Na drogach

Posypało. Efekt: dwie kolizje i uszkodzona karetka Pogotowia Ratunkowego

Służby ratownicze od rana interweniowały w związku z dwoma kolizjami, których przyczynami było niedostosowanie prędkości pojazdów do panujących na drodze warunków atmosferycznych. Od kilku godzin nad naszym regionem przechodzą intensywne opady śniegu, piaskarki ruszyły w teren, ale nie wszędzie udało im się jeszcze dotrzeć.

Kolizja na Mickiewicza
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Kolizja na Mickiewicza
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Około godziny 10:30 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Jaśle przyjęło zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego na ulicy Mickiewicza. W pobliżu Zakładów Tworzyw Sztucznych „Gamrat” S.A. kierujący pojazdem zjechał z jezdni do przydrożnego rowu i „dachował”.

Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, Policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Jadąca do zdarzenia karetka Pogotowia Ratunkowego na moście na rzece Wisłoce przy ulicy Mickiewicza uległa kolejnej kolizji.

Z informacji przekazanych przez st. kpt. Piotra Śmietanę, zastępcę dowódcy zmiany w jasielskiej Państwowej Straży Pożarnej wynika, że samochód osobowy Seat Cordoba, jadąc od strony osiedla „Gamrat” w kierunku centrum miasta, zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa jadącej z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi karetce Pogotowia Ratunkowego.

W tym samym czasie kierująca samochodem osobowym Audi nie zdążyła wyhamować na śliskiej nawierzchni jezdni i uderzyła w tył poprzedzającego Seata Cordobę, a następnie w bok Mercedesa Sprintera Pogotowia Ratunkowego.

Jeden z samochodów strażackich został zawrócony do wypadku, do którego doszło na moście. W wyniku tego zdarzenia kierująca Seatem kobieta i jej małe dziecko zostały poszkodowane i zabrane przez Pogotowie na badania do szpitala. – mówi strażak.

Do wcześniejszej kolizji został wysłany drugi zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście uczestnikom tego zdarzenia nic się nie stało. Kierujący pojazdami uczestniczącymi w obu zdarzeniach byli trzeźwi.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Posypało. Efekt: dwie kolizje i uszkodzona karetka Pogotowia Ratunkowego”