Na drogach

Dramat w Bieździedzy: nie żyje 19-latek kierujący „osobówką”

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotni wieczór na drodze powiatowej relacji Kołaczyce – Sieklówka. Po przewiezieniu do szpitala zmarł dziewiętnastoletni kierowca samochodu osobowego, który z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji i dachował.

Wypadek w Bieździedzy
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
FOTOGALERIA FOTOPRZESTROGA:
Tragiczny wypadek w Bieździedzy

Do zdarzenia doszło przed godziną dwudziestą w Bieździedzy (gmina Kołaczyce). Policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku, wstępnie ustalili jego przebieg. Kierujący samochodem osobowym Volkswagen Passat, jadąc drogą powiatową od strony centrum miejscowości w kierunku Kołaczyc, z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad kierownicą i zjechał z jezdni uderzając w ogrodzenie prywatnej posesji. Siła uderzenia odrzuciła pojazd z powrotem na jezdnię, w wyniku czego wylądował na dachu.

Samochodem podróżował 19-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce. Mężczyzna został zabrany do szpitala w stanie ciężkim, gdzie pomimo wysiłku lekarzy zmarł.

W akcji ratowniczej brały udział cztery zastępy straży pożarnej: dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, jeden z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach oraz jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieździedzy, zespół ratownictwa medycznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz Policja.

Na miejscu czynności dochodzeniowe prowadził policyjny technik. Zostały zabezpieczone ślady, co pozwoli w późniejszym czasie na dokładne odtworzenie przebiegu i okoliczności dramatu. Zniszczony pojazd został zabezpieczony na strzeżonym parkingu.

Przez kilka godzin droga powiatowa była całkowicie niedostępna dla ruchu kołowego. Przed godziną 23 została odblokowana.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Dramat w Bieździedzy: nie żyje 19-latek kierujący „osobówką””

  1. Czemu akurat Ty ?! ;(( Nie mogę w to uwierzyć , że już Cię nie zobaczę ;( zawsze uśmiechnięty . Nigdy Cię nie zapomnimy ! ;(( Na zawsze Adrian bedziesz z nami pamiętaj… [*]