Kultura | rozrywka | edukacja

Urodziny Klubu Czytających Rodzin

1 czerwca 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się wyjątkowe spotkanie Klubu Czytających Rodzin, który w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom obchodzi pierwszą rocznicę działalności. Z tej okazji przy wielkim rodzinnym stole w Czytelni Głównej MBP odbyło się urodzinowe przyjęcie.

1 urodziny Klubu Czytających Rodzin
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Zanim „Święto rodzinnego czytania” rozpoczęło się na dobre, klubowicze wykonali urodzinowe czapki i kotyliony, ozdobione naklejkami „Cała Polska czyta dzieciom”, i kolorowo przystrojeni wysłuchali głośnego czytania tradycyjnych polskich rymowanek w wykonaniu radnej Miasta Jasła Marii Szańcy. Jak na urodziny przystało, był też pyszny tort ze świeczką zdmuchniętą po kolei przez wszystkich uczestników spotkania, prezenty – książki od sponsorów XI OTCD” Gazowni Jasielskiej i Oddziału Zakładu Gazowniczego w Jaśle, a na koniec tańce, baloniki i urodzinowe gwizdki.

Ogromnie cieszy fakt, że pierwszy rok Klubu Czytajacych Rodzin był niezwykle udany: dzięki współpracy z Medyczną Szkołą Policealną im. prof. R. Weigla w Jaśle i Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Jaśle odbyły się spotkania ze specjalistami, gościem Klubu była także Superniania – Dorota Zawadzka.

Najważniejsze jednak, że do Klubu dołączają kolejne rodziny, a także najmłodsi członkowie czytających rodzin. Liczba uczestników spotkań w ciągu minionego roku zwiększyła się ponad dwukrotnie, a najmłodszy uczestnik Kamilek, zaczął brać udział w spotkaniach nie mając jeszcze pół roku. Mamy nadzieję, że przed nami kolejny ciekawy i pełen atrakcji rok wspólnych spotkań, a wszystkim członkom i sympatykom Klubu życzymy, by wspólne czytanie zawsze było świętem wnoszącym do ich rodzin radość i ciepło.

Spotkanie odbyło się w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Sponsorami jasielskiej edycji akcji są: PGNiG Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie Gazownia Jasielska i Karpacka Spółka Gazownictwa w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle. Patronat medialny objęły Telewizja Jasielska TVJ, Portal terazJaslo.pl oraz Portal Jaslo4u.pl.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Urodziny Klubu Czytających Rodzin”

  1. Widzę, że wśród radnych jedynie Pani Dr. Szańca znalazła czas dla Rodzin. Dziękujemy i zapraszamy zawsze. Pani jest dla nas Rodziną :-). Pozdrawiamy.