Informacje

Pożar na Kopernika: nieszczelny przewód spalinowy

Po godzinie dziewiątej doszło do pożaru w jednym z lokali gastronomicznych przy ulicy Kopernika w Jaśle. Według informacji straży pożarnej, do zdarzenia doszło w wyniku błędu ludzkiego.

Pożar na Kopernika
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Pożar na Kopernika
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Jak poinformował portal regionalny terazJaslo.pl dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle bryg. Marek Górniak do zdarzenia doszło w wyniku niewłaściwie wykonanego przejścia przewodu spalinowego z kominka, którym budynek był ogrzewany przez otaczającą go drewnianą ścianę.

Doszło do zapalenia ściany oraz części podsufitki. Na szczęście pożar był bardzo szybko zauważony i bardzo szybko ugaszony, więc nie ma dużych strat. Właściciele są na etapie remontu, więc zostali pouczeni jak to przejście przez ścianę powinno wyglądać. Myślę, że dostosują się do tego i ten przewód spalinowy będzie odpowiednio zrobiony, i nie będzie takiego zdarzenia w przyszłości. – powiedział.

Dowodzący akcją dodał również, że „działania polegały na sprawdzeniu miejsca, ugaszeniu ściany bezpośrednio przy wylocie komina, rozebraniu konstrukcji w celu sprawdzenia czy ogień nie rozprzestrzenił się na poddasze”.

Na szczęście nie ma osób poszkodowanych.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych brał udział jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Na miejscu był obecny również komendant powiatowy PSP st. bryg. Wiesław Latoszek.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Pożar na Kopernika: nieszczelny przewód spalinowy”

  1. Wiesław Latoszek przyjechał po to, aby wywęszyć czy nie było stołu szwedzkiego ?