Kultura | rozrywka | edukacja

Dni Liwocza 2012: daliście czadu!

Dni Liwocza 2012!
Fot. © terazJaslo.pl / Arek JURYŚ

Miano najgłośniejszej imprezy – zdaniem czytelników oraz facebook’owiczów portalu www.terazJaslo.pl – tych wakacji zostały Dni Liwocza 2012, które w miniony weekend odbyły się w miejscowości Brzyska.

VOLVER
Koncert gwiazdy wieczoru - zespołu VOLVER.
Fot. © terazJaslo.pl / Arek JURYŚ

Organizatorami imprezy realizowanej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich „Europa inwestująca w obszary wiejskie” byli: wójt gminy Brzyska Rafał Papciak oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach.

Oficjalnego rozpoczęcia imprezy wystrzałem z armaty dokonał członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklikcz wraz z wójtem gminy Brzyska. Następnie odbył się Turniej Rycerski Sołectw, w którym wystartowały trzy czteroosobowe drużyny (reprezentujące miejscowości: Brzyska, Ujazd i Błażkową). Drugi rok z rzędu zwyciężyli gospodarze.

To ważne, aby skupiać chociażby raz w roku ludzi z terenu gminy w jednym miejscu i pozwolić wszystkim dobrze się bawić do bardzo późna. Podkarpacki Urząd Marszałkowski oczywiście wspiera takie inicjatywy między innymi z programu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich i to ważne, aby właśnie przy takich spotkaniach promować lokalne jadło, czy rękodzieło artystyczne, bo województwo podkarpackie naprawdę ma się czym pochwalić – komentuje Sławomir Miklicz, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Na scenie, głośno zagrzewani przez publiczność, wystąpili kolejno: jasielski raper i producent muzyczny DPD, DJ Juvson, Jamal, Volver, a na zakończenie sobotniego wieczoru odbyła się dyskoteka „pod gwiazdami” prowadzona przez DJ Marcusa z Jasła.

Kiedy wyszedłem na scenę wywołany przez prowadzącego delikatnie się zdenerwowałem. Końca tłumu na placu nie było widać. Ilość ludzi, która przybyła jest najlepszym komentarzem do organizowania w takim stylu Święta Naszej Gminy – mówi Rafał Papciak, wójt Gminy Brzyska.

ZOBACZ FOTORELACJĘ: Dni Liwocza 2012: DPD, Jamal, Volver, DJ Marcus

Daniel Baron
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Dni Liwocza 2012: daliście czadu!”

  1. Kiedy wyszedłem na scenę wywołany przez prowadzącego delikatnie się zdenerwowałem. Końca tłumu na placu nie było widać. Ilość ludzi, która przybyła jest najlepszym komentarzem do organizowania w takim stylu Święta Naszej Gminy ……….
    pic na …………….