Na drogach

Czołowe zderzenie w Szebniach, nie żyje 21-letni kierowca samochodu osobowego

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Szebnie (gmina Jasło). Na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego z ciężarowym. Śmierć na miejscu poniósł kierujący „osobówką” mężczyzna.

Wypadek śmiertelny w Szebniach
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
FOTOGALERIA ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ:
Wypadek śmiertelny na DK28 w Szebniach

Do zdarzenia doszło około godziny piętnastej. Jako pierwsze na miejscu pojawiły się karetki Pogotowia Ratunkowego oraz Państwowa Straż Pożarna z Krosna, chwilę później służby ratownicze z Jasła.

Jak relacjonuje dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Jaśle bryg. Marek Górniak po przyjeździe jednostek ratownicy zastali makabryczny widok: samochód ciężarowy MAN w rowie po jednej stronie jezdni i całkowicie zniszczony samochód osobowy Honda Civic po drugiej stronie.

Przed nami przybyły JRG Krosno i karetka z Krosna. Lekarz z tej karetki stwierdził zgon osoby z samochodu osobowego. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu ofiary śmiertelnej z samochodu osobowego. – powiedział.

Wstępne informacje wskazują, że „ciężarówka” jechała od strony Krosna w kierunku Jasła. Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn, żaden z nich nie potrzebował pomocy medycznej na miejscu wypadku.

Kierowca pojazdu relacjonował, że samochód osobowy jechał z nadmierną prędkością: – Nagle wjechał na mój pas. Nie było szans ucieczki. Jedynie tyle, że nie uderzył mnie centralnie w przód tylko w bok. Jechaliśmy od strony Krosna, on od strony Jasła.

W tym momencie doszło do zderzenia się pojazdów. Oba wpadły do przydrożnych rowów po obu stronach jezdni, „osobówka” prawdopodobnie uderzyła jeszcze w drzewo. W pojeździe uwięziony został kierowca. Podróżował sam. Niestety, lekarz Pogotowia Ratunkowego z Krosna, które jako pierwsze przyjechało na miejsce, stwierdził zgon.

Policjanci ustalili tożsamość ofiary wypadku. To 21-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec. Ciało mężczyzny zostało przewiezione do prosektorium Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Przez kilka godzin technicy kryminalistyczni zabezpieczali ślady, wykonali dokumentację fotograficzną miejsca zdarzenia. Pozwoli to na dokładne ustalenie okoliczności tragicznego zdarzenia.

Straż pożarna uprzątnęła już z jezdni rozbite elementy karoserii pojazdów. Na czas prowadzonych działań droga krajowa nr 28 relacji Jasło-Krosno była całkowicie zablokowana. Kierowcy ciągników siodłowych musieli stać w kolejce, natomiast dla kierowców samochodów osobowych funkcjonariusze wyznaczyli objazdy przez miejscowość Chrząstówka.

To już trzeci wypadek ze skutkiem śmiertelnym od początku 2012 roku na drogach powiatu jasielskiego, a drugi na kilkukilometrowym odcinku drogi krajowej nr 28 pomiędzy Zimną Wodą, a Szebniami.

[AKTUALIZACJA g. 21:40] Samochód ciężarowy został sholowany na policyjny parking. Ruch na drodze krajowej nr 28 odbywa się płynnie, po obu pasach jezdni.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Czołowe zderzenie w Szebniach, nie żyje 21-letni kierowca samochodu osobowego”