Informacje

W Bieździedzy powstanie kompleks boisk „Orlik 2012” (TV)

Przy Zespole Szkół w Bieździedzy powstanie w tym roku kompleks boisk sportowych w ramach rządowego programu „Orlik 2012”. Będzie to drugi taki obiekt w gminie Kołaczyce.

W tym miejscu powstanie Orlik
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Jak poinformowała nas burmistrz miasta i gminy Kołaczyce Małgorzata Salacha będzie to typowy kompleks, w skład którego wejdą: boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej z przeznaczeniem do gry w koszykówkę, siatkówkę lub tenis ziemny, boisko o sztucznej nawierzchni z przeznaczeniem do gry w piłkę nożną, obiekt szatniowy z węzłem sanitarnym, oświetlenie oraz ogrodzenie terenu.

Inwestycja zostanie zrealizowana na obecnym zaniedbanym boisku piłkarskim znajdującym się przy drodze powiatowej relacji Kołaczyce – Sieklówka – Lubla, naprzeciwko budynku dawnej szkoły.

Gmina wyszła naprzeciw potrzebom mieszkańców, ponieważ w tej szkole jest przeszło trzysta dzieci, które do dzisiaj nie mają normalnego boiska trawiastego, trenuje tam Ludowy Klub Sportowy „Orzeł”. Liczymy też, że mieszkańcy pobliskich miejscowości, jak Sowina, Lublica, Sieklówka będą mogli też korzystać z tego obiektu sportowego. Od początku chcieliśmy, aby ten obiekt był zlokalizowany przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy. – mówi Małgorzata Salacha.

Pani burmistrz zauważa, że zainteresowanie ze strony młodzieży, jak i dorosłych korzystaniem z zajęć rekreacyjno-sportowych na „Orliku” jest duże. Gmina pod koniec grudnia 2008 roku oddała do użytku kompleks zlokalizowany w pobliżu Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą korzystać z nowoczesnego obiektu i uprawiać ulubione dyscypliny sportowe w bezpiecznych warunkach.

Ten obiekt bardzo się sprawdza. Nieraz jest problem, aby znaleźć wolne miejsce. Tym bardziej, że korzystają z niego uczniowie dwóch szkół: Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcącego. Popołudniu trenują Miejski Klub Sportowy „Ostoja”, Ludowy Klub Sportowy „Orzeł” i wiele nieformalnych grup dzieci i młodzieży. – podkreśliła Salacha.

Cały kompleks ma kosztować ponad milion złotych, choć ostateczna kwota będzie znana po przetargu, który gmina planuje ogłosić na wiosnę. Zadanie musi być zrealizowane w bieżącym roku kalendarzowym. Środki będą pochodziły z: Ministerstwa Sportu i Turystyki RP, Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie (po 333 tysiące złotych od każdego z tych podmiotów) oraz Gminy Kołaczyce (przeszło 200 tysięcy złotych zabezpieczono jako wkład własny samorządu).

Będzie to czwarty „Orlik” w powiecie jasielskim. W bieżącym roku podobny kompleks zamierza wybudować gmina Nowy Żmigród. Ma być zlokalizowany w Nienaszowie, przy miejscowym Zespole Szkół. W 2012 roku na Podkarpaciu powstanie w sumie 36 takich obiektów.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE