Informacje

Megasukces uczniów kołaczyckiego liceum w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się III finał Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej dla szkół ponadgimnazjalnych, z udziałem najlepszych uczniów z całej Polski, którzy pokonali, w dwóch wcześniejszych etapach, ponad 200 młodych ludzi, chcących otrzymać indeks Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na kierunek: Bezpieczeństwo Wewnętrzne i Administracja.

Kołaczyccy licealiści z indeksami
Fot. © ARCHIWUM SZKOŁY

Aby zdobyć 15 indeksów uprawniających do studiowania na w/w kierunku, trzeba było wykazać się wiedzą z zakresu prawa, administracji, prawoznawstwa i sprawności fizycznej. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 30 osób z Polski, w tym z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach aż … 10 uczniów klasy o profilu policyjno – strażackim, jako jedyna grupa z województwa podkarpackiego.

Początek finału to prawdziwy popis sprawności fizycznej kołaczyckich uczniów. 3 licealistów z Kołaczyc pokazało jak wyglądają zajęcia sprawnościowe w liceum, zdobywając 50 pkt. na 50 możliwych. Kolejni uczniowie uzyskali niewiele mniej. Pozostali uczestnicy, jak również organizatorzy z niedowierzaniem patrzyli na ich świetne przygotowanie kondycyjne. Drugi etap finału to sprawdzian wiedzy teoretycznej przed komisją egzaminacyjną. To już była loteria – losowanie pytań, krótkie przygotowanie, odpowiedź i dodatkowe pytania komisji. I z tym poradzili sobie bez większych problemów licealiści z Kołaczyc, przygotowywani przez: mgr. Dariusza Szczepanika i mgr. Macieja Karpa.

Ogłoszenie wyników to fantastyczna wiadomość dla uczniów z Kołaczyc i pogrom dla pozostałych uczestników z całego kraju. Tak należy to nazwać. Na 15 indeksów z Polski, 9 wywalczyli uczniowie z LO Kołaczyce. Euforia i aplauz po ogłoszeniu wyników, jaki zgotowali im już absolwenci kołaczyckiego liceum, a obecnie studenci I i II roku studiów stacjonarnych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wprawił w zakłopotanie nawet komisję. W trzech edycjach Olimpiady Policyjnej licealiści z Kołaczyc zdobyli bowiem łącznie 15 indeksów.

A co na to dyrektor LO w Kołaczycach? – Wierzyłem w sukces naszych uczniów i nauczycieli. Jednak 9 indeksów przerosło nie tylko moje oczekiwania, ale i całej kadry pedagogicznej szkoły. Jestem bardzo dumny z uczniów. Teraz widzę, że obrana przeze mnie i wszystkich nauczycieli koncepcja kształcenia i indywidualnego podejścia do każdego ucznia naszej szkoły oraz rozwijania ich talentów, nie jest przypadkowa i przynosi wspaniałe efekty na płaszczyźnie ogólnopolskiej. Gratulujemy, życząc uczniom i nauczycielom kolejnych sukcesów!

(LO w Kołaczycach)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Megasukces uczniów kołaczyckiego liceum w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie”

  1. PROF.Sczepanik to ma podejscie do uczniów najwspanialszy nauczyciel z wiedzą w Kołaczyckim liceum