Kultura | rozrywka | edukacja

„Noworoczny Dar 2012”: koncert w ZSM nr 3

„Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli się nie narodzi w Tobie…” – pod takim hasłem w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle przy ulicy Szkolnej odbył się koncert z okazji piętnastego finału lokalnej akcji charytatywnej „Noworoczny Dar”.

Noworoczny Dar 2012
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
FOTOGALERIA ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ:
„Noworoczny Dar” 2012 w ZSM nr 3

Spotkanie przygotowali uczniowie Gimnazjum nr 2 oraz Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 12, funkcjonujących w strukturze Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Motywem przewodnim tegorocznego koncertu była historia kolęd.

Szkoła włącza się do organizacji „Noworocznego Daru” od początku istnienia akcji, czyli już piętnasty raz. Z tej okazji corocznie uczniowie przygotowują z tej okazji okolicznościowe koncerty, ale również bierze udział w kweście ulicznej, podczas której zbierane są środki finansowe na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Uczniowie bardzo chętnie zbierają pieniądze w czasie kwesty, jak również występują, ponieważ idea „Noworocznego Daru” jest im znana od wielu lat i wspierają ją. – podkreśla dyrektor placówki Aleksandra Zajdel-Kijowska.

O. Krzysztof Kozioł, gwardian Klasztoru Ojców Franciszkanów w Jaśle i jeden ze współorganizatorów akcji, dziękując za ogromny wkład młodzieży w „Noworoczny Dar” podkreślił, że „dzielenie się z innymi jest czymś pięknym i warto o tym pamiętać”.

Noworoczny Dar już po raz piętnasty odbywa się w Jaśle. Jego ideą i myślą przewodnią jest wsparcie jasielskiego szpitala poprzez zbiórkę pieniędzy, ale nie tylko. Noworoczny Dar w obecnej formie ma też wymiar taki, że poszczególne szkoły przygotowują swoje prezentacje i w ten sposób mogą poznawać czym jest dzielenie się, czym jest tajemnica Bożego Narodzenia, czym jest wzajemne obdarowywanie się. W tym jest piękno Noworocznego Daru. Oprócz zbiórki pieniężnej tworzymy dobro kulturalne poprzez przedstawienia, które formują dzieci i młodzież, ale także dorosłych. Dlatego Noworoczny Dar jest wartościowy. Ponadto jest to inicjatywa lokalna i dlatego warto ją wspierać. – powiedział.

Kwesta uliczna odbędzie się w najbliższy weekend. Po raz pierwszy zostanie przeprowadzona w ciągu dwóch dni (sobotę 14 i niedzielę 15 stycznia). Akcję „Noworoczny Dar” zakończy w Jasielskim Domu Kultury koncert finałowy w dniu 22 stycznia, podczas którego na ręce dyrekcji Szpitala Specjalistycznego zostanie przekazany symboliczny czek z uzbieraną kwotą. Środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznej aparatury medycznej niezbędnej do ratowania zdrowia i życia mieszkańców naszego regionu.

Przez cały czas trwania akcji można również przekazywać pieniądze na udostępnione przez OO. Franciszkanów konto: Bank PKO S.A. I Oddział Jasło: 75124023371111000037403607 z dopiskiem „Noworoczny Dar”.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE