Kultura | rozrywka | edukacja

Dni Liwocza 2012. Zagrają: DPD, Jamal, Volver i DJ Marcus!

„Jeszcze jeden raz spotkać Ciebie. Jeszcze jeden raz tonąć w niebie. Niech stanie czas nim świt jak ptaki spłoszy nas” – to tylko krótki fragment jednego z hitów zespołu VOLVER, którego do posłuchania w całości będzie okazja już najbliższy weekend podczas Dni Liwocza 2012 w Brzyskach!

Zapowiedź wydarzenia

Gmina Brzyska jest nieodzownie kojarzona z Liwoczem – najwyższym szczytem Pogórza Ciężkowickiego, który góruje nad regionem. Sięgając po nazwę imprezy chcieliśmy ją utożsamić z naszą perełką przyrodniczą, a jednocześnie największą atrakcją turystyczną. To tutaj, w kompeksie leśnym objętym ochroną prawną poprzez rezerwat przyrody, znajduje się czternaście stacji drogi krzyżowej, które prowadzą na szczyt góry. Tu na strudzonych pielgrzymów i turystów czeka platforma widokowa z przepiękną panoramą Jasielszczyzny i Beskidu Niskiego. – mówi Rafał Papciak, Wójt Gminy Brzyska.

Dwudniowa impreza, na którą zaprasza Wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach, zapowiada się niezwykle interesująco. Pierwszy dzień (sobota, 21 lipca) rozpoczyna się od Turnieju Rycerskiego Sołectw (16:30). Następnie zaplanowano blok koncertowy, podczas którego wystąpią: jasielski raper i producent muzyczny DPD (18:30), JAMAL Soundsystem (19:00) – wybrany podczas otwartego głosowania przez czytelników portalu regionalnego terazJaslo.pl na naszym oficjalnym fanpage-u na Facebook-u i gwiazda wieczoru – VOLVER (20:30). Po zakończeniu tej części odbędzie się dyskoteka „pod gwiazdami”, którą poprowadzi DJ Marcus z Jasła.

Wstęp na całe wydarzenie jest całkowicie bezpłatny!

Drugi dzień (niedziela, 22 lipca) został poświęcony strażakom. Miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym świętuje w tym roku jubileusz stulecia powstania formacji. O godzinie piętnastej w Kościele Parafialnym zostanie odprawiona msza święta w intencji ludzi spod znaku świętego Floriana. Po eucharystii na placu przed Urzędem Gminy odbędzie się apel, podczas którego Komitet Społeczny Fundacji Sztandaru na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Czesławem Węgrzynem i Wójtem Gminy Brzyska Rafałem Papciakiem przekaże na ręce druhów ochotników sztandar. Spotkanie będzie również okazją do wręczenia odznaczeń i podziękowań dla najbardziej zaangażowanych w bezinteresowne niesienie pomocy drugiemu człowiekowi działaczy.

Od godziny siedemnastej rozpocznie się wspólna zabawa. Na scenie wystąpi muzyczny zespół katolicki „Jeruzalem” z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach, będą pokazy sztuki walki (krav maga, karate), a Rada Gminy z Wójtem uhonorują mecenasów kultury okolicznościowymi statuetkami. Po części oficjalnej rozpocznie się zabawa ogrodowa z zespołem Mexikana.

Imprezie, która jest współfinansowana w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich „Europa inwestująca w obszary wiejskie”, towarzyszy szereg atrakcji m.in. degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich gminy Brzyska, Wioska Rycerska, pokazy garncarstwa, kowalstwa, stoiska z rękodziełem artystycznym, darmowe wesołe miasteczko dla dzieci oraz liczne konkursy i zabawy dla najmłodszych.

Patronat honorowy nad Dniami Liwocza 2012 objęli: Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta, Senator RP Alicja Zając, Posłowie na Sejm RP Marek Rząsa, Piotr Tomański oraz Bogdan Rzońca.

Patroni medialni: portal regionalny terazJaslo.pl, Telewizja Obiektyw, WirtualneJaslo.pl, TVJ Telewizja Jasło, Tygodnik regionalny „Podkarpacie”, Jasielski Portal Informacyjny Jaslonet.pl, Radio ESKA, Radio WAWA, Jasielski Serwis Ogłoszeniowy Jasielskie.org.pl.

Strona wydarzenia na Facebook-u: http://www.facebook.com/events/407661179271686/

INFORMACJE O ARTYSTACH

VOLVER – zespół Volver debiutując zdobył, aż 3 najbardziej prestiżowe nagrody w 2010 roku. Szturmem i z klasą podbili polski rynek muzyczny. Volver to pierwszy w Polsce (rockowo-popowy) zespół który powstał z myślą o płci pięknej i wszytkich tych dla których miłość jest sensem istnienia. Piosenki tego zespołu to przepiękne melodie napisane przez Tomka Luberta i bardzo dobre teksty przez znane i cenione artystki. Pierwsza debiutancka płyta „10 Historii o Miłości”, miała premierę 30 października 2009 r. Singiel promujący tę płytę zdobył miano „Hitu Lata 2010” (źródło: www.volver.net.pl).

JAMAL – początek JAMAL to rok 1999 i spotkanie dwóch radomskich muzyków: Tomka „Mioda” Mioduszewskiego oraz Łukasza Borowieckiego. Od tamtego czasu historia zatoczyła ogromne koło, gdzie w międzyczasie powstał, koncertował i rozwiązał się zespół Le Illjah, doszło do współpracy z brytyjską ekipa Mattafix, skład JAMAL zmienił się kilkakrotnie, powstały plyty, teledyski oraz zostało zagrane mnóstwo koncertów. Aktualnie zespół pracuje nad nową płytą: muzyka się nagrywa, teksty się piszą. Szczegóły niebawem!!! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o JAMAL, posłuchaj muzyki, przyjdź na koncert (źródło: http://www.facebook.com/JamalOfficial/info).

DPD – jasielski MC i producent muzyczny. Od 6 lat działa na scenie, w tym czasie nagrał 5 płyt oraz kilkaset numerów. Grał supporty min. przed GrubSonem, Sobotą, DonGuralesko, Mes & Stasiak, Pyskaty. Aktualnie pracuje nad alternatywnym albumem o nazwie SIELSKY Mixtape, który będzie jedyną Polską produkcją, która została w pełni wykonana z góralskich sampli.  

DJ Marcus (właściwie Marek Jarecki) – pochodzi z Podkarpacia z miejscowości z Jasło, tam właśnie rozpoczął swoją karierę muzyczną co stało się jego pasją.Obecnie mieszka w Rzeszowie grywając w pobliskich clubach oraz w całej Polsce. Na dzień dzisiejszy zawodowo zajmuję się prowadzeniem imprez klubowych oraz wszelakich Ewentów. Jako rezydent Clubu Europa przez 10 lat towarzyszył będąc prezenterem muzyki oraz organizatorem imprez w lokalu. Grywał w wielu znanych miejscach w Polsce oraz sąsiednich państwach. Wieloletnie doświadczenie pozwala mu na wykonanie niezapomnianych imprez dla klientów jak i dla renomy miejsca, w którym prezentuje zorganizowane występy (źródło: www.djmarcus.pl).

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Dni Liwocza 2012. Zagrają: DPD, Jamal, Volver i DJ Marcus!”

 1. W tamtym roku na Dni Kultury Ziemi Brzyskiej wykazano się pierwszy raz bijąc ochroniarzy jednej z firm. Dziś znów Policja wkracza du Urzędu Gminy. Pewnie ciężko się rządzi taką gminą, gdzie wszyscy wszystkich biją i jeszcze jajkami obrzucają.

 2. ale to o tym wszyscy wiedzą… i on sam też :) wystarczy popatrzec na zatrudnienie w urzedzie i szkole … Oni wiedza doskonale co robią…dlatego cały urząd taki znerwicowany chodzi..jeden drugiego by pozagryzał jakby trzeba było… trzymaja sie jak ruski beton ale w razie ,,w” i tak by sie pozagryzali.

 3. xx ty go tak nie żałuj bo doskonałe znalazł się w tym ruskim reżimie i betonie jak piszesz . On też zatrudnia swoich znajomych z Jasła i nie jest taki święty i pokrzywdzony ….doskonale sobie radzi z tym jak najwięcej wyciągnąć korzyści dla siebie

 4. wójt niech wójtem pozostanie….trochę mi Go szkoda…zdaje sobie sprawę z ,,brutalnego’ życia i układów bo one sa wszędzie ale wójt trafił na konkretny ruski beton i reżim któremu musiał. się podporządkować.
  Fakt…każdy chce dla siebie jak najwięcej ,,zgarnąć” .
  Fakt, że układy i zatrudnianie ,,swoich” istnieje wszędzie . Jednakże w gminie Brzyska jest to wyjątkowo nikczemna praktyka…

  Nagle po tych słynnych ,,jajach” na sesji ruszyły nieoczekiwane wydarzenia …zdarzenia,spotkania, jakieś warsztaty, projekty , nagle jakieś zespoły powstają przy pomocy osób które mnóstwo lat na urzędniczych stołkach piastowały bo dostały stanowiska dzięki rodzinie, ale na to wszystko za późno….za późno….

  w gminie Brzyska nie ma możliwości nawet ,,pomieszania ” wszystkich wydziałów tak aby nie było razem skupienia synów córek , zięciów itd. itp. a poza tym, w samym urzędzie też nie jest za wesoło jeżeli chodzi o atmosferę…

  nia ma nic dziwnego w tym że ludzie sie buntują. Mówi się tak: Wilk zagryza owce i ma pretensje o to że owce bęczą.

  Powinni przynajmniej na zdjęciach powstrzymywać sie od kolejnego publicznego pokazywania rodziny wszystkich zatrudnionych w urzędzie…kto ich zna to wie czyj i czyja żona, brat itd sa ,,zatrudnieni…. „

 5. wójtowi pozostały jeszcze dwa lata urzędowania więc stara się ale podobno marne szanse na drugą kadencję

 6. XX co ściągneli ? dawaj to się ich o plagiat czy o coś takiego oskarży tak JAMAL i WOLWER też byli u ciebie w domu i co z tego. Poza tym czego x.proboszcz zachęca żeby dzieci posyłac do tej szkoły od września to wkońcu zlikwidowana czy nie?

 7. Tak ,…jasne….lans bo nauczyło ich ze w Kolaczycach bo tzw oplacie…bylo to teraz sie ,,chwalicie’ i wytłuszczacie czcionke ze ,,calkowicie bezplatne..”Czy zawsze gmina Brzyska i te nieroby z urzedu musza sciagac od innych?
  DPD tez byl w kolaczycach,..,…nie ma cudow
  i tyle :)
  a poza tym szkole likwidujecie taka w ktorej byly zdolne osoby a macie…kase na lans…bo chcecie sie zrehabilitowac za…jaja ktore na Was polecialy…za pozno……