Informacje

Munduriada 2012 – strażacy górą!

Drużyna Państwowej Straży Pożarnej zwyciężyła w tegorocznej edycji Munduriady – imprezy rekreacyjnej mającej na celu integrację współpracujących w toku prowadzonych czynności służbowych na rzecz lokalnej społeczności jednostek „mundurowych”.

Munduriada 2012
Pamiątkowa fotografia uczestników Munduriady.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
FOTOGALERIA ZOBACZ FOTOGALERIĘ: Munduriada 2012

W sobotnich zawodach na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sikorskiego wystartowali: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Służba Więzienna w Jaśle, Państwowa Straż Pożarna w Jaśle oraz uczniowie z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie i Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach.

Kilkuosobowe ekipy „rywalizowały” ze sobą w konkurencjach sprawnościowych, a zarazem atrakcyjnych z punktu widzenia widza, jak: hydronetką do celu, bieg żółwi, bieg w alkogoglach czy jazda na rowerze skręcającym w odwrotną stronę. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych zadań czuwała dwójka sędziowska w składzie: Piotr Gogosz i Daniel Aleksander.

– Impreza jest po to, żeby mieszkańcy Jasła mogli się zintegrować ze służbami mundurowymi. Nasza praca nie polega tylko na tym, żeby służyć, ale również żeby się bawić, żeby rozbawiać ludzi. W tym roku wprowadziliśmy nową konkurencję – to była jazda rowerem odwrotnym. Od ubiegłego roku wprowadziliśmy bieg w alkogoglach. Są to konkurencje bardziej do śmiechu. Pomalutku chcemy z tych konkurencji, które były wcześniej – typowo siłowych jak wspinanie na linie – zrezygnować ze względu na to, że jest to może atrakcyjne, ale bardzo niebezpieczne. W tym roku mieliśmy – mam nadzieję, że niezbyt groźny przypadek – gdzie kolega ze Straży Miejskiej skręcił sobie kolano. Mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku. – mówi Bogusław Łach, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Jasło.

Impreza odbywa się od 2005 roku. – Z wyjątkiem roku 2010, kiedy była powódź. – zaznacza Bogusław Łach. – Myślę, że w dalszym ciągu będziemy to kontynuować i służby będą chciały się w to bawić. W imprezie biorą udział zazwyczaj wszystkie służby mundurowe z terenu miasta Jasła. Od dwóch lat startują szkoły z Kołaczyc i Nowego Żmigrodu. W tym roku niestety nie wzięli udziału funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ze względu na EURO 2012. Również z tego samego powodu nie wzięła udziału Straż Graniczna.

Każda z ekip otrzymała pamiątkowe puchary i medale, które wręczali: sekretarz miasta Jasła Paweł Rzońca i przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Jasło Bogusław Łach. Kapitan zwycięskiej drużyny straży pożarnej Edward Gronek odebrał także symboliczną statuetkę „Munduriady”.

Wyniki VII Munduriady:
1) Państwowa Straż Pożarna w Jaśle
2) Służba Więzienna w Jaśle
3) Straż Miejska w Jaśle
4) LO w Kołaczycach
5) Komenda Powiatowa Policji w Jaśle
6) Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika

Dodatkowymi atrakcjami imprezy, która rokrocznie towarzyszy obchodom Dni Jasła, były pokazy tresury psów przygotowane przez Centrum Szkolenia „Natura Wilka” z Kątów koło Nowego Żmigrodu oraz pokaz sprzętu strażackiego.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Munduriada 2012 – strażacy górą!”