Kultura | rozrywka | edukacja

„Dni Kultury Ziemi Skołyszyńskiej” (zapowiedź)

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa zaprasza serdecznie na „Dni Kultury Ziemi Skołyszyńskiej” (imprezę realizowaną w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie) w dniach 4-5 sierpnia 2012 roku.

Zapowiedź wydarzenia

Dni Kultury Ziemi Skołyszyńskiej to kontynuacja corocznych imprez promujących kulturę Gminy Skołyszyn i Beskidu Niskiego.

Na 4 sierpnia zaplanowano głównie imprezy sportowe: Turniej Piłki Plażowej, Turniej Koszykówki oraz mecz LKS Skołyszyn – Czarni Jasło. Wieczorem odbędzie się dyskoteka na świeżym powietrzu, którą rozkręci Party Navigator.

Drugiego dnia w ramach imprezy przygotowane zostaną wystawy z rękodziełem artystycznym oraz kiermasz ginących zawodów. Mieszkańcy będą mogli nauczyć się wyplatać wikinę, podglądnąć pracę kowala, czy garncarza. Ponadto planowane jest wykonanie wioski słowiańskiej, która ukaże dawne życie ludzi, ich funkcjonowanie i prace jakie wykonywali. Będzie to żywa lekcja historii dla dzieci i młodzieży, podczas której wszystkiego będzie można dotknąć, sprawdzić działanie.

Firma Archeoconcept przygotuje pokazy: kaflarstwa, tkactwa, zielarstwa i czerpania papieru. Na placu obok GOKiCz można będzie spotkać również rycerzy z Zakonu Rycerskiego Ziemi Bieckiej i kata z Biecza.

Drugi dzień imprezy  nakierunkowany będzie głównie na integracje mieszkańców i gości z innych gmin. Planowane są konkursy z nagrodami dla uczestników imprezy (konkurs wiedzy o ziemi skołyszyńskiej; gry i zabawy dla dzieci; turniej sołectw).

Na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież z Gminy Skołyszyn, zespoły ludowe: „Lisowianki” i „Łężanie”, zespół „Fermata”. Niewątpliwie największą atrakcją Dni będzie występ zespołu folkowego REDLIN. Profesjonalizm występujących muzyków i repertuar obejmujący przeboje muzyki folkowej z różnych zakątków świata w ekspresyjnych i ciekawych aranżacjach zapewne bardzo szybko rozgrzeją skołyszyńską publiczność.

Ponadto uczestnicy imprezy będą mieli okazję spróbować tradycyjnych potraw przygotowanych z miejscowych specjałów przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “„Dni Kultury Ziemi Skołyszyńskiej” (zapowiedź)”