Na drogach

Na drodze wojewódzkiej w Warzycach „osobówka” wjechała do przydrożnego rowu

Dwie osoby trafiły do jasielskiego szpitala po kolizji samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 988 w Warzycach. Na miejscu pracowali funkcjonariusze ruchu drogowego oraz policyjni technicy, którzy wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Kolizja w Warzycach
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Kolizja w Warzycach
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Dzisiaj, tuż po godzinie dwunastej, samochód osobowy Citroen Xsara jechał drogą wojewódzką od strony Rzeszowa w kierunku Jasła. Zjeżdżając ze wzniesienia z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni i wpadł do przydrożnego rowu. Kierujący pojazdem oraz jego pasażerka zostali zabrani przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do szpitala, gdzie trafili na obserwację medyczną. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich okazało się, że nie doznali poważnych obrażeń ciała i oboje zostali wypisani do domu.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującego. Wynik 0,00 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został nałożony na niego mandat karny.

Na miejsce został zadysponowany samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jaśle. Strażacy pomogli wyciągnąć uszkodzony pojazd na jezdnię oraz uprzątnęli rozbite elementy karoserii.

Przez cały czas ruch na drodze wojewódzkiej nr 988 w Warzycach odbywał się płynnie.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE