Kultura | rozrywka | edukacja

Konkurs dla młodzieży w JDK: „Jasielskie talenty” (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza młodzież do wzięcia udziały w konkursie wokalnym „Jasielskie Talenty”. Konkurs adresowany jest do osób z Jasła i powiatu jasielskiego, które ukończyły 14 lat i nie uczęszczają na zajęcia wokalne w JDK. Odbędzie się 7 lutego br. (wtorek) o godz. 16 w JDK.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Celem konkursu jest doskonalenie warsztatu wokalnego, prezentacja muzycznych zainteresowań uczestników, umożliwienie im współpracy z zawodowym zespołem instrumentalnym oraz rozwijanie umiejętności nowej interpretacji znanych utworów – mówi Wojciech Nowicki, muzyk i aranżer, pomysłodawca konkursu.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 3 lutego br. telefonicznie pod numerem 13 44 351 64 lub osobiście w sekretariacie Jasielskiego Domu Kultury (ilość miejsc ograniczona).

Każdy z uczestników musi zaprezentować dwie dowolne piosenki z podkładem muzycznym zapisanym na płycie CD AUDIO (wskazany zróżnicowany repertuar). Jury oceni: autentyczność prezentacji i interpretacji, umiejętności wokalne, muzykalność wykonawców i dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Nagrodą dla zdobywców 3 pierwszych miejsc będą całoroczne, bezpłatne zajęcia wokalne w JDK pod kierunkiem instruktorki ds. muzyki Ewy Grzebień. Komisja konkursowa może też przyznać dodatkową nagrodę dla najlepszego wykonawcy, którą będzie występ koncertowy na tegorocznych Dniach Jasła.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin i karty zgłoszeń do pobrania znajdują się na stronie internetowej JDK: www.jdkjaslo.pl. Informacji udziela również Wojciech Nowicki (tel. 13 44 351 64).

(JDK)

Back to top button