Na drogach

Górka Klasztorna: kierowca Seicenta wymusił pierwszeństwo na motocykliście

Wypadek na Grunwaldzkiej

Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu motocykla z samochodem osobowym na ulicy Grunwaldzkiej w Jaśle. Na miejscu pracowali policyjni technicy, szczegółowo wyjaśniając okoliczności wypadku.

Wypadek na Grunwaldzkiej
Wypadek na Grunwaldzkiej
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR (x3)

Do zdarzenia doszło około godziny 13:45. Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle podkom. Łukasz Gliwa w rozmowie z reporterem portalu terazJaslo.pl o wstępnych przyczynach: „Kierujący pojazdem Fiat Seincento 76-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego jechał ulicą Grunwaldzką od strony centrum miasta i na skrzyżowaniu z ulicą Rudolfa Weigla skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka motocykliście. Doszło do zderzenia się pojazdów”.

Kierujący motocyklem marki Honda 43-letni mężczyzna został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Natomiast kierowcę „osobówki” zabrała załoga wezwanego na miejsce drugiego ambulansu. W lecznicy przechodzą szczegółowe badania diagnostyczne.

Na miejscu wypadku pracowali policyjni technicy, których zadaniem jest dokładne ustalenie przyczyn i okoliczności wypadku.

Obecny był również samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Zadaniem ratowników było zabezpieczenie miejsca wypadku, pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w zaopatrzeniu poszkodowanego motocyklisty i jego transportu do karetki, odłączeniu akumulatorów z uszkodzonych pojazdów oraz uporządkowaniu jezdni z rozbitych elementów karoserii i neutralizacji wycieku płynów eksploatacyjnych.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE