Kultura | rozrywka | edukacja

XI Konfrontacje Teatrów Uczniowskich Szkół Podstawowych Powiatu Jasielskiego

XI Konfrontacje Teatrów Uczniowskich Szkół Podstawowych Powiatu Jasielskiego odbyły się w dniu 6 czerwca 2012 r. Imprezę zorganizowali: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle i Szkoła Podstawowa nr 7 im. Stefana Jaracza w Jaśle. Celem imprezy było stworzenie możliwości wymiany doświadczeń szkolnych teatrów dziecięcych z powiatu jasielskiego.

Występy teatralne
Fot. © MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W JAŚLE

W tym roku swoje spektakle zaprezentowali: Szkolny Zespół Teatralny ARLEKIN (SP nr 7 w Jaśle), Zespół Teatralny Klasy I A (SP nr 4 w Jaśle) i Zespół Teatralny Szkoły Podstawowej w Warzycach (ZS w Warzycach).

Pierwszy spektakl zaprezentowany przez teatr Arlekin z SP nr 7 w Jaśle opowiadał o legendzie o Diablim Kamieniu. Sztuka została wyreżyserowana przez panie: Bożenę Dunaj i Marzenę Roztocką-Gajdę na podstawie scenariusza autorstwa Bogusława Masteja. Drugi spektakl pt. „Wyczaruję wam” zaprezentowali uczniowie klasy I A ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle. Spektakl był już nagrodzony w tym roku II miejscem podczas Międzyszkolnego Konkursu „Jestem aktorem”. Sztukę wyreżyserowała wychowawczyni klasy Aleksandra Piękoś.

Na zakończenie publiczność obejrzała przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Warzycach. Baśń pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” wyreżyserowała Danuta Świszcz.

Tradycyjnie dziecięce jury, w którym zasiadły: Justyna Wójcik i Natalia Fil wybrało spośród wszystkich uczestników Najlepszego Aktora i Aktorkę.

Najlepszą Aktorką została Julita Leśniak (Zespół Teatralny Klasy I A SP nr 4 w Jaśle). Tytuł Najlepszego Aktora zdobył Kacper Korczykowski (Szkolny Zespół Teatralny „Arlekin” SP nr 7 w Jaśle).

Podziękowania nauczycielom i zespołom teatralnym wręczali – Mariola Ślawska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaśle oraz Bogusław Mastej. Sponsorem XI Konfrontacji Teatrów Uczniowskich Szkół Podstawowych Powiatu Jasielskiego był Zakład Optyczny Longin Leśniak.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “XI Konfrontacje Teatrów Uczniowskich Szkół Podstawowych Powiatu Jasielskiego”