Informacje

Grupa Nowy Styl odkrywa klejnot Podkarpacia

O Tatrzańskim Parku Narodowym wie każdy. Białowieską Puszczę promują wszystkie polskie żubry. Najwyższy czas sięgnąć po nieznane skarby polskiej przyrody! Od maja zachęcają do tego wspólnie Grupa Nowy Styl i Magurski Park Narodowy – właśnie podpisały umowę o współpracy, której celem jest wspólna edukacja turystyczna.

Łąka ostrożeniowa
Łąka ostrożeniowa.
Fot. © ANDRZEJ CZADERNA

Na Podkarpaciu czekają piękne bukowe lasy, nocą przemykają rysie, a spod stóp uciekają kolorowe kumaki i salamandry. A jednak niewielu słyszało o pięknym parku, którego uroki skrywa beskidzki szlak. Od maja będzie można dowiedzieć się o nim jeszcze więcej. Grupa Nowy Styl wspólnie z dyrekcją Magurskiego Parku Narodowego, zorganizuje cykl spotkań poświęconych odpowiedzialnej turystyce. A przez całe dnie będą czekać na gości piękne górskie szlaki, starodawne cerkwie i dzikie zwierzęta.

Nasza firma pochodzi z Podkarpacia. Doskonale znamy te miejsca i uważamy, że Polacy powinni usłyszeć o „Magurze”. Dlatego chcemy promować Park i odpowiedzialną turystykę – mówi Magdalena Tokarczyk-Cyran, Dyrektor Zarządu Grupy Nowy Styl. – Zagrożonym gatunkom pomoże każdy, kto kupi nasze krzesło linii Sedia Natura. Ale to nie wszystko! O wiele bardziej zależy nam, by turyści przyjechali do „Magury” i na własne oczy przekonali się, jakie klejnoty kryje Podkarpacie – dodaje.

Współpraca z Grupą Nowy Styl otwiera przed nami nowe perspektywy. Dotychczas na wsparcie prywatnych inwestorów mogły liczyć tylko naprawdę znane parki. Tymczasem to właśnie te małe, nikomu nieznane skarby przyrody, najbardziej potrzebują pomocy. Planujemy przede wszystkim współpracę w obszarze edukacji  turystów – dodaje Andrzej Czaderna, Dyrektor Parku.

Nadchodzi maj i wakacje – lepszego momentu nie będzie. Rusz się zza biurka! Zapraszamy!

(Magurski Park Narodowy)

SŁOWA KLUCZOWE