Na drogach

Samochód wypadł z jezdni, kierowca trafił do szpitala

W Rozstajnem (gmina Krempna) na drodze wojewódzkiej nr 992 samochód osobowy z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni, po czym kilkukrotnie koziołkował. Jego kierowca trafił do jasielskiego szpitala. Podróżował sam.

Wypadek w Rozstajnem
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Andrzej Książkiewicz
Andrzej Książkiewicz z miejscowej straży pożarnej.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do wypadku doszło po godzinie dziewiętnastej. Ze wstępnych informacji wynika, że samochód osobowy Renault Scenic jechał od strony Krempnej w kierunku Grabiu. Przejeżdżając przez Rozstajne, kierujący pojazdem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni, następnie skosił rosnące przy drodze drzewa i wylądował na poboczu. Sądząc po rozmiarach zniszczeń, pojazd musiał kilkukrotnie koziołkować.

Na miejscu jako pierwsi byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krempnej, jednostki należącej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

O godzinie 19:35 zostaliśmy powiadomieni przez dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej o wypadku w miejscowości Rozstajne. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy rozbity samochód. Kierowca leżał obok. Był przytomny. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, sprawdzenia czy nie ma osób trzecich. – relacjonuje portalowi regionalnemu terazJaslo.pl Andrzej Książkiewicz, komendant gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Krempnej.

Strażacy udzielili poszkodowanemu mężczyźnie kwalifikowanej pomocy przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego. – Strażacy, którzy posiadają przeszkolenie medyczne, udzielili pierwszej pomocy: założyli kołnierz ortopedyczny i przykryli poszkodowanego kocem. – powiedział komendant. Mężczyzna, prawdopodobnie mieszkaniec pobliskiej Wyszowatki w wieku około dwudziestu lat, został zabrany do jasielskiego szpitala. Tam po wykonaniu wstępnych badań lekarskich zostanie pobrana od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Policyjny technik dokonał oględzin miejsca wypadku, zabezpieczył ślady znajdujące się na jezdni, wykonał dokumentację fotograficzną. Zebrany materiał pozwoli na wyjaśnienie dokładnych okoliczności, w których doszło do tego zdarzenia. Uszkodzony pojazd został zabrany na policyjny parking.

W akcji ratowniczej brały udział również zastępy straży pożarnej z Jasła (samochód ratownictwa technicznego) oraz Skalnika.

FOTOGALERIA ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ: Wypadek w Rozstajnem

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Samochód wypadł z jezdni, kierowca trafił do szpitala”

  1. Ochotnikom strażakom zawsze sazacunek oddajmy! Chłopaki! bez Was świat by miał trochę mniej koloru. Doceniamy!

  2. Nie fajnie na takim odludziu mieć wypadek bo trochę na służby trzeba czekać… Dobrze że tam w miarę blisko OSP i karetka jest bo zanim Jasło by przyjechało to kaplica.