Informacje

W starostwie będą mniejsze kolejki po tablice czy dowody rejestracyjne

W Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Jaśle z dniem 1 marca wprowadzono system zarządzania ruchem klienta. Pozwoli to na krótsze oczekiwanie w kolejce i sprawniejsze załatwianie spraw.

Monika Czupa
Naczelnik Wydziału Monika Czupa prezentuje zakupiony infomat.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Jak powiedziała Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Monika Czupa, do tej pory odbywały się zapisy na konkretną godzinę, jednak nie przynosiło to oczekiwanych efektów, stąd codzienne kolejki w godzinach porannych. Wprowadzony system ma usprawnić funkcjonowanie Wydziału i poprawić efektywność prowadzonych przez zatrudnionych tu pracowników usług.

Z dniem 1 marca br. w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Jaśle został wprowadzony system zarządzania ruchem klienta. System ten pozwala na usprawnienie pracy Wydziału, jak również zwiększy komfort klientów, którzy oczekują w kolejce. Klient, przychodząc do Wydziału Komunikacji, pobiera sobie z infokiosku bilecik. Na tym bileciku ma zaznaczoną planowaną godzinę przyjęcia. Pozwala to rozwiązać kwestie, że osoby nie czekają w kolejce tylko przykładowo o godzinie ósmej pobierze sobie bilecik na planowaną godzinę i w tym czasie może załatwić sobie inne sprawy. – powiedziała.

Starosta jasielski Adam Kmiecik liczy, że po wprowadzeniu nowinki technicznej urząd będzie teraz inaczej postrzegany przez potencjalnych petentów Wydziału.

1 marca to dobry dzień, przynajmniej dla niektórych mieszkańców powiatu jasielskiego, petentów Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Jaśle. Zamontowaliśmy i uruchomiliśmy tzw. „system kolejkowy”. Każdy z interesantów może sobie podejść do kiosku, nacisnąć guzik, gdzie wyskakuje guzik z numerkiem i przypuszczalną godziną załatwienia sprawy. Na monitorze są przywoływane do określonych stanowisk osoby posiadające konkretne numery. Tym sposobem nasi interesanci nie muszą siedzieć pod wydziałem i czekać na swoją kolejkę. Jeżeli jest na tyle czasu mogą wyjść na miasto, pozałatwiać inne sprawy czy wybrać sobie dzisiaj bloczek na dzień następny.

Zakup systemu został w całości pokryty ze środków starostwa. Od kilku miesięcy podobne urządzenie funkcjonuje w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Adam Kmiecik, starosta jasielski:
Jak Państwo wiecie wszyscy przychodzą rano i chcą być rano obsłużeni. Przy pomocy tego systemu można tych petentów rozłożyć na cały dzień. Nie muszą siedzieć pod Wydziałem i czekać tylko mogą załatwiać swoje inne sprawy.

Wydział Komunikacji i Transportu to komórka organizacyjna Starostwa Powiatowego odpowiedzialna za realizacją zadań związanych z rejestracją pojazdów, wydawaniem i zatrzymywaniem dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdem, wydawaniem licencji i zezwoleń na wykonywanie transportu drogowego, nadzorem nad stacjami diagnostycznymi oraz ośrodkami szkolenia kierowców.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W starostwie będą mniejsze kolejki po tablice czy dowody rejestracyjne”

  1. kolo; to jest mysl, trzeba poprosic o wywieszenie na tablicy ogloszen spisu dokumentow ktore trzeba przyniesc, zeby zarejestrowac auto osobowe, ciezarowe, polskie, zza granicy…

  2. Teraz takie pytanie: przychodzę o godz. 8, wybieram bilecik na godz 13:50. Przychodzę ponownie o tej właśnie porze i okazuje się, że brakuje mi jakiegoś dokumentu, czy podpisu na umowie. I co? Odchodzę z kwitkiem, który sobie wybrałem o godz. 8. Chodzi o to że nie ma weryfikacji dokumentów. Może system z zapisami nie był najlepszy, ale przynajmniej po sprawdzeniu dokumentów, przychodziłem z kompletem dokumentów i wychodziłem z załatwioną sprawą.