Informacje

Zaatakował nastolatka i ukradł mu telefon

Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Kołaczyce podejrzewanego o rozbój. Mężczyzna siłą zmusił 15-latka do oddania telefonu komórkowego. Napastnik przebywa w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 20 w Lublicy. Pokrzywdzony wraz z grupą kolegów przebywał w rejonie miejscowej szkoły. W pewnym momencie podszedł do nich znany im mężczyzna. Zaczął ich wyzwać i ubliżać im. Po chwili od 15-latka zażądał telefonu komórkowego. Gdy nastolatek odmówił, napastnik złapał go i zaczął wykręcać mu głowę. Młody człowiek czując silny ból oddał komórkę.

Po zgłoszeniu przestępstwa policjanci z Kołaczyc rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Już po kilkunastu minutach zatrzymali napastnika. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony telefon. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce.

Dzisiaj zatrzymany 36-latek zostanie przesłuchany w charakterze osoby podejrzanej o popełnienie rozboju. Za zarzucane mu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Zaatakował nastolatka i ukradł mu telefon”