Na drogach

W Lubli zderzyły się dwa pojazdy. Interweniowały służby ratownicze z Jasła

Służby ratownicze z Jasła interweniowały na miejscu wypadku komunikacyjnego w miejscowości Lubla (powiat strzyżowski). Na drodze wojewódzkiej nr 988 doszło do zderzenia samochodu osobowego z trójkołowcem. Poszkodowani trafili do jasielskiego szpitala.

Wypadek w Lubli
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W miejscowości Lubla (powiat strzyżowski, gmina Frysztak) około godziny piętnastej doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Opel Astra, na jasielskich numerach rejestracyjnych oraz trójkołowca Simsona DUO. Sądząc po śladach hamowania pozostawionych na jezdni „osobówka” poruszała się od strony Rzeszowa w kierunku Jasła.

Poszkodowanymi zajęły się zespoły ratownictwa medycznego: „S” ze Szpitala Powiatowego w Strzyżowie oraz „P” ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Po zaopatrzeniu medycznym zostali przetransportowani do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jaśle, gdzie zostali poddani badaniom lekarskim.

Na miejscu wypadku pracowały również zastępy straży pożarnej ze Strzyżowa i Jasła (samochód ratownictwa technicznego), miejscowa jednostka ochotniczej straży pożarnej oraz Policja.

W trakcie prowadzonych czynności dochodzeniowych ruch na drodze wojewódzkiej odbywał się wahadłowo. Nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności zdarzenia pracują miejscowi policjanci.

Wypadek w Lubli
Wypadek w Lubli
Wypadek w Lubli
Wypadek w Lubli
Wypadek w Lubli
Wypadek w Lubli
Wypadek w Lubli
Wypadek w Lubli

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W Lubli zderzyły się dwa pojazdy. Interweniowały służby ratownicze z Jasła”

  1. Szpital Specjalistyczny w Jaśle ma zakontraktowane cztery zespoły ratownictwa medycznego: dwa specjalistyczne (jeden przy szpitalu, drugi na podstacji w Nowym Żmigrodzie) – dwa Mercedesy Sprintery oraz dwa podstawowe (jeden przy szpitalu, drugi na straży pożarnej) – Mercedes Sprinter i Peugeot Boxer.

  2. Bo dawniej to było S ale teraz już zmienili na P ;) Pewnie im się nie chciał zmieniać na aucie.

  3. Na karetce jasielskiej też jest symbol S, a w artykule jest opisane, że to była P?