Informacje

Włamania na plebanie w Jaśle: Policja szuka sprawców

Jasielscy policjanci poszukują sprawcy lub sprawców włamań do dwóch plebani na terenie miasta. Łupem przestępców padły pieniądze należące do mieszkających w nich księży.

Plebania Parafii pw. MB Częstochowskiej w Jaśle
Jedna z okradzionych plebanii.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Komenda Powiatowa Policji w Jaśle przyjęła dwa zgłoszenia o włamaniach do plebani: Parafii Kolegiackiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Parafiii pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Do obu zdarzeń doszło na przełomie grudnia 2011 roku i stycznia 2012 roku.

Do pierwszego z tych zdarzeń doszło 14 grudnia ubiegłego roku. Wówczas sprawca po wejściu do budynku plebani przy ulicy Farnej wyłamał drzwi do pomieszczeń mieszkalnych, po czym z jednego z pokoi zabrał portfel wraz z pieniędzmi, kartą bankomatową oraz legitymacją kapłańską. Natomiast do drugiego włamania doszło na plebani przy ulicy Mickiewicza 2 stycznia bieżącego roku. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że sprawca prawdopodobnie do budynku wszedł po uprzednim wyłamaniu okna balkonowego, następnie wyważył drzwi do jednego z pokoi i zabrał znalezione tam pieniądze. – informuje podkom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy jasielskiej Policji.

Pokrzywdzeni nie przeliczyli wcześniej gotówki, stąd nie wiadomo, ile pieniędzy padło łupem złodziei.

Funkcjonariusze jasielskiej komendy w chwili obecnej prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców tych przestępstw.

Nie wykluczamy żadnej z hipotez. Również tej, że przestępstw mógł dokonać ten sam sprawca. – dodaje Łukasz Gliwa.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mające znaczenie dla spraw, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jaśle, telefon (13) 44 38 310, telefon alarmowy 997, telefon zaufania (13) 44 38 370.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Włamania na plebanie w Jaśle: Policja szuka sprawców”

  1. Jak ludzie muszą być bogaci żeby takie plebanie swoim kapłanom fundować. To wręcz niepojęte, że urząd skarbowy się tym nie interesuje. Złodziej naciągaczowi kasę zabrał jak to nazwać ??

  2. zgadzam się z komentarzem wyżej nie zbiednieją,a może im mało było, sami upozorowali kradzież i robią z siebie ofiary,

  3. ja wiem ja wiem kto to był! to był Robin Hood! zabiera bogatym a oddaje biednym!