Na drogach

Wjechał do rowu. Kierowca przewieziony do szpitala

Kierujący samochodem osobowym z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni i wjechał do przydrożnego rowu. Wyszedł z pojazdu o własnych siłach i próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Po kilku minutach został zatrzymany przez patrol Policji. Trafił do szpitala na obserwację.

Kolizja w Zimnej Wodzie
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR (x6)

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 28, kilka minut przed godziną piętnastą. W miejscowości Zimna Woda samochód osobowy Opel Zafira, jadąc od strony Jasła w kierunku Krosna, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezni. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów przydrożnym rowem pojazd zatrzymał się przed rosnącym przy drodze drzewem.

Samochodem podróżował mężczyzna. Opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych i próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Na pobliskich polach po kilku minutach odnaleźli go policjanci ruchu drogowego i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Poszkodowany został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala.

Na miejscu pracowały dwa zastępy strażackie oraz dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Przed kilkadziesiąt minut ruch na drodze krajowej z Jasła do Krosna prowadzony był wahadłowo.

Kolizja w Zimnej Wodzie
Kolizja w Zimnej Wodzie
Kolizja w Zimnej Wodzie
Kolizja w Zimnej Wodzie
Kolizja w Zimnej Wodzie

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE