Informacje

W powiecie zostaną wyremontowane kolejne drogi

Blisko 11 mln zł kosztować będzie odbudowa dróg powiatowych na łącznej długości 26 km. Podczas sesji Rady Powiatu w Jaśle, która odbyła się 1 marca radni wyrazili zgodę na zaciągnięcie zobowiązań na ten cel.

Starosta jasielski Adam Kmiecik
Fot. © Starostwo Powiatowe / KATARZYNA PACWA

Inwestycja w 85% zostanie sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013, pozostałe 15 % zostanie pokryte z budżetu Powiatu Jasielskiego.

Projekt pn. „Odbudowa powiatowej infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Jasielskiego” obejmie zasięgiem odbudowę 35 odcinków dróg zniszczonych podczas powodzi w 2010 roku. Planowana inwestycja zlokalizowana jest na ternie 9 gmin Powiatu Jasielskiego, znajdujących się w północno – wschodniej części województwa podkarpackiego. Intensywne odpady deszczu w maju i czerwcu 2010 roku spowodowały znaczące szkody w mieniu prywatnym i publicznym, a także w infrastrukturze drogowej.

Zły tan techniczny dróg stanowi obecnie utrudnienie komunikacyjne dla mieszkańców, inwestorów oraz innych użytkowników. – Takie kompleksowe działanie pozwoli na utworzenie ciągów komunikacyjnych, zapewniających prawidłową komunikację w całym powiecie – mówi Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Katarzyna Pacwa
(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE