Informacje

Dni Jasła 2012 – zobacz, jakie atrakcje przygotowali dla mieszkańców urzędnicy

Pod naszym patronatem

Tegoroczne Dni Jasła to przede wszystkim promocja artystów związanych z Jasłem oraz młodych talentów. Na szczególną uwagę zasługuje koncert szlagierów muzyki filmowej skomponowanej przez Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, który odbędzie się z okazji nadania mu przez Radę Miejską Jasła tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Jasła”.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

W piątek, 22 czerwca na jasielskim Rynku odbędzie się żakinada. Młodym żakom przekazane zostaną klucze do bram, rozstrzygnięty zostanie konkurs na najlepszy strój, a zabawa zostanie zakończona wieczornymi prezentacjami jasielskich zespołów muzyki młodzieżowej. Wyjątkową atrakcją w tym dniu będzie organizowany w Jasielskim Domu Kultury koncert przebojów Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, urodzonego w Jaśle autora muzyki filmowej do takich szlagierów jak „Czterdziestolatek”, „Wojna domowa” czy „Alternetywy 4”. W koncercie wystąpią Anna Serafińska, Janusz Szrom i Zespół The Jobers pod kier. Marcina Partyki. Natomiast wieczorem na jasielskim Rynku posłuchać będzie można zespołu Black Jack. Pierwszy dzień obchodów zakończy pokaz sztucznych ogni.

W sobotę, 23 czerwca od godz. 14 na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się turniej służb mundurowych powiatu jasielskiego zorganizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA – Region Jasło, a na płycie Rynku rozbrzmiewać będzie muzyka romska w ramach Dnia Kultury Romskiej. Również w tym dniu odbędzie się uroczyste zakończenie roku akademickiego dla stu małych studentów Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Niedziela, 24 czerwca to czas zabawy i okazja do pokazania twórczych działań i osiągnięć artystycznych naszych mieszkańców. W koncertach na plenerowej scenie prezentować się będą przede wszystkim młodzi ludzie związani z Jasłem – zespoły i soliści JDK, Studio Tańca Show Dance, Alek Berkowicz z zespołem, a także promujący nową płytę Mateusz Mijal z zespołem Chłopacy. Wieczorem na płycie rynku HIP-HOP/DRUM’N BASS- dyskoteka pod gwiazdami. Wystąpią: DJ Noris, Blazo, STONE&DLB, MRTEK, VIK, BARTOX, EMATIC.

Organizatorem tegorocznych Dni Jasła jest Miasto Jasło, współorganizatorem Jasielski Dom Kultury, głównym partnerem i sponsorem Grupa LOTOS S.A, sponsorem Huta Szkła w Jaśle S.A. Grupa Kapitałowa Krosno.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Dni Jasła 2012 – zobacz, jakie atrakcje przygotowali dla mieszkańców urzędnicy”

  1. Miasta nie stać na zaangażowanie lepszego zespołu, ale urzędasy znajdują kilkanaście tysięcy na pokaz sztucznych ogni. Za kasę, która idzie z dymem można było zatrudnić zespoły na poziomie Turbo. Przypominam, że w Gorlicach był niedawno Kult, a nie sądzę, żeby Gorlice były bogatsze od Jasła. Pozdrawiam

  2. nawet mi sie ruszyc nie chce bo nie ma po co …. a na rynek mam jakies 10min drogi spacerkiem :P

  3. Napiszę tyle…
    Osiek Jasielski będzie miał BIG CYCa…
    A my? ChŁoPaCy – jejejejejje tłumy szaleją!!! – ŻAL PL

  4. mogli by zrobić te dni jasła na MOSiR-ze były by dłuższe a nie do 22 to jest żenada

  5. „Jasło spada na psy” – niestety .. ;( jeszcze takich beznadziejnych Dni Jasła nie było … a szkoda. Wiadomo, że krucho z kasą bo gwiazdy za koncerty biorą w ciul kasy no ale dało by sie rade to załatwic gdyby nie wydawanie kasy na jakieś pierdoły …

  6. szkoda sensu – coraz większe gwiazdy nam serwują . Przewiduje frekwencje na poziomie 123 osoby z czego połowa to ” organizatorzy” – BRAWO . pomnik jakiś zróbcie albo fontanne jakąś wyremontujcie !