Informacje

Hodował konopie w szafie

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 18-latka, który w specjalnie przygotowanej szafie hodował konopie. W jego domu funkcjonariusze zabezpieczyli również marihuanę. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał dobrowolnie karze.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Kilka dni temu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zdobyli informacje dotyczące uprawy konopi. Funkcjonariusze ustalili, że nielegalnym procederem prawdopodobnie zajmuje się 18-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce. Potwierdzili również, że przechowuje on narkotyki w miejscu zamieszkania.

Policjanci sprawdzili dom podejrzanego. Typowanie okazało się trafne. W jednym z pokoi znaleźli specjalnie przygotowaną do uprawy konopi szafę ubraniową, a w niej nielegalną roślinę. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli również susz roślinny. Po użyciu testera potwierdzono, że jest to marihuana.

18-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce został zatrzymany. Usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi oraz posiadania marihuany. Przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii:

– kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
– kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3,
– kto, wbrew przepisom ustawy, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia albo umożliwia ich użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Hodował konopie w szafie”