Informacje

Czopery, ścigacze, harley-e, skutery u stóp Płaczącej Matki

Kilkuset motocyklistów przyjechało w niedzielę do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu koło Jasła. Uroczystą mszą świętą u stóp Płaczącej Matki rozpoczęli swój tegoroczny sezon.

Dębowiec 2012
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
FOTOGALERIA ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ:
Inauguracja sezonu motocyklowego w Dębowcu

Podczas eucharystii koncelebrowanej przez kustosza sanktuarium księdza Romana Grądalskiego MS poświęcono pojazdy. W spotkaniu inauguracyjnym wzięli udział miłośnicy jednośladów nie tylko z Jasła i okolic, ale także całego województwa podkarpackiego i sąsiadującej z naszym regionem Małopolski.

Artur Florczak z Jasielskiego Klubu Motocyklowego „Brothers of the South”, jeden z uczestników niedzielnego zlotu podkreślił, że tego typu spotkaniom przyświecają trzy zasady: „jedność, poszanowanie, braterstwo”. – Spotkaliśmy się tutaj na uroczystym rozpoczęciu sezonu motocyklowego. Chodziło o to, aby przede wszystkim się spotkać, wspólnie się pomodlić, żeby nasze motocykle zostały poświęcone i żebyśmy szczęśliwie cały ten sezon przejeździli, pomagali sobie wspólnie i szanowali się na drodze. – powiedział.

Pomysłodawcą zlotu był ksiądz Stanisław Kowalski MS posługujący w dębowieckim sanktuarium, zapalony motocyklista, właściciel motocykla-ścigacza marki Aprilia.

W jego ocenie impreza, mimo odbywających się w regionie kilku konkurencyjnych zlotów, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Szacunkowo na mszę świętą, koncert rockowy i paradę motocyklową zjechało się kilkuset uczestników.

Impreza udała się! Słońce, pogoda, radość, pokój serca. Ludzie dopisali. Nie spodziewałem się aż tylu motorów. Goście przyjechali z Jasła, Krosna, Tarnowa, Zakopanego, okolic Gorlic, Rzeszowa, ale również z daleka. Miejscowości dokładnie nie znam, ale wiem, że przejechali wiele kilometrów. Dzisiaj wiele tych zlotów jest dlatego jadą na inne, wymieniają się. Jest pięknie! – powiedział.

Do organizacji przedsięwzięcia, któremu przyświecało hasło „Spotkanie w Domu Matki”, włączył się szereg partnerów, wśród nich: Katarzyna Oparowska, Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Firma Cateringowa Trafunek, Trans-Wiert Sp. z o.o. Jasło, Centrum Nauki i Biznesu ŻAK oraz Bank Spółdzielczy w Bieczu Oddział w Dębowcu.

Już dzisiaj kapłan zapowiedział kolejne spotkanie w Dębowcu. Tym razem na zakończenie sezonu, 30 września.

20 maja Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu otrzyma tytuł Bazyliki Mniejszej Najświętszej Maryi Panny z La Salette. Uroczystościom, podczas których zostanie przekazany dekret Stolicy Apostolskiej o nadaniu tytułu, będzie przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz. Dębowiecka świątynia będzie trzecią z tytułem bazyliki w diecezji rzeszowskiej (po sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej Ojców Bernardynów i kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach).

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Czopery, ścigacze, harley-e, skutery u stóp Płaczącej Matki”

  1. Fajna impreza można się pośmiać, pogadać, szkoda że niektórzy grzali na Tarnów tak jakby stali się po tym spotkaniu nieśmiertelni.
    Szerokości Panowie do zobaczenia za rok.