiego.
Więcej…

Ewa Różycka odwołana z funkcji dyrektora Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie
Zarząd Powiatu w Jaśle odwołał w środę (06.04) ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie Ewę Różycką. Przez najbliższe dziesięć miesięcy placówką będzie kierowała Barbara Wierdak-Cyboroń. Po tym okresie nowy dyrektor placówki zostanie wyłoniony w formie postępowania konkursowego.
Więcej…

Ponad 7 milinów dla MPGK
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jaśle otrzymało 7 mln 355 tys. złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na projekt o nazwie „Odbudowa urządzeń kanalizacji sanitarnej”. Informację o pozytywnym rozpatrzeniu projektu przedstawił przebywający w Jaśle (5 kwietnia br.), na zaproszenie Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, Jan Tomaka prezes WFOŚ.
Więcej…

W Beskidzie Niskim rozpoczyna się rywalizacja o „Puchar Smoka”
Miłośników sportowej rywalizacji oraz pięknych krajobrazów Beskidu Niskiego zapraszamy już w najbliższą niedzielę do Łężyn (gmina Nowy Żmigród), gdzie wystartuje tegoroczna edycja Grand Prix Rowerów Górskich o „Puchar Smoka”. Imprezie patronuje medialnie portal regionalny terazJaslo.pl.
Więcej…

Reorganizacja w jasielskim Starostwie Powiatowym: niezbędne zmiany kadrowe
Wydział Edukacji w jasielskim Starostwie Powiatowym ma nowego naczelnika. Nowego szefa będą miały również wydziały: inwestycji i geodezji. Poszukiwany jest też audytor wewnętrzny. To efekt wprowadzonej przez starostę jasielskiego reorganizacji urzędu.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Dąb pamięci porucznika Władysława Cholewiaka
„Jeśli nie będziemy pamiętać to przestaniemy istnieć jako naród. Może ta pamięć pozwoli nam się uchronić od tego, co tamci ludzie przeżyli” – powiedział Leszek Znamirowski, zastępca burmistrza miasta Jasła. W Szkole Podstawowej nr 4 posadzono dąb pamięci dla uhonorowania porucznika Władysława Cholewiaka, Jaślanina zamordowanego przez oprawców z NKWD strzałem w tył głowy w Katyniu w 1940 roku.
Więcej…

„Młodzież zapobiega pożarom” – wyłonieni reprezentanci powiatu
W miniony piątek (08.04) w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Kolizja w Kołaczycach: BMW uderzyło w ogrodzenie
Służby ratownicze przywróciły już ruch na drodze krajowej nr 73. Przed godziną 19-stą w Kołaczycach doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

„Gamrat” firmą odpowiedzialną społecznie. Także za osoby skazane na więzienie
Zakład Karny w Jaśle będzie współpracował z Zakładami Tworzyw Sztucznych Gamrat S.A. w zakresie readaptacji społecznej osób odbywających karę pozbawienia wolności poprzez organizację cyklu specjalistycznych szkoleń, po ukończeniu których skazani otrzymają niezbędne certyfikaty potwierdzające nabyte przez nich umiejętności praktyczne niezbędne do szybkiego powrotu na rynek pracy.
Więcej…

Załoga „Gamrat-u”: wyraźne nie dla Lentexu!
Lentex wchodzi w decydującą fazę prywatyzacji Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat S.A. w Jaśle. Przeciwko przejęciu pakietu większościowego akcji od Skarbu Państwa przez spółkę z Lublińca ostro sprzeciwia się załoga jasielskiego przedsiębiorstwa. Dzisiaj rano ponownie manifestowali swoje niezadowolenie z przebiegu procesu prywatyzacyjnego prowadzonego przez resort Skarbu Państwa.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Propagują ideę bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród najmłodszych
Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu jasielskiego rywalizowały dzisiaj na obiektach Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Konkurs został zorganizowany przy współpracy Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego oraz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Patronat medialny objął portal terazJaslo.pl.
Więcej…

Są pieniądze na dokumentację budowy zbiornika Kąty-Myscowa
Stanisław Gawłowski, wiceminister środowiska wystąpił do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z wnioskiem o zabezpieczenie środków na dokumentację dotyczącą budowy zbiornika Kąty-Myscowa. Wniosek na kwotę 1 mln 700 tys. zł został podpisany w czwartek, 14 kwietnia br. przez Ministra Środowiska.
Więcej…

Diecezjalny Dzień Młodych w Jaśle: droga krzyżowa ulicami miasta
Tradycyjnie w Niedzielę Palmową ulicami Jasła przeszła droga krzyżowa z udziałem młodzieży z Diecezji Rzeszowskiej. Mszy świętej z poświęceniem palm w kościele OO. Franciszkanów przewodniczył ksiądz biskup Edward Białogłowski.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Młodzi Europejczycy w Jaśle. „To dowód na to, że Europa jest jednym wielkim narodem”
Bułgaria, Portugalia, Rumunia, Turcja – czterdziestu uczniów szkół podstawowych z czterech europejskich państw przez cały tydzień gościło wraz ze swoimi opiekunami w Jaśle. Międzynarodową wymianę młodzieży zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2, biorąca udział w unijnym programie „Comenius”.
Więcej…

Bogdan Rzońca: konieczne inwestycje przeciwpowodziowe w Jaśle
Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Bogdan Rzońca (Prawo i Sprawiedliwość) złożył w poniedziałek (18.04) na ręce przewodniczącej Sejmiku Teresy Kubas-Hul interpelację w sprawie konieczności inwestycji w zakresie infrastruktury przeciwpowodziowej na rzekach przepływających przez miasto Jasło i powiat jasielski.
Więcej…

Są pieniądze na ochronę zabytków. W powiecie jasielskim dofinansowanych 13 projektów
Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków rozdysponował środki na dofinansowanie planowanych prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych. Na realizację trzynastu zadań do właścicieli oraz osób zarządzających obiektami wpisanymi do rejestru zabytków trafi kwota w wysokości 130 tysięcy złotych.
Więcej…

Wpadł do przydomowej studni. Nie przeżył
Smutny finał nieszczęśliwego wypadku. 64-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród wpadł do przydomowej studni. Mimo akcji ratunkowej poszkodowanego nie udało się uratować. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego dramatu.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Wyciągają wnioski z powodzi. Czy „wyciągną” pieniądze na poprawę bezpieczeństwa?
Tomasz Siemoniak, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji wizytował dzisiaj w Jaśle tereny dotknięte przez ubiegłoroczną powódź i przyglądał się efektom walki lokalnych samorządowców oraz mieszkańców miasta ze skutkami klęski żywiołowej. Na rok po dramatycznych wydarzeniach resort wyciąga niezbędne wnioski i obiecuje środki finansowe na poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego.
Więcej…

Sprawne Państwo. Z mapy Polski zniknie szereg samorządów?
W siedzibie Podkarpackiej Szkoły Wyższej w Jaśle sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak przedstawił dzisiaj podkarpackim samorządowcom projekt strategii „Sprawne Państwo 2011-2020”. Dokument, który zakłada szereg zmian usprawniających efektywność funkcjonowania administracji samorządowej, jest w tej chwili w fazie konsultacji społecznych.
Więcej…

Andrzej Czajka odwołany z funkcji prezesa Gamratu
Andrzej Czajka nie jest już prezesem Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat S.A. Decyzja o dokonaniu zmian osobowych w składzie zarządu spółki zapadła podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia w Warszawie.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Jak rodzić to tylko w Jaśle!
Klimatyzowane sale z najnowocześniejszym wyposażeniem medycznym i oddzielnym węzłem sanitarnym, malowane w ciepłych barwach – w takich warunkach przebywają teraz pacjentki zmodernizowanego ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu powiatu oddziału ginekologiczno-położniczego jasielskiego szpitala.
Więcej…

Odznaczenie za renowację wojennych nekropolii
Wójt gminy Dębowiec Zbigniew Staniszewski uhonorowany złotą odznaką „Za opiekę nad zabytkami”. Wyróżnienie zostało przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wniosek Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z siedzibą w Przemyślu.
Więcej…

Zmarł, ale uratował życie dwóm osobom
Po raz pierwszy w historii jasielskiego szpitala udało się pobrać narządy od zmarłego dawcy. To milowy krok w transplantologii – podkreślają medycy. Na Podkarpaciu, które do tej pory było białą plamą w tej dziedzinie, mieszkańcy powoli przekonują się co do słuszności przeprowadzania zabiegów, które po śmierci swoich bliskich mogą uratować życie i zdrowie drugiemu człowiekowi.
Więcej…

Pożar pustostanu na Kasprowicza
Nie ma osób poszkodowanych w pożarze pustostanu, który wybuchł przed godziną piętnastą w Jaśle. Jak poinformowała straż pożarna do zdarzenia doszło prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W święta na drogach powiatu spokojnie
Służby ratownicze podsumowały stan bezpieczeństwa na drogach powiatu jasielskiego w okresie świątecznym. Od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego na szczęście nie doszło do żadnego wypadku, nikt nie odniósł obrażeń. Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj w Gliniku Polskim (gmina Tarnowiec).
Więcej…

Rada Miejska Jasła ma nową radną
Alicja Myśliwiec została nowym członkiem klubu radnych Platformy Obywatelskiej przy Radzie Miejskiej Jasła. Zastąpiła tym samym Leszka Znamirowskiego, który pod koniec marca objął funkcję drugiego zastępcy burmistrza miasta Jasła i zrezygnował z mandatu radnego. Jest ósmą kobietą zasiadającą w ławach Rady szóstej kadencji.
Więcej…

W gminie Tarnowiec likwidują sześć szkół. Placówki przejmą stowarzyszenia
Rada Gminy w Tarnowcu podjęła dzisiaj uchwały w sprawie likwidacji z dniem 31 sierpnia 2011 roku sześciu szkół podstawowych. Nie oznacza to jednak, że wraz z pierwszym lekcyjnym dzwonkiem dzieci nie będą pobierały nauki w miejscu swojego zamieszkania. Ich rodzice wzięli sprawy w swoje ręce i założyli stowarzyszenia, które przejmą likwidowane placówki. Władze gminy obiecały im pomóc: użyczą budynki oraz ich wyposażenie.
Więcej…

Związkowcy jadą na rozmowy do ministra Grada. Wesprą ich samorządowcy
11 maja w Warszawie dojdzie do spotkania ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada z przedstawicielami czterech związków zawodowych działających na terenie Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat S.A. oraz lokalnych samorządowców w sprawie prowadzonego procesu prywatyzacyjnego jasielskiego przedsiębiorstwa – poinformował portal terazJaslo.pl Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.
Więcej…

Od dwudziestu lat młodzież pogłębia wiedzę o historii swojego miasta
Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury, już po raz dwudziesty zorganizowało dwudniowy Turniej Wiedzy o Jaśle. Konkurs, któremu od początku istnienia przyświeca idea propagowania wiedzy o historii i współczesności miasta Jasła, jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Młode piłkarskie nadzieje. Dwa miejsca na podium w międzynarodowych zawodach
Trampkarze młodsi (rocznik 1997) oraz młodzicy Czarnych Jasło, którzy w poprzednim tygodniu uczestniczyli w Torneo Internazionale Citta di Agropoli, zajmując pierwsze i drugie miejsce, gościli dzisiaj w jasielskim magistracie, gdzie swoimi sukcesami podzielili się z władzami miasta. A te nagrodziły ich za promocję miasta na międzynarodowych arenach piłkarskich i rozwój tej drużynowej dyscypliny sportu.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

System dozoru elektronicznego dla skazanych już działa
Pierwszy skazany odbywający karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Jaśle został objęty systemem dozoru elektronicznego w miejscu zamieszkania. W apelacji rzeszowskiej system funkcjonuje od początku bieżącego roku.
Więcej…

MAJ

Jan Paweł II wyniesiony na ołtarze. Honorowy obywatel Jasła błogosławionym
„To było coś niesamowitego. Każdy to musiał przeżyć w sposób szczególny. Trudno nieraz wyrazić słowami to uczucie, bo tak jak każde spotkanie z papieżem było inne tak każdy z nas ma własne przeżycia. Ale to są niesamowite chwile, które nigdy nie przeminą. W moim odczuciu one zawsze będą odżywały” – powiedział ksiądz Zbigniew Irzyk, proboszcz jasielskiej FARY, który w 2000 roku uczestniczył w delegacji wręczającej Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, od dzisiaj błogosławionemu, tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jasła.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Radosne świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
„3 maja 1791 roku należy do najjaśniejszych kart historii polskiego narodu” – mówił pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Parku Miejskim burmistrz Jasła Andrzej Czernecki. Jaślanie wzięli licznie udział w patriotycznych obchodach 220. rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej (po Stanach Zjednoczonych) Konstytucji. Dzisiaj przypada również święto Matki Bożej Królowej Polski.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

„Dzień Otwarty” w OSP Tarnowiec: młodzi garną się w szeregi strażaków
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowcu zorganizowała dzisiaj „Dni Otwarte”. Mieszkańcy gminy mogli z bliska przyjrzeć się, jak wygląda praca ratowników oraz jakim specjalistycznym sprzętem niezbędnym do ratowania ludzi dysponują. Okazją do zaglądnięcia „od środka” do remizy i wozów bojowych jest obchodzony 4 maja Dzień Strażaka.
Więcej…

Miliony złotych na rozwój wsi powiatu jasielskiego
Ponad 4,5 miliona złotych trafi do samorządów gminnych oraz parafii rzymskokatolickich z terenu powiatu jasielskiego na rozwój obszarów wiejskich. Dzięki unijnej dotacji zostaną zmodernizowane domy ludowe, kościoły, wybudowane nowe miejsca parkingowe, czy rozbudowana infrastruktura rekreacyjno-sportowa.
Więcej…

Jasło będzie realizować projekty za 14,5 miliona złotych
Dwa projekty złożone przez Miasto Jasło: „Rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła” oraz „Rekultywacja terenów zdegradowanych przy ul. Kwiatowej w Jaśle” otrzymały dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Łączna wartość projektów wynosi 14,5 miliona złotych. Realizacja projektów to lata 2011-2012.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Wiesław Hap szefem miłośników Jasła
Przez najbliższe cztery lata pracami zarządu Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego będzie kierował Wiesław Hap, wybrany podczas walnego zebrania sprawozdawczo – wyborczego. Felicja Jałosińska, dotychczasowa pani prezes, ze względu na stan zdrowia nie ubiegała się o szefowanie stowarzyszeniu przez kolejną kadencję.
Więcej…

Zgoda UOKiK-u na przejęcie jasielskiego „Gamrat-u”
Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Zakłady Lentex kontroli nad Zakładami Tworzyw Sztucznych Gamrat – podała w poniedziałkowym komunikacie prasowym rzecznik prasowy Urzędu Małgorzata Cieloch.
Więcej…

Złoty Krzyż Zasługi dla śp. Zygmunta Kachlika
Wieloletni prezes zarządu Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Jaśle Zygmunt Kachlik został pośmiertnie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Pamiątkowy medal przekazany przez wojewodę podkarpackiego Małgorzatę Chomycz odebrał dzisiaj w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie jego syn Andrzej, obecnie zastępca burmistrza miasta Jasła.
Więcej…

Międzynarodowo w Jaśle: siatkówka i piłka nożna na „Wyszehradzkie Dni Sportu”
Ponad pół tysiąca zawodniczek, zawodników, trenerów oraz działaczy sportowych z dziesięciu krajów przyjedzie na początku czerwca do Jasła na „Wyszehradzkie Dni Sportu”. Wezmą oni udział w międzynarodowych turniejach piłki siatkowej dziewcząt i chłopców oraz turnieju piłki nożnej chłopców.
Więcej…

Zbiórka dla 14-letniej Marysi: jest już blisko połowa środków na sprzęt medyczny
Ponad trzy tysiące złotych udało się do tej pory zebrać na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla czternastoletniej Marysi Długosz. Dziewczynka od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe. Brakuje jeszcze drugie tyle. Środki można przekazywać na specjalne konto bankowe.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Kto kogo zatrudnia „w mieście”? Dociekliwy radny PiS dopytuje
Czy w jednostkach podległych burmistrzowi miasta Jasła zatrudniane są osoby według klucza koleżeńskiego i rodzinnego? – pyta publicznie samorządowców Henryk Rak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej (Prawo i Sprawiedliwość). Chodzi o fakt zatrudnienia żony jednego z miejskich radnych w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej.
Więcej…

Tegoroczne „Dni Jasła” upłyną pod znakiem rodzimej muzyki
Niespełna miesiąc pozostał do hucznej zabawy podczas cyklicznie organizowanej imprezy plenerowej – „Dni Jasła”. Na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Andrzej Czernecki uchylił nieco rąbka tajemnicy, jakie atrakcje czekają mieszkańców w tegoroczne święto miasta, które zaplanowano na 12 czerwca.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W Jaśle świętowali strażacy. „Tylu powrotów, ile wyjazdów”
„Myślę, że ludzie będą pamiętać każdego z Was, który w tych trudnych czasach był im z pomocą za co serdecznie dziękuję” – mówiła podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Strażaka zorganizowanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle posłanka Krystyna Skowrońska, dziękując strażakom jednostek zawodowych i ochotniczych straży pożarnych ziemi jasielskiej za ich wkład wniesiony w ratowanie życia i mienia mieszkańców dotkniętych skutkami ubiegłorocznej powodzi.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Gimnazjaliści z powiatu dębickiego najlepsi w Turnieju BRD
Gimnazjaliści z powiatu dębickiego zwyciężyli w Podkarpackim Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który rozegrano na obiektach Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle oraz przyszkolnym Miasteczku Ruchu Drogowego im. Ryszarda Libuchy. W nagrodę otrzymali pamiątkowy puchar, nagrody rzeczowe oraz prawo reprezentowania naszego województwa podczas eliminacji krajowych w Iławie (2-4 czerwca).
Więcej…

Wybory do zarządów osiedli zakończone
Od 29 kwietnia do 20 maja w Jaśle trwały wybory do zarządów Osiedli, w tym wybory na przewodniczących Zarządów Osiedli. Poniżej przedstawiamy skład poszczególnych Zarządów.
Więcej…

Gamrat sprzedany. Lentex wkracza do Jasła
Ministerstwo Skarbu Państwa przeniosło pakiet większościowy 85 procent akcji Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat S.A. w Jaśle na rzecz Zakładów Lentex S.A. z siedzibą w Lublińcu. Tym samy kończy się ponad półtoraroczny, burzliwy proces prywatyzacyjny jednego z największych zakładów pracy na terenie powiatu jasielskiego.
Więcej…

Nowy szkoleniowiec Czarnych Jasło
Seniorzy Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni 1910 Jasło mają nowego trenera. Został nim 38-letni Robert Hap. Informację podaje oficjalny serwis internetowy klubu CzarniJaslo.pl.
Więcej…

Zderzenie na „zakrętach śmierci” w Lisówku
Trzy osoby trafiły do jasielskiego szpitala po wypadku, do którego doszło przed godziną dwudziestą w Skołyszynie (przysiółek „Lisówek”). To kierowca i pasażerowie „osobówki”, która zderzyła się z samochodem ciężarowym.
Więcej…

„Bezpieczny pacjent” – konferencja w Jaśle
Do Jasła przyjechały pielęgniarki i położne z Podkarpacia, by rozmawiać o nowych standardach w opiece nad pacjentem. W konferencji ‘Bezpieczny pacjent’, która odbyła się 31 maja, uczestniczyła wojewoda Małgorzata Chomycz.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W centrum miasta powstały dodatkowe miejsca parkingowe
Zakończyła się budowa wewnętrznej drogi dojazdowej łączącej ulicę Piotra Skargi z placem parkingowym przy ulicy Farnej. Przy okazji w centrum miasta, w bliskiej lokalizacji magistratu, zespołu szkół miejskich, kościoła parafialnego oraz „zielonego rynku” przybyło dodatkowych kilkadziesiąt miejsc postojowych.
Więcej…

CZERWIEC

Zmarł dyrektor Magurskiego Parku Narodowego Jan Szafrański
We wtorek (31 maja) w wieku 62 lat zmarł Jan Szafrański, wieloletni dyrektor Magurskiego Parku Narodowego – poinformował dzisiaj oficjalny serwis internetowy Parku.
Więcej…

Dziennikarze z Kołaczyc zaSZOKowali
Mowa o uczniach Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, twórcach portalu www.szok.czwartawladza.edu.pl, którzy zdobyli IV miejsce w konkursie wieńczącym II edycję projektu unijnego „Czwarta Władza z klasą. Szkolny koncern medialny”.
Więcej…

Konkurs na dyrektorów rozstrzygnięty
Konkurs na dyrektorów czterech oświatowych placówek powiatowych został rozstrzygnięty.
Więcej…

Nietrzeźwa dróżniczka na przejeździe kolejowym
Wczoraj, nietrzeźwa dróżniczka strzegła przejazdu kolejowego w Tarnowcu. Kobieta opuściła zapory na przejeżdżający przez tory ciężarowy samochód. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.
Więcej…

W centrum Kołaczyc wprowadzą strefę płatnego parkowania?
Samorządowcy z Kołaczyc, wzorem jasielskiego magistratu, chcą rotacji na miejscach parkingowych usytuowanych w centrum miejscowości poprzez wprowadzenie strefy płatnego parkowania z możliwością bezpłatnego postoju pojazdów do jednej godziny.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Licealiści z Kołaczyc po raz drugi tryumfatorami w Munduriadzie
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach o profilu policyjno-strażackim już po raz drugi z rzędu tryumfowali w Munduriadzie. W turnieju służb mundurowych powiatu jasielskiego, który odbył się na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle, wystartowało łącznie osiem ekip.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W Szebniach pieszy wtargnął pod samochód. Zginął na miejscu
Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Szebnie. W wyniku potrącenia przez samochód osobowy zginął mieszkaniec gminy Jasło. Kierujący pojazdem był trzeźwy.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Odsłonięto tablicę upamiętniającą pierwszą franciszkańską świątynię
Na budynku Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy ulicy Mickiewicza odsłonięto dzisiaj okolicznościową tablicę upamiętniającą istnienie w tym miejscu pierwszego neogotyckiego kościoła Ojców Franciszkanów w Jaśle. Uroczystość miała miejsce w przededniu święta patrona miasta – świętego Antoniego Padewskiego.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Dni Jasła 2011: Mijal, „Dziewczyny” i Szpak dali czadu przed publicznością
Koncertem rodzimych „gwiazd” zakończyło się świętowanie tegorocznych Dni Jasła. Na scenie, przy szczelnie wypełnionym po brzegi Rynku, zaśpiewali: Mateusz Mijal, zespół „Dziewczyny” i laureat telewizyjnego programu rozrywkowego X-Factor Michał Szpak.
Więcej…

W sobotę ma ruszyć letni sezon na jasielskim basenie
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle w najbliższym czasie planuje rozpoczęcie kolejnego sezonu letniego na odkrytym basenie. Dyrektor instytucji podkreśla, że ceny biletów wstępu pozostaną na poziomie z ubiegłego roku.
Więcej…

HotSpot na jasielskim rynku
Urząd Miasta w Jaśle udostępnił bezpłatny Internet na jasielskim rynku. Warunkiem niezbędnym do korzystania z niego są laptopy posiadające WiFi. Bez problemu będzie można wejść na większość stron internetowych, czy korzystać z komunikatorów m.in. gadu-gadu.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W Trzcinicy autobus jasielskiego PKS-u wjechał do rowu. Kierowca zasłabł
Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności kolizji z udziałem autobusu kursowego jasielskiego PKS-u. Do zdarzenia doszło po godzinie piętnastej w miejscowości Trzcinica.
Więcej…

„Podstawówka” i gimnazjum w Wróblowej mają świętego za patrona
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zespole Szkół w Wróblowej będą nosiły imię Maksymiliana Marii Kolbe. Uchwały o nadaniu patronatu świętego Kościoła Katolickiego podjęli dzisiaj jednogłośnie radni Rady Gminy w Brzyskach.
Więcej…

Najmłodszy wójt w powiecie jasielskim z absolutorium
Rada Gminy w Brzyskach udzieliła jednogłośnie absolutorium z wykonania budżetu za 2010 rok wójtowi gminy Rafałowi Papciakowi.
Więcej…

Radni jednogłośnie udzielili Staroście absolutorium
Zarząd Powiatu w Jaśle otrzymał absolutorium za realizację budżetu w 2010 roku. Radni, po zapoznaniu się z opinią stałych komisji Rady Powiatu w Jaśle uchwalili go jednogłośnie.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Smutny finał poszukiwań 37-latka
Smutny finał miały kilkugodzinne poszukiwania 37-letniego mieszkańca gminy Kołaczyce. Mężczyzna targnął się na własne życie.
Więcej…

Postulaty młodych do jasielskich samorządowców
Przez kilka godzin jasielskim grodem władali uczniowie gimnazjów i szkół średnich powiatu. Barwny korowód braci uczniowskiej oraz prezentacje artystyczne przygotowane przez żaków poprzedziła uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Powiatu, która odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego.
Więcej…

Jasielscy strażacy potrzebują nowych samochodów ratowniczych
O konieczności wymiany taboru samochodowego w najbliższych miesiącach mówił podczas piątkowej sesji Rady Powiatu Jasielskiego komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle starszy brygadier Wiesław Latoszek. W tej chwili jasielscy strażacy mają do dyspozycji piętnaście samochodów gaśniczych i specjalnych.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Palikot nie przyciągnął tłumów
Janusz Palikot, jeden z najbogatszych ludzi w Polsce, kontrowersyjny polityk i lider Stowarzyszenia „Ruch Poparcia Palikota” spotkał się w sobotę z mieszkańcami Jasła. Spotkanie, którego celem jest stworzenie lokalnych struktur przed zbliżającymi się jesiennymi wyborami parlamentarnymi, nie przyciągnęło jednak rzeszy zwolenników.
Więcej…

„Uwolnić odblaski” – wizje dzieci na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego
Wiktoria Forystek, uczennica Szkoły Podstawowej w Umieszczu (gmina Tarnowiec) została laureatką pierwszego miejsca w konkursie plastycznym „Uwolnić odblaski”, adresowanym do uczniów klas pierwszych „podstawówek” powiatu jasielskiego w ramach programu edukacyjno-prewencyjnego „LOTOS Bezpieczna droga do szkoły”.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W Krempnej znowu mają Posterunek Policji
Do Krempnej powrócił Posterunek Policji. Jego likwidacja była efektem wprowadzonej reorganizacji struktury Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Miejscowi samorządowcy oraz mieszkańcy cieszą się z decyzji – w najdalej wysuniętym zakątku powiatu jasielskiego pod czujnym okiem funkcjonariuszy będzie bezpieczniej.
Więcej…

Porozumienie pomiędzy miastem a uczelnią
Miasto Jasło zawarło porozumienie o współpracy z Podkarpacką Szkołą Wyższą im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle. Uroczyste podpisane porozumienia odbyło się 18 czerwca br., podczas zakończenia roku akademickiego Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego.
Więcej…

Starosta Adam Kmiecik: „Jestem na tak”
O problemach przeszczepiania narządów w Polsce rozmawiali wybitni polscy specjaliści w dziedzinie transplantologii podczas konferencji naukowo – szkoleniowej „Transplantacja – jestem na tak”, która odbyła się 20 czerwca w siedzibie Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. Władysława Findysza.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Tragedia na zakończenie roku szkolnego. Nastolatek nie żyje
Kiedy jego rówieśnicy świętowali zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie upragnionych wakacji, on zdecydował się na dramatyczny krok. Niestety, mimo wysiłku lekarzy z jasielskiego szpitala, nastolatek zmarł. Miał niespełna czternaście lat.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W Trzcinicy otwarto „Karpacką Troję”. Skansen „przyćmi” Biskupin?
Po wielu miesiącach żmudnych przygotowań w podjasielskiej Trzcinicy uroczyście udostępniono dla zwiedzających skansen archeologiczny „Karpacka Troja”. Według zamysłów pomysłodawców obiekt ma być jedną z najważniejszych turystycznych wizytówek województwa podkarpackiego.
Więcej…

Absolutorium dla burmistrza miasta
Rada Miejska w Jaśle trzynastoma głosami „za” i siedmioma „wstrzymującymi się” udzieliła w poniedziałek absolutorium dla burmistrza Jasła z tytułu wykonania budżetu miasta za 2010 rok. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jasła Henryk Rak (Prawo i Sprawiedliwość): w 90 procentach ubiegłoroczny budżet został zrealizowany przez poprzednią burmistrz Marię Kurowską.
Więcej…

Złota Odznaka „Za zasługi dla sportu” dla Józefa Biernackiego
Prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki uhonorowany Złotą Odznaką „Za zasługi dla sportu”.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W pobliżu torów kolejowych na 3-go Maja odnaleziono zwłoki
Po godzinie dwudziestej funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, patrolujący czynne torowisko na wysokości dawnej stacji paliw „Energopal” przy ulicy 3-go Maja, ujawnili zwłoki. Trwają ustalenia tożsamości osoby oraz okoliczności tego zdarzenia.
Więcej…

Radni unieważnili wybory do zarządu osiedla Górka Klasztorna
Rada Miejska Jasła rozpatrzyła w poniedziałek (27.06) pozytywnie protest mieszkańców osiedla Górka Klasztorna dotyczący prawidłowości zwołania i przeprowadzenia w dniu 7 maja bieżącego roku wyborów przewodniczącego oraz członków zarządu osiedla. Ponowne głosowanie zarządzono na dzień 10 września.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Po pół wieku oczekiwań nowa kładka spięła dwa brzegi Wisłoki
Mieszkańcy przysiółka Zagrody w Kątach (gmina Nowy Żmigród) mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Płynąca w pobliżu Wisłoka – w zimie skuta lodem, a w trakcie gwałtownych ulew z podniesionym poziomem wody – już nie będzie stanowiła dla nich bariery uniemożliwiającej komunikację. Dwa brzegi rzeki spięła oczekiwana przez miejscowych od blisko pół wieku nowa kładka przeznaczona dla pieszych i pojazdów o nośności do 30 ton.
Więcej…

Chcą odwołać dyrektora jasielskiego szpitala?
W środę obradowała Rada Społeczna Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, której jednym z głównych punktów było dokonanie oceny działalności instytucji oraz pracę jej dyrektora za 2010 rok. Mimo wcześniejszej negatywnej oceny Zarządu Powiatu, będącego organem założycielskim szpitala, większość przedstawicieli Rady opowiedziało się za obecną dyrekcją.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Ziemia jasielska gościnna dla kolarskiej elity
Jasło było gospodarzem uważanego w Europie za kolarską „pierwszą ligę” Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. Ponad setka kolarzy wystartowała z miejscowego Rynku na trasę drugiego etapu prowadzącego do Krakowa. Wśród nich pochodzący z Jasła siedemnastoletni Bartosz Warchoł, ścigający się w barwach Młodzieżowej Reprezentacji Polski.
Więcej…

LIPIEC

Radni negatywnie o działalności ekonomicznej szpitala
Rada Powiatu w Jaśle dokonała w piątek (01.07) negatywnej oceny działalności Szpitala Specjalistycznego za 2010 rok. Na koniec grudnia ubiegłego roku zobowiązania finansowe instytucji zamknęły się w kwocie przekraczającej czternaście milionów złotych.
Więcej…

Promują miasto poprzez sport. Burmistrz docenił ich osiągnięcia
Burmistrz Jasła Andrzej Czernecki wraz ze swoim zastępcą odpowiedzialnym za sport w mieście Leszkiem Znamirowskim byli w piątek (01.07) gospodarzami spotkania, podczas którego wręczono nagrody w dziedzinie kultury fizycznej i sportu za ubiegły rok.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

„Lato z Radiem” na jubileuszowej trasie koncertowej w Jaśle
Deszczowe sobotnie przedpołudnie nie zniechęciło miłośników polskiej muzyki rozrywkowej do udziału w koncertach z okazji jubileuszowej trasy z okazji czterdziestolecia audycji „Lato z Radiem” emitowanej w programie pierwszym Polskiego Radia. Zaśpiewali: Natalia Lesz, rzeszowski zespół Pectus i Patrycja Markowska.
Więcej…

Pół tysiąca litrów oleju napędowego na jezdni
W Kołaczycach, na drodze krajowej nr 73 relacji Jasło – Pilzno, zderzyły się dwa samochody ciężarowe. W jednym z pojazdów doszło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem i wycieku oleju napędowego na jezdnię. Na miejscu pracowało kilkanaście jednostek straży pożarnej z powiatu jasielskiego i sąsiedniego powiatu dębickiego, które neutralizowały zagrożenie.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Na 3-go Maja kierujący busem wymusił pierwszeństwo na motocykliście
Policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności wypadku, w którym poszkodowany został 27-letni motocyklista. Jadący jednośladem uderzył w bok skręcającego busa, którego kierowca prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo.
Więcej…

Policjant uratował życie tonącemu mężczyźnie
Sierżant Sławomir Gucwa z jasielskiej komendy uratował życie 49-letniemu mieszkańcowi Jasła, który usiłował popełnić samobójstwo rzucając się w nurt rzeki. Policjant bez chwili wahania wskoczył do wody, aby ratować tonącego. Dzięki jego szybkiej reakcji i odwadze nie doszło do tragedii.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Strażnicy miejscy znów będą wyłapywać piratów drogowych
Strażnicy miejscy wracają na ulice Jasła z pomiarem prędkości za pomocą przenośnego fotoradaru. Na razie znaki drogowe informujące o kontroli pojawiły się na drogach będących w zarządzie miasta. Najbardziej newralgiczne miejsca zostały wytypowane dzięki ścisłej współpracy Straży Miejskiej z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Do Krempnej przyjechało tysiące miłośników historii. Zbierano na ratowanie cerkwi
Dziesiąta jubileuszowa Krempniańska Parada Historyczna przyciągnęła na plac przed miejscową dawną cerkwią greckokatolicką pod wezwaniem świętych Kosmy i Damiana tysiące osób, chcących choć na chwilę przenieść się za pomocą rekonstrukcji walk historycznych w dawną epokę, a przy okazji wesprzeć finansowo zbiórkę środków na ratowanie zabytkowych drewnianych cerkwi łemkowskich.
Więcej…

Nowy kierownik „inwestycji” w jasielskim magistracie
56-letni Antoni Pikul jest od minionego piątku nowym kierownikiem w jasielskim magistracie. Będzie odpowiadał za prace Wydziału Inwestycji.
Więcej…

Do powiatu wpłyną miliony na odbudowę infrastruktury po powodzi
Promesy opiewające na kwotę prawie sześćdziesięciu dwóch milionów złotych przywiózł w czwartek na Podkarpacie minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller. Gro środków przeznaczonych na odbudowę infrastruktury komunalnej zniszczonej przez ubiegłoroczne powodzie, trafi do samorządów powiatu jasielskiego.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Budynek gospodarczy zapalił się od pioruna
Kilka zastępów straży pożarnej zmagało się z pożarem, który wybuchł w jednym z prywatnych budynków gospodarczych na terenie miasta Jasła. W tej chwili trwa dogaszanie pogorzeliska. Na szczęście nie ma ofiar w ludziach.
Więcej…

Policja: jasielskie pozostaje jednym z najbezpieczniejszych regionów na Podkarpaciu
92. rocznicę powołania przez Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej Policji Państwowej świętowali dzisiaj funkcjonariusze garnizonu jasielskiego, pracownicy cywilni komendy, emerytowani policjanci oraz społeczni partnerzy formacji, która na co dzień strzeże bezpieczeństwa i ładu społecznego mieszkańców naszego powiatu.
Więcej…

Mateusz Mijal i CHŁOPACY na Dniach Kultury Ziemi Brzyskiej
Z inicjatywy wójta gminy Brzyska Rafała Papciaka w malowniczym zakątku miejscowości – parku otaczającym zespół dworski – zorganizowano dwudniową imprezę plenerową „Dni Kultury Ziemi Brzyskiej” (22-23 lipca). Setki mieszkańców wzięło udział w koncercie Mateusza Mijala i zespołu CHŁOPACY, którzy byli gwiazdą tegorocznej edycji imprezy.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Od dziesięciu lat ścigają się „terenówkami” po malowniczych terenach powiatu
Bracia Chochołkowie kolejny rok z rzędu nie dali szans swoim rywalom i stanęli na najwyższym stopniu podium Zlotu Samochodów Terenowych 4×4. Jubileuszową dziesiątą edycję imprezy zorganizował w weekend (23-24 lipca) Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego.
Więcej…

W Szebniach „osobówka” zjechała z jezdni i uderzyła w drzewo. 3 poszkodowanych
Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Szebnie na drodze krajowej nr 28. Trzy osoby zostały poszkodowane.
Więcej…

Miasto ubiega się o „Białego Orlika”
Rada Miejska Jasła podjęła w poniedziałek (25.07) uchwałę w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na realizację budowy lodowiska w ramach rządowego programu pod hasłem „Biały Orlik”.
Więcej…

Ulice Żeromskiego i Krajowicka będą zmodernizowane po powodzi
Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa dwóch ulic będących w zarządzie miasta Jasła, zniszczonych w trakcie ubiegłorocznej powodzi. Obie inwestycje zostaną w stu procentach sfinansowane ze środków zewnętrznych.
Więcej…

Pięć nowych samochodów ratowniczych dla OSP
W najbliższych tygodniach jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu jasielskiego wzbogacą się o pięć nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Na zakup dwóch pojazdów niezbędnych do usuwania skutków pożarów czy miejscowych zagrożeń rozstrzygnięto już przetargi. Na dostawcę czekają trzy kolejne.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W Skołyszynie wyrobiska pożwirowe udostępnione do aktywnego wypoczynku nad wodą
W Skołyszynie powstało miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu nad wodą. Miejscowe przedsiębiorstwo usługowe ROLWOD sięgnęło po środki pochodzące z Unii Europejskiej i przy częściowym wsparciu finansowym z własnego budżetu zrekultywowało teren wyrobiska pożwirowego udostępniając go zainteresowanym mieszkańcom gminy i turystom.
Więcej…

Modernizują domy ludowe w Warzycach i Bierówce, a w Żółkowie dokończą budowę obiektu
W Warzycach i Bierówce rozpoczęto modernizację domów ludowych, z kolei w Żółkowie zostanie dokończona budowa budynku rekreacyjno-sportowego. Gmina Jasło dostała na ten cel blisko pół miliona złotych dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Inwestycje mają być zrealizowane jeszcze w tym roku.
Więcej…

28-latek ciężko ranny w wypadku w Nowym Żmigrodzie
28-letni kierowca hyundaia, w ciężkim stanie trafił do szpitala po wypadku, do którego doszło dziś nad ranem w Nowym Żmigrodzie. Samochód którym kierował uderzył w barierę ochronną i wjechał do rowu.
Więcej…

SIERPIEŃ

Podsumowanie roku 2011

Rozpoczyna się budowa drugiego „Orlika” w Jaśle
Urząd Miasta w Jaśle podpisał umowę z wykonawcą drugiego w mieście kompleksu boisk sportowych w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Lada dzień na placu budowy pojawią się robotnicy. Inwestycja ma być gotowa na początku listopada br.
Więcej…

Prawie cztery kilometry drogi odnowione z „powodziówki”
Zakończyła się odbudowa zniszczonej w wyniku ubiegłorocznej powodzi blisko czterokilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 1871R relacji Jasło – Brzyście – Osobnica przez „Wiśniówki” – poinformował w czwartek portal regionalny terazJaslo.pl starosta jasielski Adam Kmiecik.
Więcej…

Środowiskowy Dom Samopomocy zostanie przeniesiony z Folusza do Nowego Żmigrodu
Środowiskowy Dom Samopomocy znajdujący się obecnie w strukturach Domu Pomocy Społecznej w Foluszu zostanie wydzielony jako odrębna jednostka organizacyjna powiatu jasielskiego i przeniesiony do Nowego Żmigrodu.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W Jaśle ruszyła odbudowa ulic Mickiewicza, Szopena, Szajnochy i Jagiełły
Do końca września potrwa odbudowa czterech zniszczonych przez ubiegłoroczną powódź odcinków dróg powiatowych leżących na terenie miasta Jasła: ulicy Mickiewicza, Szopena, Szajnochy i Jagiełły. Inwestorem jest Powiat Jasielski, a całość zadania zostanie sfinansowana ze środków zewnętrznych.
Więcej…

Zbierali pieniądze na chorego kolegę z boiska
Czarni Jasło wygrali w niedzielę na własnym stadionie z LKS Czeluśnica. Całkowity dochód ze spotkania zostanie przekazany na rzecz walczącego z ciężką chorobą byłego zawodnika obu klubów 55-letniego Jana Kośka.
Więcej…

Podzielili się swoim życiem
Do oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle zgłosiło się w niedzielę dziewiętnaście osób, które poprzez oddanie odrobiny własnej krwi chcą uratować drugiej osobie zdrowie, a nawet życie.
Więcej…

Kilkanaście miesięcy potrwa rekultywacja wysypiska odpadów w Jaśle
Ponad cztery hektary powierzchni terenu składowiska odpadów komunalnych przy ulicy Żniwnej w Jaśle zostanie zrekultywowane do końca 2012 roku.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Trwa przebudowa „zakrętów śmierci” w Skołyszynie
Ruszyła długo oczekiwana przez kierowców przebudowa niebezpiecznego odcinka drogi krajowej nr 28 w Skołyszynie (przysiółek „Lisówek”). Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bo na drodze pracuje ciężki sprzęt budowlany i obowiązuje ruch wahadłowy.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Na Memoriale Hubala setki mieszkańców Jasła. Dopisała pogoda
Kilkaset osób przyglądało się zmaganiom uczestników II Memoriału Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, który został rozegrany w niedzielne popołudnie na historycznych łąkach przy ulicy Sroczyńskiego w Jaśle. Punktem kulminacyjnym wydarzenia, które zdaniem organizatorów ma szansę wpisać się na stałe do kalendarza imprez kulturalnych naszego miasta, była rekonstrukcja „potyczki wrześniowej”.
Więcej…

Święto WP: przemarsz ulicami miasta w asyście konnego oddziału Ułanów
Złożeniem wiązanek kwiatów pod pamiątkową tablicą marszałka Józefa Piłsudskiego wmurowaną na frontonie Kościoła Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika rozpoczęły się w poniedziałek powiatowe uroczystości Święta Wojska Polskiego, podczas których oddano hołd byłym i obecnym żołnierzom, dzięki którym żyjemy dzisiaj w niepodległej Ojczyźnie.
Więcej…

Kres szkolnictwa zawodowego w Nowym Żmigrodzie
Z dniem 31 sierpnia 2013 roku przestaną istnieć Zasadnicza Szkoła Zawodowa oraz Technikum funkcjonujące w ramach Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie. Uchwały w sprawie likwidacji obu placówek edukacyjnych podjęła w piątek (12.08) Rada Powiatu w Jaśle.
Więcej…

Szansa na rozwój jasielskiego szpitala
Władze Powiatu Jasielskiego wspólnie z samorządem gorlickim podjęły starania o zabezpieczenie kompleksowej opieki zdrowotnej na terenie obydwu powiatów.
Więcej…

PSL ujawnia kandydatów w wyborach. Zaskakujące transfery polityczne?
Wiceminister Gospodarki Mieczysław Kasprzak będzie w naszym okręgu „jedynką” Polskiego Stronnictwa Ludowego w październikowych wyborach do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Zaskakującym transferem politycznym jest pojawienie się na liście dwóch samorządowców z powiatu jasielskiego, którzy do tej pory byli popierani przez konkurencyjną partię.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Rolnicy podziękowali za plony
Nowy Żmigród był gospodarzem tegorocznych dożynek powiatowych. Coroczne święto rolników to nie tylko czas do podziękowania za trud włożony w pracę na roli, ale także okazja do promowania kultury ludowej, którą do dzisiaj kultywują w naszym regionie koła gospodyń wiejskich, zespoły folklorystyczne jak również kapele muzyczne.
Więcej…

W Nowym Żmigrodzie powstało Sanktuarium bł. Władysława Findysza
Biskup rzeszowski Kazimierz Górny wyniósł kościół parafialny pod wezwaniem świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Żmigrodzie do rangi Sanktuarium Diecezjalnego błogosławionego księdza Władysława Findysza.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W Mrukowej zginął mężczyzna przygnieciony przez ciągnik
Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez ciągnik rolniczy, którym kierował. Do tragicznego wypadku doszło w trakcie wycinki drzewa w lesie. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że pojazd nie miał aktualnych badań technicznych i nie był dopuszczony do ruchu.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W Jaśle degustowano wina, swojskie jadło oraz promowano kulturę ludową
Przez dwa dni na jasielskim Rynku można było skosztować wina od polskich producentów, ale nie tylko, bo na imprezę przyjechali także winiarze z Ukrainy, Słowacji, Czech oraz Węgier, zasmakować tradycyjnych potraw regionalnych serwowanych przez lokalne koła gospodyń wiejskich, oglądnąć tańce ludowe oraz posłuchać regionalnej muzyki.
Więcej…

Wyrok w sprawie morderstwa
Przed krośnieńskim sądem zapadł wyrok w głośnej sprawie brutalnego morderstwa 65-letniej mieszkanki Jasła. Dwaj główni oskarżeni Tomasz Niziołek i Grzegorz Stasiowski zostali dziś skazani na 25 i 15 lat więzienia. Sąd zgodził się na publikację ich nazwisk.
Więcej…

Kompleksowa pomoc dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym
W Jaśle powstanie Centrum Profilaktyki, Terapii i Wsparcia dla Rodzin. Będzie mieściło się w Domu Nauczyciela przy ulicy Floriańskiej 8a. 50 tysięcy złotych na adaptację pomieszczeń znajdujących się na parterze budynku zabezpieczono właśnie w budżecie miasta.
Więcej…

Unieważnili… unieważnioną uchwałę
Rada Miejska w Jaśle podjęła w poniedziałek uchwałę w sprawie wstrzymania wykonania w całości uchwały podjętej na sesji w dniu 26 czerwca bieżącego roku. Dotyczy ona unieważnionych wyborów na osiedlu Górka Klasztorna.
Więcej…

Zidentyfikowano zwłoki odnalezionych mężczyzn
Policjanci ustalili tożsamość dwóch mężczyzn, których ciała znaleziono na terenie powiatu jasielskiego. Jeden z nich to zaginiony mieszkaniec Gorlic, drugi to 50-letni mieszkaniec gminy Jasło. Wstępnie wykluczono, że do ich śmierci przyczyniły się inne osoby.
Więcej…

Kto do Sejmu i Senatu? Zobacz listę nazwisk z powiatu jasielskiego
Znamy już nazwiska wszystkich kandydatów z powiatu jasielskiego, którzy w październikowych wyborach parlamentarnych będą ubiegać się o mandaty z okręgu wyborczego nr 22 (do Sejmu) i nr 57 (do Senatu).
Więcej…

WRZESIEŃ

Niższy wyrok za ranienie nożem w jasielskiej masarni
Sąd Apelacyjny w Rzeszowie zmienił wyrok dla 37-letniego Andrzeja K., który w kwietniu ubiegłego roku w jednym z zakładów masarskich na terenie Jasła ranił nożem swojego kolegę z pracy. Mężczyzna przeżył dzięki szybkiej diagnozie i interwencji chirurgicznej przeprowadzonej w miejscowym szpitalu.
Więcej…

Z Wisłoki wyłowiono ciało mężczyzny
Policjanci ustalają tożsamość i wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, którego zwłoki wyłowiono z rzeki Wisłoki w Jaśle. Płynące nurtem ciało zauważyła grupa nastolatków. Decyzją prokuratora zwłoki zabezpieczono celem przeprowadzenia autopsji.
Więcej…

Zmarł Edward Chruszcz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle
Więcej…

Nowy dyrektor Magurskiego Parku Narodowego
Przez najbliższe pięć lat Andrzej Czaderna będzie kierował pracami Magurskiego Parku Narodowego. Stanowisko objął 1 września, a formalnie nominację dyrektorską wręczył mu w poniedziałek Minister Środowiska Andrzej Kraszewski.
Więcej…

Pomóżmy wygrać plac zabaw dla jasielskiego przedszkola. Głosowanie do 30 września
Przedszkole Miejskie nr 9 przy ulicy Szkolnej 38 w Jaśle bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Nowoczesna szkoła”, w którym nagrodą główną jest 25 tysięcy złotych. Wygrana pozwoliłaby na urządzenie placu zabaw dla najmłodszych dzieci uczęszczających do tej placówki oświatowej. Potrzebne jest jednak Państwa wsparcie!
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Stanisław Pankiewicz: „chcę zrównoważonego rozwoju Podkarpacia i Polski”
Polskie Stronnictwo Ludowe podczas środowej konferencji prasowej zorganizowanej na płycie jasielskiego rynku zaprezentowało oficjalnie kandydaturę Stanisława Pankiewicza, który w październikowych wyborach parlamentarnych będzie ubiegał się o mandat poselski. Wójt gminy Jasło zajmuje dziesiąte miejsce na liście komitetu wyborczego „ludowców”.
Więcej…

Droga rzeszowska w Warzycach została odnowiona
Zakończyła się przebudowa tzw. drogi rzeszowskiej w Warzycach. W ubiegłym tygodniu gmina Jasło oddała do użytku blisko 1,8 km odcinek z Warzyc do Bierówki.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Boiska i plac zabaw w miejsce zdegradowanego terenu
W Dąbrówce (gmina Brzyska) można już nieodpłatnie korzystać ze zmodernizowanego parku dworskiego. W centrum miejscowości, na dotychczas zaniedbanym placu, powstało atrakcyjne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Inwestycję, o którą mieszkańcy zabiegali od wielu lat, udało się zrealizować dzięki środkom unijnym.
Więcej…

Budowa zbiornika Kąty-Myscowa stała się realna
W lipcu br. rząd przyjął program ochrony przeciwpowodziowej dla górnej Wisły. Jego priorytetowym zadaniem jest budowa zbiornika Kąty – Myscowa. Szczegółowe informacje na ten temat przedstawił Stanisław Gawłowski, Wiceminister Środowiska na spotkaniu z samorządowcami z terenu powiatu jasielskiego, które odbyło się w środę 14 września br.
Więcej…

Milionowe inwestycje gminy Jasło może sfinansować Unia Europejska
Nawet do 90 proc. dotacji może otrzymać gmina Jasło na inwestycje realizowane wspólnie z ukraińskimi samorządami. W ramach podpisanych pod koniec sierpnia umów, przygotowywany jest wniosek na realizację w gminie Jasło trzech dużych inwestycji – budowa kanalizacji w Opaciu, budowa Gminnego Centrum Kultury w Osobnicy oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Więcej…

Nowy Żmigród stawia na sport. Będzie hala sportowa z prawdziwego zdarzenia
Prawdopodobnie do końca 2014 roku w Nowym Żmigrodzie powstanie hala sportowa. Obiekt będzie służył zarówno uczniom Liceum Ogólnokształcącego, jak również szkoły podstawowej, gimnazjum i mieszkańcom gminy.
Więcej…

Ścieżki rowerowe na osiedlu Gądki w 2013 roku?
Miasto Jasło przy współpracy z miastem Krosnem, powiatem jasielskim, miastem Truskawcem oraz Samborską Radą Rejonową chce realizować wspólny projekt pod nazwą „Wdrażanie wspólnych działań w zakresie rozwoju turystyki”. Całość przedsięwzięcia opiewa na kwotę 9,5 miliona złotych.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Małgorzata Salacha. Rozsądna propozycja wyborcza PSL-u
Zrównoważony rozwój naszego województwa, ochrona przeciwpowodziowa, urząd bliżej petenta to najważniejsze sprawy, którymi w najbliższej kadencji Sejmu chciałaby się zająć Małgorzata Salacha. Burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce startuje w tegorocznych wyborach parlamentarnych z list Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Więcej…

Powiat Jasielski stawia na turystykę. Powstaną ścieżki rowerowe
Rada Powiatu w Jaśle jednogłośnie przyjęła uchwałę dotyczącą przygotowania wspólnego projektu pn. „Wdrażanie wspólnych działań w zakresie rozwoju turystyki”. Liderem jest Powiat Jasielski, zaś partnerami miasta: Jasło, Krosno, Truskawiec oraz Powiat Samborski.
Więcej…

LOTOS Asfalt inwestuje w Jaśle
Na przestrzeni kilku ostatnich lat spółka LOTOS Asfalt przeznaczyła 32 mln zł na modernizację i rozbudowę swojego oddziału produkcyjnego w Jaśle. Zwieńczeniem programu inwestycyjnego było oddanie do użytku nowoczesnej instalacji do produkcji asfaltów modyfikowanych.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

POwiat w budowie, czyli Adam Kmiecik do parlamentu
Adam Kmiecik podczas powiatowej konwencji Platformy Obywatelskiej oficjalnie zaprezentował swoją kandydaturę w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Urzędujący starosta jasielski będzie startował z list obecnie rządzącej partii z „ósemką”.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

„Mamy dosyć rządów nieudaczników”
„Chciałbym zwrócić się do Państwa z gorącym apelem o to byście Państwo wzięli udział w wyborach, ale przede wszystkim zachęcali inne osoby, dorosłych obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, którzy mieszkają w powiecie jasielskim czy na Podkarpaciu, żeby wzięli udział w wyborach i to z kilku względów” – tymi słowami rozpoczął piątkową konwencję wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w Jaśle wicemarszałek Sejmu VI kadencji Marek Kuchciński.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Druhowie strażacy z Jasła doposażeni w specjalistyczny sprzęt ratowniczy
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Jasła zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt niezbędny do prowadzenia działań ratowniczych podczas pożarów czy miejscowych zagrożeń, a druhowie w nowe mundury bojowe. Doposażony został również miejski magazyn przeciwpowodziowy.
Więcej…

Pamięć poległym
24 września br. był dniem wyjątkowym zarówno dla jaślan, jak i mieszkańców Andrijiwki, dawnej Firlejówki, na Ukrainie. To właśnie tego dnia, pełnego patriotycznej nostalgii, obyło się uroczyste odsłonięcie pomnika, upamiętniającego ofiary bitwy 6 września 1920 roku w Firlejówce. Wśród nich był profesor Roman Saphier oraz uczniowie jasielskiego gimnazjum.
Więcej…

Nagrody dla dyrektorów miejskich instytucji kultury. Kasprzyk bez corocznej premii
Podczas poniedziałkowej sesji radni miejscy przyznali nagrodę roczną za 2010 rok dyrektorom miejskich instytucji kultury: Małgorzacie Piekarskiej oraz Alfredowi Sepiołowi. Dodatkowej premii nie otrzyma natomiast dyrektorka Jasielskiego Domu Kultury Krystyna Kasprzyk, która sama wystąpiła z wnioskiem o nie przyznawanie jej w tym roku nagrody.
Więcej…

Nowy termin wyborów na Górce Klasztornej. Będzie zażalenie do sądu
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie odrzucił skargę Zarządu Osiedla „Górka Klasztorna” na uchwałę Rady Miejskiej w sprawie ponownego przeprowadzenia wyborów przewodniczącego oraz zarządu tej jasielskiej dzielnicy. Radni wyznaczyli w poniedziałek datę kolejnego zebrania.
Więcej…

W Sobniowie powstanie brakujący odcinek chodnika przy drodze powiatowej
Miasto Jasło sfinansuje w pięćdziesięciu procentach projekt budowy pięciusetmetrowego odcinka chodnika zlokalizowanego przy ulicy Floriańskiej. Inwestycja będzie realizowana w całości przez Starostwo Powiatowe.
Więcej…

Na ulicy Baczyńskiego znaleziono ciało mężczyzny
Policja i prokuratura w Jaśle wyjaśniają okoliczności śmierci 37-letniego mężczyzny. Jego ciało znaleziono w pobliżu namiotu postawionego przy jednej z ulic Jasła. Decyzją prokuratora zwłoki zabezpieczono celem przeprowadzenia autopsji.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Odblaski ratują życie. Statystyki: brak śmiertelnych wypadków w powiecie z udziałem najmłodszych
Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, na zlecenie Grupy LOTOS S.A., już po raz piąty włączył się do organizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „LOTOS Bezpieczna droga do szkoły”. Do ponad 1300 uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w powiecie jasielskim trafią materiały edukacyjne oraz światełka odblaskowe.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

O krok od tragedii
O dużym szczęściu może mówić kierowca samochodu ciężarowego, w którym prawdopodobnie zawiódł system hamulcowy i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji przy ulicy Lwowskiej w Jaśle. Kilkadziesiąt metrów dalej jest szkoła podstawowa pełna dzieci.
Więcej…

Ochrona przed powodzią
Małgorzata Chomycz, wojewoda podkarpacki gościła dzisiaj na zorganizowanej przez burmistrza Jasła Andrzeja Czerneckiego konferencji prasowej dotyczącej zatwierdzenia „Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły”.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Samochód pożarniczy i łódź trafiły do strażaków ochotników z gminy Jasło
Kolejne jednostki OSP z gminy Jasło otrzymały nowoczesny sprzęt. W tym tygodniu do Osobnicy trafił samochód pożarniczy wraz ze sprzętem gaśniczym, zaś strażacy z Trzcinicy otrzymali łódź. Po ubiegłorocznej powodzi wiele jednostek zostało dosprzętowionych, a już wkrótce na terenie gminy zostanie uruchomione powiadamianie SMS-owe o zagrożeniach.
Więcej…

Nietrzeźwy drogowiec kierował ruchem
Policjanci zatrzymali pijanego pracownika firmy budowlanej. Mężczyzna kierował ruchem na remontowanym odcinku drogi w Jaśle. Drogowiec miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzisiaj usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa, grożą mu surowe konsekwencje.
Więcej…

PAŹDZIERNIK

Druh Waldemar Marek nowym komendantem Hufca ZHP Jasło
Jasielscy harcerze wybrali nowe władze hufca. Zanim do tego doszło wysłuchali sprawozdania na temat działalności hufca za okres 2009-2011, dyskutowali na temat strategii rozwoju Hufca ZHP Jasło. Przegłosowano absolutorium dla ustępującego składu komendy hufca, któremu przewodził Jerzy Kosiba.
Więcej…

Rewitalizacja wojennej nekropolii w Osobnicy
Do niedawna zaniedbany cmentarz wojenny w malowniczo położonym zakątku miejscowości Osobnica dzięki zabiegom restauratorskim odzyskuje dawny blask. Obiekt po rewitalizacji ma być kolejną turystyczną wizytówką gminy Jasło położoną na trasie licznych wojennych nekropolii.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Dwie osoby ciężko ranne w wypadku w Krajowicach pod Jasłem
Poważny wypadek z udziałem jednego samochodu osobowego na drodze krajowej nr 73 w Krajowicach (gmina Kołaczyce). Dwie osoby w stanie ciężkim trafiły do jasielskiego szpitala.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Janusz Przetacznik: „chciałbym, aby immunitet poselski został zniesiony”
W miniony czwartek „Tuskobus” Platformy Obywatelskiej, dzisiaj „Czerwony Autobus” Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W ten sposób kandydaci do polskiego parlamentu zaprezentowali swoje sylwetki Jaślanom, ubiegając się o ich głosy poprzez rozdawanie ulotek z obfitymi programami wyborczymi dla regionu oraz gadżetów z logotypami partii.
Więcej…

Mąż i żona podejrzewani o jazdę na „podwójnym gazie”
Policjanci wyjaśniają okoliczności niecodziennego zdarzenia. Wczoraj zatrzymali pijane małżeństwo. Nietrzeźwą kobietę podejrzewaną o spowodowanie kolizji oraz jej męża, który miał jeździć samochodem „po kilku głębszych”.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Burmistrz Jasła bez pierwszego zastępcy!
Burmistrz Jasła Andrzej Czernecki odwołał z dniem 3 października (poniedziałek) swojego pierwszego zastępcę Andrzeja Kachlika. Decyzja została podjęta na pisemny wniosek złożony przez byłego już wiceburmistrza miasta.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Pół wieku jasielskiego „Medyka”
Medyczna Szkoła Policealna im. prof. Rudolfa Weigla w Jaśle świętuje pięćdziesięciolecie swojego istnienia. Placówka, która przez pół wieku wykształciła ponad pięć tysięcy przyszłe kadry służby zdrowia, ma co świętować. Od kilku lat utrzymuje najwyższy poziom zdawalności egzaminów zawodowych w województwie podkarpackim, a absolwenci są cenionymi pracownikami w wielu zakładach i branżowych firmach.
Więcej…

Dziesięć lat PSW w misji edukacyjnej na Podkarpaciu
Podkarpacka Szkoła Wyższa im. błogosławionego księdza Władysława Findysza w Jaśle świętuje dziesięciolecie działalności edukacyjnej na Podkarpaciu. Przez ten okres mury uczelni opuściło ponad trzy tysiące absolwentów. To cenieni fachowcy poszukiwani na lokalnym rynku pracy.
Więcej…

Oświetlenie ledowe przyszłością w gminie Kołaczyce?
Burmistrz miasta i gminy Kołaczyce Małgorzata Salacha podpisała z merem gminy Iwano-Frankowo na Ukrainie umowę partnerską o współpracy. Oba samorządy chcą zrealizować wspólne przedsięwzięcie, które ma szansę na dofinansowanie ze środków zewnętrznych.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

PiS wygrywa wybory w regionie, sukces Ruchu Palikota
Znamy już oficjalne wyniki niedzielnych wyborów parlamentarnych w naszym okręgu. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej wygrało tu Prawo i Sprawiedliwość, które prawdopodobnie obejmie sześć mandatów poselskich. Niespodziankę sprawił niedawno powstały Ruch Palikota, który będzie miał w Sejmie RP jednego posła.
Więcej…

Jasło z trojgiem parlamentarzystów: dwójką posłów i jedną senator
Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki niedzielnych wyborów parlamentarnych. Jasło będzie miało dwóch przedstawicieli w Sejmie: Bogdana Rzońcę (Prawo i Sprawiedliwość) i Małgorzatę Marcinkiewicz (Ruch Palikota) oraz jednego przedstawiciela w Senacie: Alicję Zając (Prawo i Sprawiedliwość).
Więcej…

Zobacz jak Jaślanie odbudowywali miasto po wojnie
W holu Jasielskiego Domu Kultury udostępniono dla mieszkańców blisko trzysta fotografii przedstawiających odrodzenie Jasła i jego rozbudowę w latach 1945-1985. Ekspozycję przygotowało Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.
Więcej…

Uprawiał konopie w szafie
Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 17-latka, który w sowim pokoju, w specjalnie przygotowanej szafie, hodował konopie. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli również marihuanę. Zatrzymali także kilku młodych mężczyzn, którzy kupowali od nastolatka narkotyk i przekazywali je innym osobom.
Więcej…

Cenny dar dla Muzeum
Muzeum Regionalne w Jaśle wzbogaciło się o kolejny eksponat. Tym razem jest to Sztandar Liceum Dla Wychowawczyń Przedszkoli w Jaśle, który został uroczyście przekazany dyrektorowi placówki, podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podpisanie aktu przekazania nastąpiło 13 października br. w II Liceum Ogólnokształcącym im. ppłk. Józefa Modrzejewskiego w Jaśle.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Wypadek na DK28 w Jaśle: dwie kobiety trafiły do szpitala
Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku komunikacyjnym, do którego doszło w piątek rano na drodze krajowej nr 28 w Jaśle. Na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kasprowicza doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Krystyna Kasprzyk odwołana ze stanowiska dyrektora Jasielskiego Domu Kultury!
Z dniem 27 września 2011 roku Krystyna Kasprzyk została odwołana przez burmistrza miasta Andrzeja Czerneckiego z funkcji dyrektora Jasielskiego Domu Kultury. Informację portalu potwierdzają dwa urzędnicze źródła.
Więcej…

Zawadka Osiecka bliżej Europy
W Zawadce Osieckiej (gmina Osiek Jasielski) do niedzieli zamieszkają uczniowie z Turcji i Rumunii. Miejscowa szkoła gości zagranicznych partnerów, którzy realizują wspólny projekt pod nazwą „Eurasia is singing” w ramach unijnego programu „Comenius”.
Więcej…

Jasło i Truskawiec – miastami partnerskimi
Miasta Jasło i Truskawiec podpisały umowę partnerską o współpracy gospodarczej, społecznej, kulturalnej i edukacyjnej w celu pogłębienia kontaktów między mieszkańcami obydwu miast. Umowę podpisali Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła oraz Rusłan Kozyr, burmistrz Truskawca, w Truskawcu na Ukrainie, 18 października br.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W Jaśle terroryści próbowali wysadzić w powietrze jeden z zakładów przemysłowych
Policjanci ścigają cysternę wypełnioną substancją wybuchową, która poruszając się zatłoczonymi ulicami Jasła próbuje przedostać się na teren jednego z zakładów przemysłowych usytuowanych na obrzeżach miasta. Podczas próby zatrzymania terrorystów padają strzały. Jeden z funkcjonariuszy zostaje ciężko ranny.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Kolejny sukces mikrochirurgów z Jasła. Całkowicie amputowana kończyna odzyskuje sprawność
Jasielscy mikrochirurdzy odnieśli kolejny sukces. Lekarze przyszyli pacjentowi całkowicie amputowaną kończynę górną. Replantacja się udała i mężczyzna kilka dni po zabiegu powoli odzyskuje sprawność w ręce i zaczyna poruszać palcami.
Więcej…

Motocyklem uderzył w słup energetyczny
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w miejscowości Łajsce. 17-letni motocyklista wypadł z drogi i uderzył w słup energetyczny. Młody człowiek z obrażeniami głowy w ciężkim stanie trafił do szpitala.
Więcej…

Odpowiedzą za pobicie kuriera
Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie. Młodzi ludzie napadli na kuriera dostarczającego paczki mieszkańcom jednego z jasielskich osiedli. Grozi im do 3 lat więzienia.
Więcej…

Przepusty i rowy melioracyjne w remoncie
Milion złotych został przeznaczony na odbudowę przepustów i rowów melioracyjnych zniszczonych w Jaśle, podczas ubiegłorocznej powodzi. Na osiedlach Podzamczu, Sobniowie, Ulaszowicach, Hankówce, ulicy Jagodowej i Sportowej trwają prace, które zakończą się przed grudniem br.
Więcej…

Planują dokończyć drogę z Nawsia Kołaczyckiego do Lublicy. Ze „schetynówki”
Powiat jasielski znalazł się na dwunastym miejscu na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II „Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. Dofinansowanie z budżetu państwa planowane jest na poziomie 30% wartości inwestycji.
Więcej…

PSIM wchodzi w decydującą fazę
Rada Powiatu w Jaśle podjęła w czwartek uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zabezpieczenie środków na realizację projektu pod nazwą „Kompleksowa informatyzacja Szpitala Specjalistycznego w Jaśle jako element PSIM”. Budowa Podkarpackiego Systemu Informacji Medycznej w lecznicy będzie kosztowała budżet powiatu 410 tysięcy złotych.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Nie uczestniczy w sesjach i posiedzeniach komisji, a pobiera wynagrodzenie
Radny Adam Pawluś (Prawo i Sprawiedliwość) od czerwca bieżącego roku nie uczestniczy w sesjach Rady Powiatu w Jaśle oraz posiedzeniach Komisji Finansowo-Budżetowej, której jest członkiem. Za każdą nieobecność z diety potrącane jest mu dziesięć procent przysługującego wynagrodzenia, które wynosi obecnie 1185,30 złotych.
Więcej…

Pomagają studentom odnaleźć się na rynku pracy
Siedmiu wystawców zaprezentowało swoją ofertę podczas II Targów Pracy zorganizowanych w sobotę w Podkarpackiej Szkole Wyższej im. błogosławionego księdza Władysława Findysza w Jaśle.
Więcej…

Pomóż uratować najpiękniejsze nagrobki na jasielskiej nekropolii
W niedzielę rusza kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków znajdujących się na Starym Cmentarzu w Jaśle. Zbiórka prowadzona będzie również w dniu Wszystkich Świętych.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy na jubileusz OSP w Święcanach
Świętująca jubileusz 105-lecia istnienia jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Święcanach (gmina Skołyszyn) otrzymała w niedzielę nowoczesny lekki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Peugeota Boxera II. Pojazd kosztował 148 tysięcy złotych.
Więcej…

Miliony na inwestycje
Blisko 28 mln zł na realizację II etapu „Programu poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki”, otrzyma Związek Gmin Dorzecza Wisłoki z Funduszu Spójności Unii Europejskiej. Z tej kwoty do Jasła trafi 7 mln zł, które zostaną przeznaczone na modernizację oczyszczalni ścieków.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Eksperci doradzą burmistrzowi, w jakim kierunku powinno rozwijać się Jasło
Prof. Karol Myśliwiec, prof. dr hab. Stanisław Lasocki oraz Jarosław Gowin to pierwsi specjaliści powołani przez Andrzeja Czerneckiego do Rady Ekspertów przy Burmistrzu Miasta Jasła. Z racji swojego bogatego doświadczenia życiowego i dorobku zawodowego mają doradzać lokalnemu samorządowi w sprawach dynamicznego rozwoju społeczno-gospodarczego miasta.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Pożar w Bączalu Dolnym: to kolejne zdarzenie na tej samej posesji
Trwa dogaszanie pogorzeliska oraz ustalanie dokładnych okoliczności pożaru, który wybuch w murowanym budynku mieszkalnym w miejscowości Bączal Dolny (gmina Skołyszyn). Na miejscu pracuje kilka zastępów straży pożarnej oraz Policja.
Więcej…

LISTOPAD

Podsumowanie roku 2011

Prawie 11 tysięcy złotych na renowację zabytków Starego Cmentarza w Jaśle
10 800 złotych udało się zebrać podczas dwudniowej kwesty zorganizowanej przez Społeczny Komitet Ochrony i Renowacji Zabytków Cmentarza przy ulicy Zielonej w Jaśle. Środki zostaną w całości przeznaczone na odrestaurowanie zabytkowych nagrobków znajdujących się na jednej z najpiękniejszych nekropolii w województwie podkarpackim.
Więcej…

Miał wyremontować mieszkanie, a okradł
Policjanci z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę, który okradł właścicielkę mieszkania, w którym wykonywał prace remontowe. Łupem złodzieja padła warta kilka tysięcy złotych biżuteria. Podejrzany przyznał się do kradzieży i poddał dobrowolnie karze.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Zderzenie czołowe pojazdów na ulicy Lwowskiej. Czwórka poszkodowanych
Czteroosobowa rodzinna została poszkodowana po tym, jak w ich samochód osobowy uderzył czołowo kierowca innego pojazdu. Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie osiemnastej na ulicy Lwowskiej w Jaśle. Przez ponad dwie godziny ruch na tym odcinku drogi był całkowicie zablokowany.
Więcej…

Kto na fotel dyrektora JDK? Ruszyło postępowanie konkursowe
Burmistrz miasta Andrzej Czernecki ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Jasielskiego Domu Kultury. Dokumenty aplikacyjne od kandydatów na szefa miejskiej instytucji kultury będą przyjmowane w jasielskim magistracie do 9 grudnia br.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości: w tym roku międzynarodowo
Pięćdziesiąt dwuosobowych załóg wystartowało w XI Międzynarodowym Jasielskim Samochodowym Rajdzie Niepodległości, zorganizowanym przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego dla uczczenia 93. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Nowe władze powiatowe ZOSP RP
Druh Stanisław Święch został nowym prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Od trzydziestu pięciu lat należy do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie, a od 1997 roku pełni funkcję jej prezesa. Na stanowisku szefa jasielskich strażaków-ochotników zastąpił Tadeusza Kiełbasę.
Więcej…

Jasło: trwa postępowanie konkursowe na stanowisko dyrektora Sanepidu
Starosta jasielski Adam Kmiecik ogłosił konkurs na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaśle. Dokumenty aplikacyjne będą przyjmowane do 21 listopada. Kandydaci, które spełnią wymagania określone w postępowaniu konkursowym, zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Osoba z najlepszymi predyspozycjami obejmie funkcję jeszcze w tym roku.
Więcej…

Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie
Płyty, twarde dyski i komputery z nielegalnymi programami i systemami operacyjnymi ujawnili policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. Zabezpieczony sprzęt wykorzystywany był w jednej z jasielskich firm. Osobom odpowiedzialnym za taki proceder grozi kara do 5 lat więzienia.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Zdecydowane NIE! mieszkańców osiedla Gamrat dla segregatorni odpadów
Mieszkańcy sąsiadujących z Zakładami Tworzyw Sztucznych Gamrat S.A. osiedli oraz okolicznych miejscowości protestują przeciwko lokalizacji w tym miejscu kompostowni wraz z segregatornią odpadów komunalnych. Inwestycję chce zrealizować prywatny inwestor.
Więcej…

Pierwsze maluchy z „Jasia i Małgosi” pasowane na przedszkolaków
W czwartek (17.11) maluchy z Niepublicznego Przedszkola Integracyjno-Językowego „Jaś i Małgosia” złożyły uroczyste ślubowanie na pierwszych przedszkolaków nowo otwartej placówki edukacyjnej w Jaśle.
Więcej…

Pijana matka z córeczką na „imprezie”
Ponad dwa promile alkoholu w organizmie – taki wynik wskazało badanie stanu trzeźwości matki, która w czasie libacji alkoholowej opiekowała się swoją córką. Kobieta zabrała 6-latkę na imprezę do kolegi. Wkrótce „opiekuńcza” mama odpowie za swoje bezmyślne zachowanie.
Więcej…

Superniania o zaletach głośnego czytania i intuicji
O wartości rodzinnego czytania oraz o rodzicielskiej intuicji usłyszeli uczestnicy spotkania z Dorotą Zawadzką, które odbyło się 19 listopada 2011 r. w Klubie Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Popularna „Superniania” wygłosiła pełen cennych wskazówek, ale też zabawnych anegdot wykład pt. „Mądre wychowanie”, a następnie odpowiadała na pytania rodziców.
Więcej…

W studnię na podwójnym gazie
Mimo że stracił już prawo jazdy, po raz kolejny wsiadł za kierownicę samochodu po kilku „głębszych”. Jazda pijanego 39-latka z gminy Jasło zakończyła się uderzeniem w studnię. Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał.
Więcej…

ISO w Urzędzie Miasta
Urząd Miasta w Jaśle otrzymał na kolejne trzy lata certyfikat jakości na zgodność z normą PN-EN ISO 9001:2009 w zakresie całej działalności Urzędu. Przyznanie certyfikatu poprzedził przeprowadzony we wrześniu br. audit, który potwierdził, że realizowane przez Urząd zadania oraz dokumentacja opisująca System Zarządzania Jakością spełniają wymagania ww. normy jakości. Certyfikat został przyznany do 2014 r.
Więcej…

Na drogach powiatu bezpieczniej dzięki działaniom edukacyjnym i odblaskom
Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego zakończył dystrybucję pakietów edukacyjnych w ramach programu „LOTOS Bezpieczna droga do szkoły”. W bieżącym roku szkolnym do wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w powiecie jasielskim trafiło blisko 1300 materiałów edukacyjnych oraz światełek odblaskowych.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Szpitalowi potrzebny jest nowy tomograf komputerowy
Szpital Specjalistyczny w Jaśle planuje zakup nowoczesnego tomografu komputerowego. Obecny sprzęt, który jest niezbędny do prawidłowej diagnostyki pacjentów w stanie nagłego zagrożenia życia lub zdrowia, nie spełnia wymogów Narodowego Funduszu Zdrowia stawianych placówkom służby zdrowia.
Więcej…

Włamali się do plebanii
W ręce policjantów trafiło dwóch mieszkańców Jasła. Młodzi ludzie są podejrzani o włamanie do plebanii i usiłowanie kradzieży torebek uczestników spotkania. Na swoim koncie mają również próbę włamania do samochodu. Zostali ujęci i przekazani interweniującym funkcjonariuszom.
Więcej…

Nowa limuzyna dla starosty jasielskiego
Rozrzutność i marnotrawienie publicznych pieniędzy przez samorządowców czy konieczność podyktowana specyfikacją pracy. Rada Powiatu w Jaśle debatowała dzisiaj nad planami zakupu nowej limuzyny dla Starostwa Powiatowego oraz samochodu specjalnego typu bus dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Oba pojazdy mają szacunkowo kosztować około 220 tysięcy złotych.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Termomodernizacja budynków oświatowych powiatu jasielskiego
Pięć budynków szkół średnich zlokalizowanych na terenie miasta Jasła ma szansę w przyszłym roku na zmianę swojego zewnętrznego wizerunku.
Więcej…

GRUDZIEŃ

Rusza III Plebiscyt Podkarpackiego Trójmiasta 2011
W ramach współpracy miast Jasła, Krosna i Sanoka oraz wspólnie z Tygodnikiem Regionalnym „Nowe Podkarpacie”, „Tygodnikiem Sanockim” i „Obiektywem Jasielskim” organizowany jest III Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Podkarpackiego Trójmiasta 2011 roku.
Więcej…

Pijani wandale zatrzymani
Policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch młodych wandali. Pijani mężczyźni kopiąc i uderzając rękoma próbowali wyładować swoją agresję na lampach oświetlających jasielski deptak. Straty, jakie spowodowali, wstępnie wyceniono na 10 tys. zł. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, gdzie czekają na zarzuty.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

W Jaśle komfortowe warunki porodu i opieki położniczej
W Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle zakończono prace modernizacyjne, które były prowadzone na oddziale ginekologiczno-położniczym. Teraz najtrudniejsze dla kobiet dni związane z porodem będą spędzały w komfortowych warunkach. Zakupiono też nowoczesny sprzęt, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem ich najmłodszych pociech.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Dwie dekady „Kalendarza Jasielskiego”
Wydawany przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego od 1993 roku „Kalendarz Jasielski” doczekał się porcelanowego jubileuszu Na rynku wydawniczym ukazała się właśnie dwudziesta edycja periodyku.
Więcej…

Pamiętamy o bohaterskich żołnierzach Armii Krajowej – „to nasz moralny obowiązek”
Mszą świętą w Kościele OO. Franciszkanów rozpoczęły się niedzielne uroczystości dziesiątej rocznicy odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Armii Krajowej Obwód Jasło przy ulicy Staszica.
Więcej…

90 miejsc pracy w nowej fabryce mebli w Jaśle
Na początku 2015 roku ruszy produkcja w nowoczesnej fabryce mebli Grupy Nowy Styl, która powstaje właśnie w strefie gospodarczej na obrzeżach miasta Jasła. Docelowo zatrudnienie znajdzie tutaj dziewięćdziesiąt osób. Firma już teraz chce zatrudnić pierwszych specjalistów, którzy zajmą się marketingiem i promocją nowego produktu.
Więcej…

Nowy szef Sanepidu
Dariusz Pomprowicz, lekarz medycyny został wybrany na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaśle. Wyłoniony w drodze postępowania kwalifikacyjnego będzie pełnił tę funkcję od 1 stycznia 2012 roku przez kolejne 5 lat.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Budowa nowej remizy OSP w Dębowcu
W Dębowcu trwa budowa nowej remizy dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Choć z ziemi wystają już fundamenty, jednak ze względu na ograniczone możliwości budżetowe gminy realizację inwestycji rozłożono na kilka lat.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Biuro parlamentarne Prawa i Sprawiedliwości otwarte dla potrzeb mieszkańców
W Jaśle przy ulicy Rynek 17 oficjalnie otwarto biuro parlamentarne posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Bogdana Rzońcy. Jak zgodnie podkreślali przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców regionu, niezależnie od politycznych upodobań i statusu społecznego.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Protokół współpracy Jasła i Truskawca podpisany
W zabytkowym Pałacyku Sroczyńskich podpisano uroczyście w piątek (16.12) protokół współpracy pomiędzy miastem Jasłem, a ukraińskim Truskawcem.
Więcej…

Niezapomniany wieczór przy wigilijnym stole
Pięć honorowych statuetek „Mecenas kultury 2011” dla firm wspierających wydarzenia kulturalne w Jaśle i pięć indywidualnych Nagród Miasta Jasła w Dziedzinie Kultury wręczył podczas wieczoru wigilijnego (18 bm.) w Jasielskim Domu Kultury burmistrz Andrzej Czernecki. W spotkaniu przy wigilijnym stole, przygotowanym przez Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu jasielskiego uczestniczyło kilkaset osób.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Świąteczny prezent dla strażaków w gminie Tarnowiec
Strażacy-ochotnicy z Umieszcza, Dobrucowej i Brzezówki do pożarów, wypadków drogowych czy usuwania skutków klęsk żywiołowych nie będą już wyjeżdżali mocno wyeksploatowanymi i niedostosowanymi do współczesnych wymogów pojazdami ratowniczymi. Przed świętami Bożego Narodzenia w remizach Ochotniczych Straży Pożarnych pojawiły się trzy nowe samochody.
Więcej…

Budżet powiatu na 2012 rok został przyjęty
Radni Rady Powiatu w Jaśle przyjęli budżet na rok 2012.
Więcej…

Stoi na stacji lokomotywa…
Od kilku tygodni mieszkańcy Jasła oraz goście przejeżdżający ulicą Metzgera – jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta mają okazję oglądać stojącą na bocznym torze, naprzeciwko dawnego spichlerza, odrestaurowaną zabytkową lokomotywę TKt48-102.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Zderzenie w Łężynach: jeden z poszkodowanych kierowców nie żyje
Znamy wstępne okoliczności porannego wypadku komunikacyjnego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Łężyny (gmina Nowy Żmigród). Stan jednego z kierowców uczestniczących w zdarzeniu jest bardzo poważny. Doznał obrażeń wielonarządowych i w stanie nieprzytomnym został hospitalizowany w jasielskim szpitalu.
Więcej…

Skorzystaj z namiastki zimy na jasielskim sztucznym lodowisku
We wtorek zostało uruchomione sztuczne lodowisko przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Dzięki sztucznemu oświetleniu obiekt będzie udostępniany miłośnikom łyżwiarstwa do późnych godzin wieczornych.
Więcej…

Dwie kobiety i dwaj mężczyźni – kogo burmistrz powoła na dyrektora JDK?
Dziesięć osób przystąpiło do postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Jasielskiego Domu Kultury. Specjalna komisja powołana do zapoznania się ze złożonymi dokumentami aplikacyjnymi oraz koncepcją programową poszczególnych kandydatów wyłoniła czterech z największą ilością punktów. Jednego z nich burmistrz miasta powoła na stanowisko szefa miejskiej instytucji kultury, choć nie musi – wówczas procedura ruszy od nowa.
Więcej…

Łysa Góra: zwarcie instalacji elektrycznej przyczyną pożaru niezamieszkałego budynku
Blisko pięć godzin strażacy walczyli z pożarem, który wybuchł w niezamieszkałym drewnianym budynku z częścią gospodarczą w Łysej Górze (gmina Nowy Żmigród).
Więcej…

Miasto będzie ubiegać się o środki zewnętrzne na popowodziowe remonty
Rada Miejska Jasła podjęła w środę dwie uchwały dotyczące odbudowy infrastruktury drogowej i oświatowej zniszczonych w wyniku powodzi. Pozwoli to miejskim urzędnikom na aplikowanie wniosków o uzyskanie dofinansowania z unijnego budżetu.
Więcej…

Dyskusja nad projektem budżetu miasta Jasła na 2012 rok
W Urzędzie Miasta odbyła się w środę pierwsza część XIX Sesji Rady Miejskiej Jasła, na której został przedstawiony projekt budżetu miasta na 2012 rok. Uchwała ma być podjęta tuż po Nowym Roku.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Michał Szpak u burmistrza Jasła: „trzeba iść swoją ścieżką i konsekwentnie prowadzić siebie do celu”
Finalista programu X-Factor Michał Szpak gościł na zaproszenie burmistrza Jasła Andrzeja Czerneckiego. Gospodarz miasta podziękował artyście za promocję miasta, o którym dzięki jego udziale w telewizyjnym show usłyszała cała Polska.
Więcej…

Lublica: pożar drewnianego budynku, na szczęście nie ma poszkodowanych
Dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem drewnianego budynku w miejscowości Lublica (gmina Kołaczyce). Na szczęście nie ma ofiar w ludziach.
Więcej…

Podsumowanie roku 2011

Pożar w Osobnicy: spłonął budynek mieszkalny
Kolejny poważny pożar w ciągu ostatnich godzin. Tym razem wybuchł w jednorodzinnym budynku mieszkalnym w miejscowości Osobnica (gmina Jasło). Płomienie strawiły praktycznie jego całe wnętrze. Na szczęście żaden z domowników nie został poszkodowany w trakcie ratowania własnego dobytku.
Więcej…

Damian Palar
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Jaki był 2011 rok? Przeżyjmy to jeszcze raz (foto)”