Na drogach

Motocyklista poszkodowany w wypadku

Ogólne potłuczenia oraz uraz ręki to obrażenia, których doznał motocyklista w zderzeniu z samochodem dostawczym. Poszkodowany mężczyzna przebywa w szpitalu na obserwacji. Do wypadku doszło w sobotę tuż przed godziną szesnastą na drodze krajowej nr 73 w Jaśle.

Wypadek na Lwowskiej
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR (x4)
Wypadek na Lwowskiej
Wypadek na Lwowskiej
Wypadek na Lwowskiej

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili jego przebieg. Kierujący samochodem dostawczym Mercedes Sprinter 26-letni obywatel Rumunii jechał ulicą Lwowską od strony centrum miasta w kierunku Krosna. Przed skrzyżowaniem z ulicą Tadeusza Sroczyńskiego rozpoczął hamowanie w związku z tym, że poprzedzający go pojazd wykonywał manewr skrętu w prawo.

W tym momencie w pojazd uderzył jadący za nim motocykl, którego kierujący nie zachował należytej ostrożności. – Chcąc uniknąć najechania na tył Mercedesa odbił w lewo i prawą stroną kierownicy zahaczył o tył samochodu, po czym przewrócił się na jezdnię. – mówi podkom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy KPP Jasło.

Motocyklista został zabrany przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do pobliskiego szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich stwierdzono u niego zmiażdżenie dwóch palców u dłoni. Został hospitalizowany. Policjanci ustalili jego tożsamość. To 40-letni mieszkaniec Jasła. Kierujący Mercedesem nie odniósł żadnych obrażeń.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Po kilku godzinach od wypadku na miejscu pojawił się policyjny technik, który dokonał oględzin uszkodzonych pojazdów, wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ślady mogące pomóc w dokładnym odtworzeniu okoliczności tego zdarzenia.

(DB)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE