Na drogach

Na remontowanym odcinku drogi Ford najechał na Renault

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło w niedzielę wieczorem w miejscowości Bieździadka (gmina Kołaczyce). Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia ustalając jego okoliczności.

Wypadek w Bieździadce
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Wypadek w Bieździadce

Przed godziną dwudziestą służby ratownicze zostały poinformowane o zderzeniu dwóch samochodów na drodze powiatowej nr 1837R relacji Kołaczyce-Sieklówka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód Ford Transit, kierowany przez 23-letniego mężczyznę, najechał na tył samochodu osobowego Renault Clio. Obrażeń ciała doznał kierujący pojazdem 36-letni mężczyzna. Został zabrany przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich stwierdzono u niego m.in. wstrząśnienie mózgu oraz uraz kręgosłupa szyjnego. Został hospitalizowany.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Technik kryminalistyczny wykonał oględziny uszkodzonych pojazdów, wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył wszelkie ślady, które pozwolą w dalszej fazie na dokładne odwzorowanie przyczyn i okoliczności wypadku.

Do wypadku została zadysponowana Ochotnicza Straż Pożarna w Kołaczycach (jednostka z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego), która oświetliła teren akcji oraz uprzątnęła jezdnię z rozbitych elementów karoserii pojazdów i rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Kołaczycach.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE