Na drogach

Dachowanie na Krakowskiej: trzy osoby trafiły do szpitala

Cztery osoby uczestniczyły w zdarzeniu drogowym na ulicy Krakowskiej w Jaśle, gdzie samochód osobowy zjechał z jezdni i dachował. Troje poszkodowanych trafiło do szpitala na obserwację, jeden z pasażerów oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb ratowniczych. Policjanci ustalają jego personalia.

Dachowanie VW Golfa na Krakowskiej
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło około godziny 22:30 na drodze krajowej nr 73. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy Volkswagen Golf jechał od strony Pilzna w kierunku centrum miasta. Kierujący prawdopodobnie nie dostosował prędkości pojazdu do panujących warunków atmosferycznych i na ostrym łuku jezdni wpadł w poślizg, w wyniku czego pojazd zjechał do przydrożnego rowu i dachował.

Relacjonuje st. kpt. Andrzej Bugajski, dowódca zmiany II Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle: – W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały cztery osoby, w tym trzy zostały zabrane do szpitala przez karetki Pogotowia. Jedna osoba, która brała udział w zdarzeniu, oddaliła się z miejsca. Trwają ustalenia personaliów i miejsce przebywania tej osoby. W pierwszej chwili był to wypadek mnogi ze względu na to, że były poszkodowane trzy osoby. W pierwszej fazie działania polegały na wydostaniu ich z samochodu. Przekazaliśmy te osoby obsadom karetek Pogotowia.

Poszkodowani to dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Ze względu na odniesione obrażenia ciała pasażerki zostały hospitalizowane. 20-letni kierowca po badaniach został wypisany do domu.

W akcji ratowniczej brały udział: trzy zespoły ratownictwa medycznego, dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej, jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Kołaczyc oraz Policja.

W chwili obecnej technicy kryminalistyczni wykonują oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczają ślady oraz wykonują niezbędną dokumentację fotograficzną. Ruch w tym miejscu prowadzony jest wahadłowo.

FOTOGALERIA ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI RATOWNICZEJ: Dachowanie VW Golfa na Krakowskiej w Jaśle

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Dachowanie na Krakowskiej: trzy osoby trafiły do szpitala”

  1. Podobno ten koleś co zwiał z miejsca zdarzenia to jeden z tych, co brał udział w bijatyce pod Goleszem z policjantami. Dodatkowo chciałam zapytać, jak się mają tamtejsi policjanci i czy wrócili do pracy?