Kultura | rozrywka | edukacja

„Noworoczny Dar 2012”: przedszkolaki babciom i dziadkom

Przedstawienie jasełkowe „Magiczne święta”, kolędy, piosenki, tańce oraz wierszyki dla babć i dziadków, znalazły się w programie występów dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9, zaprezentowanym w czwartek (19 bm.) w Jasielskim Domu Kultury.

Noworoczny Dar 2012
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Widowisko było kolejną prezentacją artystyczną w ramach akcji charytatywne „Noworoczny Dar 2012”. Przedszkolaki zadedykowały występy swoim babciom i dziadkom z okazji ich święta.

Mali artyści dali z siebie wszystko: z przejęciem recytowali, śpiewali, tańczyli i odgrywali swoje role w niezwykłych jasełkach. Marię z dzieciątkiem i Józefa otoczyły aniołki, a potem do żłóbka przychodziły coraz to nowe postacie z ulubionych bajek, wszystkie dobre i przyjazne. Nawet spotykane w bajkowych opowieściach czarne charaktery, dzięki magii świąt stały się sympatyczne: czarownica zaopiekowała się Jasiem i Małgosią, a wilk zaczął się łasić do „Czerwonego kapturka”.

Noworoczny Dar 2012
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Kolejne występy przyjmowane były gorącymi oklaskami widowni wypełniającej salę JDK, złożonej głównie z babć i dziadków. W niejednym oku łza się zakręciła ze wzruszenia, gdy na zakończenie wszystkie dzieci tańczyły (czasem nieporadnie, ale przeuroczo) kazaczoka, a potem śpiewały „Sto lat” dla babć i dziadków z okazji ich święta. Nie był to jednak koniec niespodzianek. Wychodzącym dziadkom maluchy wręczały prezenciki przygotowane pod okiem wychowawczyń.

W programie wystąpiły prawie wszystkie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9. Na scenie pojawiło się około 130 przedszkolaków z 6 grup. W jasełkach zagrały 5- i 6-latki oraz dzieci z grupy integracyjnej. Ponadto każda grupa przygotowała, pod kierunkiem swojej opiekunki, króciutki popis artystyczny.

Najmłodszą grupę – trzyletnie „Zajączki” – przygotowała Beata Książko, grupę specjalną – „Biedronki” – Barbara Michowicz i Barbara Sych, grupę „Misie” (4-latki) – Elżbieta Rączka i Anna Róg, grupę „Pszczółki” (5-latki) – Anna Czech, Lidia Zięba i Marta Bora, grupę „Tygryski” – Iwona Sandecka i Urszula Czyżowicz, grupę integracyjną „Motyle” – Magdalena Barzyk-Kras, Iwona Pacana-Czech i Joanna Sanocka. Nad występami tanecznymi czuwał Adam Berkowicz.

Noworoczny Dar 2012
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

W czasie prezentacji odbyła się zbiórka wolnych datków na „Noworoczny Dar 2012”.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE