Informacje

Sukces lokalnej Telewizji Obiektyw: materiały dorównują poziomem dużym stacjom

Po raz kolejny filmy wyprodukowane przez regionalną Telewizję Obiektyw znalazły się w pierwszej dziesiątce I etapu Konkursu dla Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy” 2012. Jest to konkurs organizowany przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej i ma na celu promocję telewizji lokalnych i docenienie produkcji filmowych stacji regionalnych.

Kadr z filmu zrealizowanego przez TV Obiektyw
Kadr jednego z filmów.
Fot. © MATERIAŁY TV OBIEKTYW

W kategorii „Ginące zawody, niezwykli ludzie” wśród najlepszych uplasował się reportaż „Leśna biżuteria”, natomiast w grupie „Jedyne takie” – „Na krańcu Polski”. „Leśna biżuteria” opowiada o leśniczym, który z kości zwierząt wytwarza biżuterię dla swojej żony, „Na Krańcu Polski” zaś przedstawia malowniczą zimę w Bieszczadach.

W małych stacjach telewizyjnych powstają reportaże, które swoim poziomem dorównują dużym stacjom. Telewizja Obiektyw od wielu lat uczestniczy w wielu prestiżowych konkursach. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych TOURFILM otrzymaliśmy wyróżnienie za najlepszy produkt turystyczny, jakim był film „Szlak naftowy” wyprodukowany w ramach projektu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Beskid Niski” (2005 rok). Otrzymaliśmy także kilka innych nagród i wyróżnień („Firlejówka – wrzesień 2008”, pokazująca wyprawę jasielskich licealistów do Firlejówki na Ukrainie, gdzie podczas wojny polsko-bolszewckiej zginęli ich rówieśnicy – film znalazł się w finale konkursu „To nas dotyczy” (2009 rok) w kategorii „Moja mała ojczyzna”.

Sukces odniosła również produkcja „Nikifor moje drugie imię”, który w 2010 roku jako jedyny z województwa podkarpackiego znalazł się w pierwszej dziesiątce filmów nominowanych do nagrody w konkursie „To nas dotyczy”. Film przedstawia ostatnie lata przebywającego w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu znanego artysty prymitywisty Nikifora.

Telewizja OBIEKTYW, której programy informacyjne można oglądać w sieciach kablowych kilku Podkarpackich miast (Jasło, Krosno, Sanok, Lesko, Ustrzyki Dolne, Brzozów), a także poprzez stronę www.tvobiektyw.pl śledzić w internecie stara się wzbogacić swój program wieloma filmami dokumentalnymi i reportażami telewizyjnymi.

Nasze produkcje, dzięki ścisłej współpracy z innymi lokalnymi stacjami telewizyjnymi, cieszą się również popularnością wśród widzów innych regionów Polski.

Umiejętność podejścia do tematu, zdjęcia zostają również doceniane w konkursach, w których Telewizja OBIEKTYW stara się uczestniczyć. Wielość nominowanych do nagród filmów, jest docenieniem profesjonalizmu pracowników Telewizji OBIEKTYW.

(Materiał promocyjny)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Sukces lokalnej Telewizji Obiektyw: materiały dorównują poziomem dużym stacjom”

  1. Pozdrawiam całą wspaniałą i miłą ekipę TV Obiektyw :) Moje gratulacje !!!